Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Як відкрити свою пивоварню і чому український крафт — такий солодкий

Все більше крафтових пивоварень відкривається в Україні. Напрямок розвивається активно і ось незабаром порадує любителів пива масштабним Фестивалем крафтового пивоваріння — Craft Beer Fest.

Как открыть свою пивоварню и почему украинский крафт — такой сладкийНапередодні цієї події гостем редакції Food&Mood став організатор і натхненник фестивалю крафтових пивоварень в Україні Craft Beer Fest, співвласник крафтового бару «Сraft vs Pub» в Києві Тимур Герасимович.

— Наскільки взагалі заповнений ринок крафтових пивоварень. Здається, їх уже безліч.

Т. Р.: Український ринок тільки починає формуватися. Зараз напрямок крафта тільки стає на ноги – з’являються нові пивоварні, придумуються нові сорти. Але український крафт вже потроху виходить на більш широкий ринок, починає продаватися в ритейлі – в тому ж «Сільпо», «Good Wine» та ін. точках. Також пивоварні стали заходити в заклади, які не заточені під крафт. Цей продукт, однозначно дорожче мас-маркету, але крафтовые сорти цікавіше в плані смакових особливостей, за рахунок цього закладу мають можливість розширювати свою аудиторію.

— А які нові пивоварні з’явилися за останній рік, які імена можна виділити і чому.

Т. Р.: За останній рік дуже багато з’явилося контрактних пивоварень – це пивовари, які не мають свого обладнання. Це означає, що вони розміщують замовлення на інших пивоварнях за своєю рецептурою для подальшої реалізації. Деяким з них пощастить знайти інвестора і з часом вони, швидше за все, відкриють свої броварні, але більшість, все ж, підуть з ринку, вони не зможуть конкурувати. Більшість таких контрактних пивоварень в Києві. Але підтягуються і регіони.

Как открыть свою пивоварню и почему украинский крафт — такой сладкий

— Які тенденції ринку крафтового пива в Україні? Чим український крафт відрізняється від інших країн, є особливості?

Т. Р.: На 2015 рік, коли крафт тільки-тільки робив перші кроки в Україні, найбільш популярними сортами вважалися бельгійські, американські і англійські – це Indian Pale Ale, Golden Ale, Stout – тобто в основному чисті сорти, які не додавали додаткових игредиентов. Зараз пивовари більше експериментують зі смаками і активно використовують в якості добавок продукти, яких, здавалося б, не повинно бути в пиві, наприклад, лемонграс, малину, чорну смородину, пюре манго, лактозу, імбир і тд..

До речі, один з броварів під фестиваль Craft Beer Fest пообіцяв зварити пиво з дуріаном. Приходьте спробувати!

Український крафт досить молодий. Нашому крафту властива підвищена солодкість. Це досягається навмисної зупинкою бродіння. За рахунок цього отримуються більш солодкі сорти. Одна і останніх тенденцій – йти від цього, виробляти більш сухі сорту, де немає яскраво вираженої солодощі. Але споживачеві все ще більше по душі саме солодкі, тому поки вони панують на нашому ринку.

Крафтовым флагманом у східній Європі, як і раніше, залишається Польща – у них дуже якісний продукт. З північної — це Норвегія, Швеція, Бельгія та ін і попереду планети всієї – Америка. Вони починали цю революцію, і вони її підтримують. Якщо в минулому році у них в тренді були кислі сорти, то зараз американський ринок говорить про те, що будуть йти в лагери, повертатися до класики у своїх пріоритетах споживання.

Как открыть свою пивоварню и почему украинский крафт — такой сладкий

— Що являє з себе зазвичай невелика пивоварня в Україні? Складно відкрити? Які це масштаби в середньому для старту? І що потрібно знати новачкам?

Т. Р.: Для того, щоб почати варити пиво вдома, потрібно небагато – всього-то нержавіюча каструля і пластикове відро для выбраживания. Плюс інгредієнти, термометр, рефрактометр. Тому якщо ви сьогодні вирішили почати варити пиво, вам достатньо близько 2000 гривень, для того щоб зробити першу варіння, з яких 500 гривень піде на інгредієнти, а решта на каструлі і супутні ємності.

Якщо ми говоримо про броварників трохи більш серйозних, вони купують невеликі броварні, такі як Grainfather (Нова Зеландія) або Braumeister (Німеччина). У ці «каструлі» вже можна задавати рецепти варіння пива, вони мають системи фільтрації і охолодження.

Для того, щоб відкрити професійну пивоварню знадобиться обладнання потужніший. Стартова кількість звареного пива тут вже від 500 літрів. Щоб побудувати таку пивоварню потрібно орієнтуватися на суми від 100 000 до 500 000 доларів, залежно від виробника обладнання. Крім того, що потрібно побудувати броварню, потрібно також отримати дозвільні документи та ліцензії на продаж. І, звичайно ж, любити варити пиво.

Как открыть свою пивоварню и почему украинский крафт — такой сладкий

— Ви – організатор фестивалю крафтових пивоварень Craft Beer Fest в Києві. Які аналоги фестивалю за кордоном? Куди поїхати після фестивалю на ВДНГ?

Т. Р.: З найближчих – цікавий фестиваль у Кракові 21-22 вересня. Великі фестивалі крафтового пива можна відвідати в Польщі, Швеції, Америці, Німеччині, Бельгії. Графік фестивалів насичений і кожен фестиваль по-своєму цікавий. У нас ця культура тільки зароджується, тому «Craft Beer Fest» в корені відрізняється від тих же європейських фестивалів. Якщо на європейські фестивалі приходять справжні биргики, то у нас більшість людей приходять «потусити», отримати не тільки смакову, але й на емоційну складову. Світові великі пивні фестивалі все ж більше саме про пиво, ніж про тусовку.

Как открыть свою пивоварню и почему украинский крафт — такой сладкий

Нагадаємо, що сьомий фестиваль Craft Beer Fest відбудеться в Києві 1-2 вересня на території ВДНГ у 3 павільйоні. В одному місці буде зібрано більше 40 пивоварень і 100 сортів пива. Квитки можна придбати тут.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code