Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Євген Клопотенко: ми робимо найкраще і найсмачніше варення в нашій країні!

Як сказав Роберт Ентоні, якщо немає своєї мети в житті, доводиться працювати на того, у кого вона є. Євген Клопотенко, засновник Гастромастерской ‘Confiture’, утвержадет, що бізнесменом треба народитися, а щоб досягти успіху, треба не просто робити свою роботу, а робити її краще всіх.

Історія про радощі і ураженнях, плани та досягнення людини, який готовий варити варення навіть з мрії. І… так-так, Євген Клопотенко – переможець Майстер Шеф 5!

Євгене, розкажіть про себе і про те, як з’явилася ідея розпочати власну справу?

Ідея варити варення дуже дивна, і я до сих пір не можу зрозуміти, як це все сталося, але все було дуже чудно. Я люблю їжу, і для мене вона має велике значення. Тому вся моя життя навколо їжі крутиться. До цього я 5 років працював в ресторанному бізнесі, потім з хлопцями, які теж працювали в цьому ресторані, ми робили кулінарне шоу. Називалося воно «CookWars» (Битва кухарів). Ми збиралися, розмовляли, робили всякі різні конкурси. Там ми познайомилися з моїм нинішнім партнером і другом Денисом Сливновым. Ми не знали чим зайнятися. Він мені зателефонував і сказав: «Женю, а давай зробимо який-небудь бізнес!» і я відповів: «Окей!».

Я не розбирався тоді, що таке бізнес. Для мене це було щось нове і дивне і незрозуміле. І великого бажання робити свій бізнес у мене не було. Тому що робити бізнес – це щось таке складне, заморочене. Але він мене покликав, і ми стали думати, що ми зможемо робити. Зрозуміли, що крім їжі ми робити ні чорта не вміємо, але ми любимо робити людям приємне і ми вміємо готувати. Тоді ми вирішили: давай зробимо щось приємне, і щоб воно було приготовлено.

Згадали, що існує варення і існує конфітюр. Конфітюр – це такі смачні французькі вареньки або, розумно кажучи, це варення, виготовлене за ресторанним технологій. І ми зварили варення, спакували його в баночки і почали дарувати друзям. Друзям варення подобалося і все співпало – ми робимо людям приємне, коли варимо варення і займаємося їжею. Ось, власне кажучи, таким чином і народилася ця ідея.

Чи довго ви вирішувалися, перш ніж почати?

З моменту, коли ідея зайнятися бізнесом народилася, і до її реалізації пройшло 2,5 місяця. А все тому, що ми хотіли зробити все ідеально! Ідеальні тканюшки, ідеальні стрічки, спочатку потрібно зробити, потім це… Ми дуже сильно боялися запустити наш бізнес і щоб він почав працювати, але….

У нас є подруга, Маша Мірабелла, вона стала нашим дизайнером і говорила: «Хлопці, ви мене так дістали. Всі такими маленькими кроками, все боїтеся і боїтеся». І взяла і створила нам сторінку в FB, назвала її Конфітюр, і написала, що тут роблять варення. І нам одразу ж почали телефонувати на мобільні телефони і замовляти варення. А ми почали панікувати: воно не ідеальне, ось наклеєк немає, того немає, а-а-а-а-а!

Але, як тільки замовлення прийшов, а я пам’ятаю, що перший замовлення на 2 баночки «Яблуко з розмарином» та «Апельсин з лавандою» ми швиденько все зробили і запустили. І все – наш бізнес відкрився. Якби не Марійка, напевно, ми ще півроку б чекали, вичікували, незрозуміло чого і незрозуміло навіщо. Тому, велике спасибі Маші!

Евгений Клопотенко: мы делаем самое лучшее и самое вкусное варенье в нашей стране!

Хто вас підтримував?

Хто може підтримувати? Звичайно ж, рідні та близькі. Вони говорили: займайся чим хочеш і роби, що хочеш, а ми тебе підтримаємо, чим би ти не займався. Звичайно, всі ставилися до варенню скептично, ніхто в це не вірив. Ну, це нормально, напевно. Що, на варення можна зробити бізнес якийсь? Маячня! Такого не було раніше кейса, таким ніхто раніше не займався. Тому, крім батьків ніхто і не підтримував.

