Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Золота Коза – золоті стандарти козячої молочної продукції

Відносно недавно в нашій країні стало відроджуватися козівництво, з’явилися козячі ферми, а в деяких супермаркетах вже можна придбати повний асортимент молочної продукції не тільки з коров’ячого, але і з козячого молока. Як організовується робота на таких фермах, які умови утримання кіз і ніж продукція з козячого молока вигідно відрізняється від коров’ячих аналогів, ми дізналися від Тетяни Орлової, співзасновника фермерського господарства «Золота Коза».

Тетяна, давайте познайомимося ближче – розкажіть про себе, і про те, як у міських жителів виникло бажання займатися розведенням кіз.

За освітою я і мій чоловік Сергій Орловський – менеджери-економісти, і до створення ферми «ЗОЛОТА КОЗА» ми займалися рекламним бізнесом, проводили семінари з особистих фінансів. Проте нам завжди подобалося пробувати щось нове. Ми хотіли розширити свою підприємницьку діяльність і ніяк не могли визначитися, чим займатися. Ми побачили, що є вільна ніша на ринку – виробництво козячого молока і сиру, яку можна зайняти, нікого особливо не розштовхуючи ліктями.

Коли ми починали в 2009 році, сформованого ринку козячого молока і продукції із нього не існувало взагалі. Навпаки, існувала стійка думка про неприємний присмак і запах козячого молока, сформоване в глибокому дитинстві у нашого населення. Тільки останнім часом інтерес до здорового харчування і натуральним продуктам різко збільшився і попит на продукцію з козячого молока значно зростає з кожним роком.

Тенденції такі, що все більше і більше людей звертаються до сільських продуктів, усвідомлюючи, що це здоров’я для всіх – як для дітей, так і для дорослих. Тому ми і зайнялися саме молочним козівництвом.

Золотая Коза – золотые стандарты козьей молочной продукции

Які цілі ви ставили перед собою, починаючи займатися такою справою?

В першу чергу, необхідно було створити новий напрямок в тваринництві – козівництво. Кіз містили в приватних подвір’ях завжди, але козячих ферм у великій кількості як таких не було в Україні з радянських часів. Чому, теж зрозуміло – немає збуту молока, немає культури споживання сирів з козячого молока, немає промислового виробництва упакованого молока.

Тому, доводилося все створювати з нуля, вчитися все робити самим, адже як правильно, запитати було ні в кого. Все складалося методом проб і помилок. Зараз все простіше, вже є і фахівці, і обладнання, і племінні тварини, і досвід українського козівництва. Але мені завжди подобається перебувати в самому початку шляху, при зародження чогось нового і незвіданого. Так було в рекламному бізнесі, в якому я пропрацювала понад 20 років. Так було і в козоводстве. Ми першими тварин завезли з-за кордону, коли навіть митниця і ветеринари не розуміли, як це зробити.

Зберегти і збільшити поголів’я племінних тварин, навчитися переробляти козяче молоко, виробляти абсолютно нові для нашого ринку продукти з козячого молока, правильно подати їх покупцеві, донести до клієнтів цінність цього продукту – все це було етапами нашого шляху в цьому новому для нас бізнесі.

Щоб серйозно займатися господарством потрібно навчання і, можливо, навіть освіту. Як ви купували свій досвід господарювання?

Звичайно – Інтернет, поїздки за кордон до фермерам-козоводам, здатність до швидкого навчання і головне – великий власний досвід зі створення нового бізнесу та управління персоналом. Спеціального зоотехнічного освіти у нас з чоловіком не було, але ми менеджери, і головним завданням було побудова бізнес-процесів, які працювали б, незалежно від того, чи знаходимося ми на фермі чи ні. Потім вже були курси по племінній справі, зоотехнії та бонітування тварин. А що стосується саме козівництва – до нас приїжджали не раз викладачі сельхозвузов України, щоб від нас отримати якісь знання з розведення та утримання кіз. Своїх співробітників ми навчаємо.

Яке зараз у вас господарство і де територіально воно знаходиться? Як багато людей у вас працює?

