Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Яке воно — українське органічне молоко: 3 постулати

Яскраве коло — перше, що кидається в очі, коли бачиш пляшку молока чи кефіру, пачку масла і баночку сметани від українського виробника з Житомирщини. Кольоровою літерою «О» марковані 24 види продукції: натуральне молоко, кефір, ряжанка, сметана, питні йогурти, молочний напій з какао, масло, бринза, сир кисло-молочний та твердий. Виявляється О — означає органічне! 

Чим відрізняється органічне молоко від звичайного? — запитали ми виробника і отримали купу корисної інформації.  

Про особливості виробництва органічних молочних продуктів розповідає директор ТОВ «Органік Мілк» Олена Стретович.

— Як і коли виникла ідея зробити акцент на органічному молоці? Та й що нині мається на увазі під словосполученням «Органічне молоко»? Тобто що таке «О»?

— Свого часу засновник компанії Олександр Ющенко відвідав виставку органічних продуктів у Німеччині, захопився ідеєю і, розуміючи, що наша сировина є унікальною за показниками якості та чистоти, вирішив організувати подібне виробництво в Україні. Так у серпні 2013 року розпочалося будівництво заводу з переробки власного органічного молока. І вже в травні 2014 року випустили першу продукцію.

Зараз компанія «Оrganic Milk» входить в структуру вертикально інтегрованих компаній, які займаються виключно органічним землеробством, тваринництвом та переробкою.

Фактично ми стали піонерами в Україні в створенні молокопереробного заводу, який спеціалізується тільки на органіці. Напочатку сказати однозначно, що цей проект буде успішним, було дуже складно. Ринок органічної продукції в Україні тільки почав розвиватися, не було даних, від яких можна було б відштовхуватися в розрахунках. Але вже через місяць роботи стало зрозуміло, що це був правильний крок, що на ринку давно сформувався відповідний запит. Ми перші стали діяти в рамках продуктивного ланцюжка «від лану до столу» тобто від власного виробництва сировини до просування продукції на ринку. 

Тому і наш логотип «О» — означає не лише органічне, а й символізує наше замкнуте коло виробництва.  

— Особливість вашої продукції у чому?

— Всі інгредієнти, які використовуємо у нашій продукції, виключно органічного походження та найвищої якості. Для будь-якої людини, в тому числі і для дітей, кращого не побажаєш. Молоко-сировина має високі показники якості, які вдвічі кращі за затверджені показники європейського зразка. У виробництві не використовується жодних барвників, стабілізаторів, консервантів та підсилювачів смаку. І у нас є всі належні сертифікати щодо якості та дотримання стандартів.

Яке воно - українське органічне молоко: 3 постулати

— У чому специфіка органічного тваринництва?

— При виробництві органічного продукту харчування обов'яково треба дотримуватись таких умов:

  • На полі — заборонено використання синтетичних добрив, пестицидів, гербіцидів, інших штучних речовин та ГМО, стимулювання росту та кількості продукції.
  • У тваринництві — заборонено використання гормонів росту, лактації, генно-модифікованих кормів та синтетичних домішок у корми. Забороняється утримувати тварин у негуманних умовах.
  • При переробці продукції — заборонено використання синтетичних домішок: консервантів, стабілізаторів, барвників, ароматизаторів, покращувачів смаку.

На органічній фермі Галекс-Агро телята віком до 4-х місяців випоюються виключно молоком. Тварини перебувають у природних умовах, багато рухаються і нарощують масу природним шляхом. До корму у жодному разі не додають гормони росту, харчові добавки та мочевину. 

— Де находяться завод та ферми? Які породи корів вирощуєте? Які технології застосовуєте для виробництва молока, кефіру, сиру та їх зберігання?

— Виробничі потужності знаходяться в м.Баранівка, Житомирської області. Маємо власні органічні ферми у селах Гульськ, Городище, Смолдирів. Розводимо корів швейцарської породи симентал, поголів’я — 5 тисяч, з них 2,5 тис. голів дійного стада. Симентальська порода вирізняється високими показниками м’ясної та молочної продуктивності тварин.

У виробництві продукції використовуємо новітні технології та європейський досвід, але зберігаємо традиції поколінь нашої країни. Наприклад, тверді сири, як і інші наші продукти, особливі тим, що для виробництва використовуються виключно органічні інгредієнти, а дозріває сир 50 діб.

Кожен продукт у нас виготовляється під замовлення від контрагентів. Тож на складі не затримується.

Яке воно - українське органічне молоко: 3 постулати

— Молоко, кефір та інші ваші молочні продукти розраховані тільки на українців?

