Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Як чайний гриб в пляшці виявився: історія української комбучи

Вже три роки як серед крафтових напоїв України з’явилася комбуча. Це 100% натуральний, здоровий, легкий на смак напій з невисокою природною газацией.

У комбуче багато органічних кислот і вітамінів групи В. Одна пляшка напою містить денну норму вітаміну B12. Тому його радять включити в свій раціон вегетаріанців і веганам. Напій суперкорисний, як утвержают виробники: в його складі є пребіотики та ензими, що поліпшують здоров’я.

Влітку ми помітили, що напій дуже швидко розкуповували в магазинах, він користувався попитом і на фуд-фестивалях в Києві. І вирішили докладно все довідатися про продукт.

Про особливості напою і про те, як і з чого роблять українську комбучу розповідає співзасновниця бренду Kombucha Live Олена Обабкова.

— Олена, чим особлива і корисна комбуча?

— У Комбуче багато вітамінів і органічних кислот, тому пити її і смачно, і корисно.

Комбуча — унікальний дижестив. Буде доречною як після щільного обіду, так і після легкого десерту. У світі напій відомий під назвами — морський квас, каліфорнійський чай, чайний гриб.

Одне з кращих властивостей комбучи — допомога в детоксикації організму. Ця здатність досягається великою кількістю ферментів і органічних кислот. У комбуче дуже високий вміст глюкуронової кислоти. Вона виступає основним активним елементом при запуску детоксикації.

В результаті дії глюкуронової кислоти комбуча дозволяє позбавлятися від токсинів нафтопереробної промисловості (наприклад, косметична продукція мас-маркету), гербіцидів, пестицидів та фенолів.

В цілому комбуча містить від 10 органічних кислот, кількість яких може збільшуватися залежно від продукту, що входить у другу ферментацію.

— Як відбувається приготування напою?

— Народжується напій в процесі ферментації. Бактерії Medusomyces gisevi (ред. — чайний гриб) переробляють тростинний цукор і компоненти зеленого чаю, виділяючи при цьому органічні кислоти, вітаміни С, D і B1, пребіотики та ензими, які позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, допомагають детоксикації організму, відновлюють мікрофлору. Перша ферментація дає базову чисту комбучу.

Ми в Kombucha Live робимо подвійну ферментацію, під час якої додаємо корисні компоненти і доповнюємо смакові якості фінального продукту. Використовуємо різні види чаю: з жасмином, гібіскусом і синьою орхідеєю.

Основний склад напою: очищена вода, симбіоз бактерій Medusomyces gisevi, зелений чай, цукор, пробіотики, вітаміни С, D, B1, B6, B9, B12.

Добавки: гібіскус, жасмин, імбир, тайська синя орхідея. Немає ні консервантів, ні барвників. Напій живий, тому у розлитої в пляшки комбучи є свій життєвий цикл. При правильному зберіганні протягом двох тижнів вона стає більш ігристої і набирає в смаку і ароматі.

Ми суворо дотримуємося виробничих норм, постійно знімаємо проби і працюємо над незмінністю купажу.

— А як з’явилася ідея почати виробництво такого суперполезного напою? Що надихає?

— Проект з’явився не раптом. Разом з Андрієм Вергазовым ми кілька років займалися питаннями детокс і здорового харчування. В Україні досі не було здорової альтернативи Кока-Колі і іншим солодким напоям. Смузі, фреші або лимонад? Це все добре і корисно, але запускати чергову доставку одного і того ж нам не хотілося.

Ми хотіли придумати насамперед такий продукт, який був би привабливий для нас, як споживачів. Надихалися Каліфорнійським стилем життя і модою на здоров’я. Влітку 2015 року прийняли рішення стартувати з Комбучей. Технологій виробництва комбучи по суті мало. Всі вони описані в інтернеті. Ми робимо при цьому щось незвичайне? Так. Але саме цей секрет і робить нашу комбучу такою на смак, що в цьому аспекті можна конкурувати з найкращими світовими зразками. Сподіваємося, що внесли свою лепту в розвиток ринку здорових продуктів в Україні.