Ферма «Золота Коза» знаходиться в Кіровоградській області, у Новоархангельському районі, в селі Покровка. З 2013 року господарство має статус репродуктора з розведення кіз зааненської породи. Зараз ми утримуємо 300 голів кіз, кількох ліній і декількох молочних порід: зааненская, альпійська, ламанча, англо-нубійська. Обслуговувати таке невелике господарство цілком може зміна з 3-х чоловік, влітку додатково наймаються пастухи.

Золотая Коза – золотые стандарты козьей молочной продукции

Через що довелося пройти, щоб досягти того, що ви маєте зараз? Як справлялися з проблемами?

Про це не зовсім хотілося б говорити, так як довелося пройти через багато чого. Головною проблемою для нас було відновлення племінного поголів’я і самої ферми після пожежі.

Розкажіть про продукцію, яка виробляється під ТМ «Золота Коза».

Сьогодні на фермі «Золота Коза» виробляється біля 30 видів молочної продукції та сирів. Ми виробляємо як традиційні молочні продукти (молоко, кефір, йогурт, бринза, м’які і тверді сири), так і інноваційні, аналогів яких в Україні ще немає (фітнес-зал, вершкові десерти та крем-сири, сирні крем-сир з травами, напої на основі сироватки).

Найбільше мені подобається, звичайно, сироваріння. У нас невелика сироварня крафтових сирів, і створення кожного нового виду сиру – це захоплюючий і творчий процес. Сьогодні ми робимо дуже великий асортимент сирів, з якими можна познайомитися на ярмарках і фестивалях в Києві та Кропивницького.

Це бринза і свіжі сири з травами, м’ятою, паприкою, оливками і томатами; класичні козячі м’які сири з білою благородною цвіллю (Шевр, Валансе в золі, Шабишу, Брі, Камамбер) і з блакитний благородною цвіллю (Блакитна Коза, Стілтон козій); витримані сири (Еліт, Афіна з оливками, Сицилія з травами, Мегрельський з м’ятою, Оригінальний з коріандром). Асортимент з кожним роком зростає, так як мені подобається експериментувати, пробувати, шукати нові рецепти – я отримую від цього задоволення. І коли покупці намагаються наші сири і їм вони подобаються – це найбільша нагорода мою праці. І важливіше, ніж усі зароблені гроші.

У магазини поставляється обмежений асортимент сирів.

Золотая Коза – золотые стандарты козьей молочной продукции

У чому унікальність вашої молочної продукції?

Про це можна говорити багато. Тільки задумайтеся: не менше третини населення нашої країни, у тому числі 40% дітей, що страждають від алергії на коров’яче молоко. Продукти з козячого молока для них – рятівна альтернатива. У фізичних властивостях козячого молока є одна особливість. Це молоко містить жирові кульки у багато разів менші, ніж молоко коров’яче, тому, набагато краще перетравлюється і засвоюється організмом людини, особливо дітьми, літніми людьми, хворими людьми.

Білки козячого молока відмінно збалансовані за амінокислотним складом. Воно містить кальцій, фосфор, кобальт, магній, цинк, селен, масу вітамінів (А, Д, Е, вітаміни групи В). Залізо і протеїни, що містяться в козячому молоці, засвоюються у кишечнику людини набагато ефективніше, ніж ті, які входять до складу молока коров’ячого. Тому продукти з козячого молока не викликають алергічних реакцій і розладів травлення. Іспанські вчені вивчили корисні властивості козячого сиру і прийшли до висновку, що він перевершує по корисності йогурт. Бактерії молочної кислоти, що містяться в козячих сирів, перешкоджають розвитку патогенних організмів у тілі людини. У країнах з високорозвиненим козівництвом і високим рівнем споживання сирів і продукції з козячого молока найнижча дитяча смертність і найвища тривалість життя.

Продукти з козячого молока необхідні і людям старшого віку, так як завдяки цілющому набору вітамінів підвищують імунітет, є профілактичним засобом проти пухлин, виводять з організму радіонукліди. Ті, хто регулярно споживають сири з козячого молока, позбавляється від порушень обміну речовин, захворювань щитовидної залози. Діатез, астма, погіршення зору, хвороби травної системи і навіть туберкульоз – все це лікується з допомогою звичайного козячого молока.

