Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Здорова їжа: спельта та продукція з неї

Спельта – це древній злак, який вирощувався на території України з незапам’ятних часів – ще 5-6 тис. років тому. Порівняно з м’якою пшеницею в зерні спельти набагато більше мікро — та макро — елементів, вітамінів і амінокислот, клітковини. Так, наприклад, калію в ньому на 10-15% більше, ніж у звичайної пшениці, фосфору – на 60%, сірки – на 70%, магнія – на 35%, цинку – на 25-30%, міді – на 15%, заліза – на 5-10%, селену – на 100-200%, марганцю – на 15-20%. Зараз цей надзвичайно корисний, але незаслужено забутий злак відроджується. Єгор Малиновський і Наталія Прилипко вирощують спельту на своїй землі і діляться її унікальними властивостями з усіма бажаючими.

Здоровая пища: спельта и продукция из нее

Єгор, як виникла думка почати вирощувати спельту?

Спробував спельтовие продукти на ярмарку в 2016 році у наших друзів, і восени вирішили посіяти її на своїй землі, на своєму невеликому ділянці. Зі свого зерна стали готувати каші, пекти млинці. Нам дуже сподобався смак і те, як вона діє на наш організм. Тепер спельта займає почесне місце на нашому столі. Через деякий час запропонували спельтовие продукти своїм друзям на сторінці в facebook, і так з’явився інтерес до наших продуктів з борошна!

Чим спельта корисніше інших видів пшениці?

Спельта відома ще з давніх часів вона була поширена по всьому світу. Наші предки харчувалися цим злаком, але з тих пір, коли з’явилися сучасні сорти пшениці, які дають більше врожаю і простіше в обробці, вона була витіснена. І тільки з недавніх пір в Україні з’явився інтерес до цієї культури.

Де саме вирощуєте спельту?

Спельту сіємо на своїй землі, це південь Житомирської області. Так як багато подорожуємо, долучаємо до продуктів з борошна наших друзів, особливо цікаво відродити її в Карпатському регіоні, де вона відома під назвою голомша. Слід сказати, що дане слово збереглось у прізвищах, піснях, а також про те, що смак голомші ще пам’ятають у національній кухні!

Від вживання спельти люди були здоровіші, сильніше, довго жили. Сіяли її до 50-их років минулого століття і варили кашу з цільного зерна під назвою Логоза. На Бойківщині варили кашу разом з квасолею, горохом, бобами.

Здоровая пища: спельта и продукция из нее

В якому році ви отримали перший урожай?

Перший великий урожай ми зібрали в цьому році, і він нас дуже порадував. Ми дуже любимо готувати з борошна страви на нашій кухні і дізнаватися нові рецепти, а також раді, що з’явилася можливість запропонувати цей надзвичайно корисний і смачний продукт всім бажаючим.

Є якісь особливості вирощування борошна порівняно з іншими видами пшениці?

Особливість у вирощуванні спельти порівняно із звичайною пшеницею в тому, що вона дає в два рази менше врожаю, а зерно виростає в особливій оболонці-плівочці, що захищає її від шкідників.

Яку продукцію зі спельти ви пропонуєте?

Пропонуємо таку продукцію з борошна: незбиране зерно, крупа, борошно, висівки. В планах є виробляти спельтовие пластівці. Це особливо порадує наших друзів мандрівників, адже спельту дуже добре використовувати в похідних умовах – вона насичує організм білком (порівнянна у відсотковому співвідношенні з м’ясом) і надовго насичує організм. Працюють повільні вуглеводи, вони повільно переробляються, і як результат – менше відчувається голод. В пластівцях спельту стане використовувати ще зручніше.

Як зробити замовлення і придбати вашу продукцію?

Замовляйте спельтове продукцію на нашій сторінці в facebook.

Також ми співпрацюємо з магазинами натуральної продукції і людьми, які пропагують зелений туризм в Харкові, Полтаві, Житомирі, Києві, Рівному, Вінниці та запрошуємо до співпраці всіх!

Здоровая пища: спельта и продукция из нее

Які страви з крупи спельти і види випічки зі спельтового борошна будуть особливо смачними?

Особливо полюбилася спельтовая каша з гарбузом, де використовуємо крупу дрібного помелу – готується вона дуже швидко, а насичує організм надовго! З борошна готуємо млинці з рідкого тіста, де спельтового борошна – 70%, а черемхового – 30%. Це наш сімейний рецепт, який ми дегустуємо з нашими друзями на Зустрічі Дня Іван чаю, а також в туристичних походах і заходах. Зараз розробляємо рецепт спельтового хліба і гріссіні, так що стежте за нашими кулінарними новинами майстер класами, про яких ми повідомляємо на своїй сторінці facebook.

Що побажаєте нашим читачам напередодні Нового року?

Вживайте натуральні продукти і будьте здорові!

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code