Как чайный гриб в бутылке оказался: история украинской комбучи

— Як придумували назву для бренду?

— Назву банально. Далеко ходити було не потрібно. Напій живий, тому Kombucha Live. Візуальна частина народилася за один вечір. Взагалі, інший наш бізнес — маркетинг і дизайн. Тому для нас весь концепт продукту висів у повітрі. Його тільки треба було запам’ятати, а по відчуттях було схоже на створення музики.

— Перша ваша комбуча — це..

— Перші були два варіанти: жасмин і гібіскус. Ми хотіли отримати напій різних кольорів. Але ні про які барвниках не могло бути й мови. І одна покупниця підказала, як це зробити природним шляхом. Тоді з’явився наш хіт — Синя Орхідея. Зараз є ще з імбиром. І також просто чиста класична комбуча.

Зараз наша комбуча продається в пластикових пляшках 0,5 л. Цю пляшку ми вибрали з-за форми. Найближчим часом перейдемо на скляні пляшки.

Виробництво живої комбучи — це сезонний бізнес, тому що напій залежить від зберігання в холодильнику. Кількість виробленої комбучи різне, тому що, крім продажу в різних кафе, ми беремо участь в фудфестивалях та інших заходах, а вони чомусь нерівномірно розподілені по календарній сітці.

Как чайный гриб в бутылке оказался: история украинской комбучи

— Як прийняли комбучу українські споживачі?

— Більшість тих, хто п’є нашу комбучу — в захваті. Зараз комбучу нарешті розсмакували не тільки вегани і вегетаріанці, але і більш широка публіка. За три роки у нас уже склався коло постійних покупців і цінителів комбучи.

У напою настільки ненав’язливий, без тяжкості і нудотності смак, не підійти він може тільки людині з дуже специфічними вимогами.

Комбучу все частіше купують регулярно, завдяки хвилі суспільної уваги до здорової кухні, орієнтації на продовження життя і збереження молодості.

— Складно завойовувати український ринок?

— Труднощі були тільки в тому, щоб стабільно домагатися від продукту сталості смаку. Тому що на процес впливає навіть час року і атмосферний тиск. В іншому все йшло зазвичай.

Ми знали, що не завойовуємо ринок, а створюємо його. Україна в цьому плані відстає мінімум років на 10. І нам було цікаво стати першими. Тепер плануємо виведення на ринок скляної пляшки і масштабування присутності в магазинах і кафе.

Как чайный гриб в бутылке оказался: история украинской комбучи

— Який вид комбучи найсмачніший чи корисний?

— Смак комбучи сильно не буде відрізнятися, тому що базовий смак досить своєрідний. На нього при другій ферментації накладається ще частину смаку. В користь між ними різниці немає. А вже підібрати смак і кондицію продукту — це завдання клієнта. Ми п’ємо різну комбучу: і молоду, і витриману. У смаку переваги немає. Адже робили як для себе.

— Коли краще вживати комбучу: є рекомендації по дозам, способу зберігання цього особливого продукту? Можна давати дітям?

— Основною частиною детоксикаційної процесу, ініційованого комбучей, є регулярність вживання напою. У певних випадках можливо і щоденне вживання комбучи. Відомі програми прийняття комбучи від місяця до року.

Оптимальне вживання: 250-300 мл за 40 хв до або через годину після їжі.

Не рекомендуємо пити людям з підвищеною кислотністю і взагалі з радикальними проблемами травлення. Діти і вагітні зазвичай в захваті від комбучи.

До речі, поєднувати напій можна і з котлетою, і з тортом, і з фаст-фудом.

Нераспечатанная комбуча зберігається в холодильнику до 10 днів. Відкрита пляшка зберігається 1 день. Вибирати ж напій краще на свій смак, під настрій і за улюбленим кольором. З комбуча завжди весело!

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code