Золотая Коза – золотые стандарты козьей молочной продукции

Розкажіть про еко-принципи, якими ви керуєтеся при виготовленні молочної продукції і при догляді за тваринами.

Наші тварини вирощуються без застосування стимуляторів росту і гормонів, а для лікування тварин використовуються профілактичні засоби і гомеопатичні препарати. Для годування кіз ми використовуємо тільки траву, сіно, подрібнене зерно, натуральні кормові добавки, такі як крейда, сіль і т. д.

Молоко надходить у міні-цех для переробки відразу після доїння, що дає можливість отримати продукцію найвищої якості. При переробці молока застосовуються технологічні процеси, максимально зберігають поживні речовини.

Крафт-сироварня Орловських на базі фермерського господарства «Золота Коза» використовує у виробництві виключно власне цілісне козяче молоко і натуральні інгредієнти, без напівфабрикатів, синтетичних добавок, що максимально зберігає користь і смакові якості продукції.

Повністю в нашому господарстві заборонені: гідрогенізація, штучні і синтетичні підсолоджувачі, консерванти, ароматизатори, мінералізація і вітамінізація продукції, генетично модифіковані інгредієнти.

Крім ретельного відбору інгредієнтів і уважного ставлення до рецептури і виробництва, особлива увага приділяється відносинам з покупцями. Постійне пряме спілкування з покупцями на дегустаціях, виставках, ярмарках, у соціальних мережах, збільшує лояльність до крафтовым козячих сирів нашого виробництва, дає можливість популяризувати корисні властивості козячого молока, здорового способу життя і харчування. Близькість до споживача дає нам можливість швидше і з меншими витратами виявляти потреби покупців, в найкоротші терміни змінювати асортимент сирів і продукції, максимально задовольняючи смакові уподобання клієнтів.

Золотая Коза – золотые стандарты козьей молочной продукции

Де виробляється молочна продукція – ви маєте власні потужності або десь їх орендуєте?

Вся наша продукція виробляється на фермі, у міні-цеху. Як я вже говорила, ми не збираємо молоко у населення, а використовуємо тільки власне козяче молоко. Це дає нам впевненість в якості сирів, які ми виготовляємо.

Розкажіть якісь цікаві факти про кізок, адже це дуже цікаві тварини, а з ними ви маєте справу кожен день.

Кози дивно розумні, інтелектуальні тварини. Вони абсолютно у нас ручні, дуже прив’язані до обслуговуючого персоналу, добре піддаються дресируванню. У них чудова пам’ять, вони пам’ятають хороше або погане ставлення до них, і відповідно реагують на людину.

Ви працюєте за покликом душі і серця, що любите в своїй роботі більше всього?

Творчість, новаторство, придбання нових знань і досвіду. А ще я дуже люблю кіз. І дуже люблю створювати сир. Ми купуємо професійні італійські закваски і цвілі – сьогодні це все доступно. Я часто використовую традиційні рецепти, але трохи міняю їх, тому що козяче молоко все таки дуже відрізняється від коров’ячого або овечого. Ми самі придумуємо назви наших сирів: «Фермерський», «Пікантний», «Грецький з оливками» і т. п. Мені дуже подобається придумувати власні рецепти, готувати свіжі сири з різними наповнювачами: паприкою, коріандром, базиліком. Такі сири я відразу не відправляю в магазини, а спочатку везу на ярмарку, де можу безпосередньо поспілкуватися з покупцями, дізнатися, що їм подобається, а що ні, щоб потім доопрацювати рецепт.

Золотая Коза – золотые стандарты козьей молочной продукции 

Яким чином бажаючі можуть придбати продукцію ТМ «Золота Коза»?

Сьогодні ФГ «Золота Коза» поставляє близько 30 позицій молочних продуктів і сирів під власною торговою маркою в найбільші торговельні мережі Києва, такі як «МегаМаркет», GOOD WINE і невеликі магазини органічних продуктів. За індивідуальними запитами відправляємо сири Новою поштою клієнтам у всі регіони України, запрошуємо вас на наш сайт і сторінку у Facebook.

Що побажаєте українцям?

Любові, миру в серці, нехай збувається все задумане, і будемо вірити в краще.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code