Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

ЗАКУСКА ПІД КОНЬЯК І ФРАНЦУЗЬКЕ ПРАВИЛО «3 С»

Хороший коньяк не вимагає обов’язкової присутності закуски на столі. Цей алкогольний напій є досить самодостатнім і далеко не кожна їжа з ним поєднується. Однак і твердження, що коньяк не закушують, не вірно. Яка вона – закуска під коньяк і чим закушувати коньяк краще всього – тема нашої статті.

Французька закуска під коньяк

На батьківщині благородного напою, у Франції, досить поширеним є правило «трьох З». Коньяк, на думку французів, чудово поєднується з кавою (café), сигарами (cigare) і шоколадом (chocolat) – саме це і є найкраща закуска під коньяк. Крім того, саме з Франції пішла традиція вживати коньяк в якості дижестива, тобто після їжі і, бажано, в поєднанні з одним або відразу усіма з перерахованих вище продуктів. Таким чином, самі творці коньяку всіляко підкреслюють, що цей алкогольний напій можна і потрібно закушувати.

Американці люблять розбавляти коньяк содової

Цікаво, що на іншій стороні планети, в США, коньяк досить несподівано з дижестива перейшов у аперитиви. Його досить часто п’ють перед їжею, розбавляючи содової. Зауважимо, що так прийнято вживати лише відносно недорогі і молоді сорту, категорій V. S. і V. S. O. P.

Закушують коньяк лимоном тільки у нас

Російська традиція закушувати коньяк лимоном в іншому світі не користується популярністю. Втім, наші співвітчизники, як правило, чудово обізнані про те, що різкий кислий смак лимона, в поєднанні з солодкістю цукру, повністю знищує букет запахів і смаків коньяку. Тим не менш, це не заважає на численних застіллях обирати саме таку закуску під коньяк.

Чим закушувати коньяк можна ще?

Ті ж французи одними з перших помітили, що коньяк відмінно поєднується з сирами. При цьому не має жодного значення, яким видом сиру його закушувати, головне, щоб кисломолочний продукт не мав занадто різкого запаху. Але і це ще не все. Чим закушувати коньяк ще? – Так майже всім!

В якості закуски до коньяку з легкістю можна використовувати солодощі – млинці з шоколадним кремом, кавовий мус, горіхове суфле і шарлотку з яблуками. З фруктів найбільше підійдуть свіжі персики, втім, будь-солодкий фрукт виявиться не зайвою.

Нежирне м’ясо, особливо яловичина, також чудово гармонують з коньяками. До м’ясних страв можна віднести і різні паштети. З морепродуктів краще всього використовувати в якості закуски морські гребінці і устриці.

Проте краще всього смак коньяку розкривається в поєднанні з хорошим кави. Воістину, ці два напою ідеальним чином доповнюють один одного, незважаючи на високу індивідуальність кожного.

Хороший коньяк – краще не закушувати

Знавці коньяку стверджують, що рідкісні витримані сорти краще пити без закуски, принаймні, до тих пір, поки не відбудеться повне знайомство з напоєм. Крім того, коньяк дуже часто п’ється в невеликих кількостях, і закуска, як така, може бути просто не потрібна. У будь-якому випадку, уникайте їжі, що володіє сильним власним смаком і запахом, так як в цьому випадку ви майже напевно пропустіть можливість відчути все багатство смаку хорошого французького коньяку.

Джерело: http://elitcognac.com/zakuska-pod-konyak-i-franczuzskoe-pravilo-3-s

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code