— Наша філософія — виробляти якісні продукти в першу чергу для українців. Тому експорт для «Organik Milk» не є пріоритетом. Хоча наприкінці 2015 року почали поставки в Об’єднані Арабські Емірати. Поки що це невеликі обсяги, але вони постійно зростають. Також в планах експорт до Саудівської Аравії, США та Йорданії. 

Наразі серед українських споживачів попитом користуються молоко, кефір, сметана та сир кисломолочний.

— Як з'являються нові позиції в асортименті? Хто розробляє рецептуру? Чи можливо передбачити, що будуть купувати, а що не варто запускати у масове виробництво?

— Нові позиції в асортименті з’являються в результаті плідної дружної роботи наших фахівців. Для початку проводиться аналіз ринку та опитування споживачів щодо їх побажань, надалі проводимо експериментальні виробітки, дегустації і тільки тоді готовий продукт з’являється на полицях магазинів.

Щодо рецептур, то на заводі працюють кваліфіковані технолог та начальник виробництва, які їх складають та узгоджують.

Яке воно - українське органічне молоко: 3 постулати

— Де берете інші необхідні інгредієнти для виготовлення сирів, сиркової маси, йогуртів? 

— Ми виготовляємо продукцію із власної молоко-сировини. Полуниця для йогуртів вирощується на наших полях, чорниця та малина також органічні. Інші допоміжні інгредієнти закуповуємо, але всі вони мають бути виключно органічного походження та мати підтверджувальний сертифікат.

Усі процеси — від вирощування кормів до виробництва готової продукції — контролює міжнародна сертифікаційна компанія «Органік Стандарт». Внутрішній контроль якості здійснює власна лабораторія компанії.

— З чого складається ціна на органічне молоко, масло та сири? Наскільки вона більша за вартість неорганічної продукції?

— Ціни на органічну продукцію не на багато відрізняються від іншої молочної продукції хорошої якості, приблизно на 15-20%.

Органічна продукція починається з поля. Поля, де ростуть корма, не обробляються хімією, отже їх врожайність значно менша. А так як в органічному тваринництві найголовніше — це годівля і корма, це значно здорожчує собівартість утримання тварин.

Яке воно - українське органічне молоко: 3 постулати

Ми використовуємо сучасне обладнання і контролюємо сировину на кожному етапі її виробництва. Наші телята випоюються до 4-х місячного віку виключно молоком наших корів, а не замінниками молока, що також значно впливає на вартість утримання поголів'я.

У виробництві продукту використовуються виключно органічні інгредієнти: цукор, какао порошок, ваніль. Все це в Україні не виробляють, тому ми імпортуємо їх із закордону. Ціна за 1 кг такого цукру — близько 80 гривень, какао — близько 140 грн/кг, ваніль — близько 30368 грн/кг).

При вирощуванні органічних ягід також не допускається оброблення ніякими хімічними речовинами, відповідно і врожайність ягід нижча в рази. Відтак ціна на них вища. З цього випливає, що собівартість органічної продукції значно вища, ніж звичайної, і оптимізувати її за рахунок додавання рослинних жирів і неякісних інгредієнтів компанія не може і не хоче. 

— Що найважче і найлегше у вашій роботі? Що надихає працювати?

— Важко те, що небагато людей знають про органіку та її переваги. Необхідно руйнувати стереотипи, що склалися.

Але радує, що є багато тих, хто готовий купувати органічну продукцію. Це люди інтелектуальні, які читають, які думають, які піклуються про здоров’я своє і рідних.

На сьогодні, можна сказати, «модно» вести здоровий спосіб життя. Все більше і більше людей замислюються над тим, що саме вони споживають, звертають увагу на якість продукту та склад. Радує те, що це робить передусім молодь. Адже за ними майбутнє та здоров'я нації.

Яке воно - українське органічне молоко: 3 постулати

— Як краще споживати органічні молочні продукти та як їх зберігати в домашніх умовах?

— Окремих рекомендацій щодо споживання органічних продуктів немає. Просто смакуйте із задоволенням та отримуйте при цьому користь для організму. З адигейським сиром, наприклад, можна готувати салати, а з йогурту та граноли — поживні і корисні сніданки. 

Головне — дотримуйтесь рекомендованих температурних режимів та строків зберігання, вказаних на упаковці. І тоді ви довше зможете насолоджуватись природністю смаку органічної продукції.

— Які смачні страви можна готувати з органічного молока, сиру, вершкового масла?

— Органічні продукти можна використовувати для приготування будь-який улюблених ваших страв. Вони мають чудові кулінарні характеристики. Важливо, щоб вам було смачно.

І наостанок, бажаємо вам мирного неба, побільше радості в житті і, як би це банально не звучало, міцного здоров’я. Приєднуйтесь до світу органіки!

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code