Були моменти, коли я бачив, що вже всі, всі навколо заробляють більше, і що є більш прибуткові якісь бізнеси. Виникала думка все кинути і піти назад працювати найманим працівником. Але я розумів, що навіть якщо я зараз все кину, то через пару років, коли я піду попрацюю на кого-небудь, я знову почну свою справу. Мені дуже хотілося робити щось самому. Тому, всі важкі часи я переживав з роботою: я просто працював, працював, працював.

Напевно, зараз я вже втягнувся і зрозумів, що бізнесменами не стають, ними народжуються. Ось така у мене позиція і розуміння, що це мій єдиний шлях, по якому я можу йти. І я не зійшла з цього шляху і ось зараз бізнес дає результати.

Хто автор назви «Гастромастерская ‘Confiture’»? Який сенс в неї вкладаєте?

Придумали ми його з моїм партнером Денисом. Ми довго думали, як назватися. У нього прізвище Слівнов, у мене Клопотенко і ми навіть думали назватися «Клопотлива Зливу». Ну, щось таке, за прізвищем або якось по буквах, намагалися якісь абревіатури придумувати…

А потім задумалися над тим, що ми робимо, і чим ми займаємося. А адже ми створили майстерню, щось середнє між магією і творчістю: додав трохи менше цукру – не той смак, трохи більше розмарину – інший присмак, яблука іншого сорту – вже новий смак. Це цілий світ! І ми назвали його майстерні. «Конфітюр» додали для того, щоб люди одразу розуміли – це щось цікаве, це щось солодке.

А гастрономічної майстерні, оскільки в ній народжуються гастрономічні витребеньки і це те, що ми робимо до цих пір – творимо і створюємо прекрасне і вже не тільки варення, а багато що ще. Ми робимо соуси, безліч соусів, але поки так склалося, що ми асоціюємося тільки з варенням.

Евгений Клопотенко: мы делаем самое лучшее и самое вкусное варенье в нашей стране!

Тобто, технолога ви не залучали до створення рецептів?

У нас він працює останні 5 місяців, а 5 років до цього ми були без технолога. Ми ж самі майстри нашої майстерні: самі творили, самі наступали на граблі, допускали помилки, дуже сильно переживали.

Пам’ятаю, зіпсувалася партія варення на 50 000 грн, тому що в цукрі були домішки крохмалю. Ціла історія… Виявилося, що бувають різні постачальники цукру і вони по-різному фасують, і в сахарі можуть бути залишки інших якихось речовин, які впливають на розвиток мікрофлори і т. д. і т. п. і про це можна говорити вічність. А технолога у нас не було. Коли ми почали заходити в мережі і зрозуміли, що це дуже велика відповідальність і якщо одна баночка зіпсується в мережі, то нам виставлять мільйонні штрафи, ми найняли технолога.

Ви активно розвивається. Де вариться варення і конфітюр – вдалося налагодити заводське виробництво?

Так, ми активно розвиваємося. Варимо варення в 2-х цехах, дуже схожих на ресторанну кухню, тільки там набагато більше плит і менше всякого складного обладнання. Просто плити, плити, плити і руки людей. Маленькі руки людей і великі серця, які це все роблять. І ми навіть не намагаємося налагоджувати заводське виробництво, тому що все, що ми робимо – ми робимо вручну. І це наша відмінність, тому наше варення неможливо відтворити на заводах.

Обсяги виробництва наших конкурентів, які виготовляють нехитре варення на заводах, всього лише в 4 рази перевищують наші обсяги. І для того, щоб їх наздогнати, нам досить буде додати лише 10 плит. Ми їх поставимо і будемо робити стільки ж. Тільки в порівнянні з заводським виробництвом, у нашого варення в 5 разів вище якість, в 10 разів краще смак, і в ньому в 100 разів більше любові. Тому що воно робиться людьми, а не машинами.

Евгений Клопотенко: мы делаем самое лучшее и самое вкусное варенье в нашей стране!

У вас досить великий асортимент – розкажіть про нього детальніше.

Ми вважаємо, що варення можна зробити навіть з мрії, якщо додати в неї цукру і фруктів. Тому ми варимо варення з усього. Але дуже важливий чинник, щоб це було доступно круглий рік. Тому, наприклад, ми не можемо варити варення з ревеню, суниці або білої черешні. Припустимо, ми зваримо 1000 баночок, люди спробують, їм сподобається, вони будуть чекати це варення, питати в магазинах, а ми будемо чекати наступного сезону ревеню і суниці т. к. це сезонні продукти. І це єдиний «STOP», який ми враховуємо. Все інше ми готуємо з продуктів, які є круглий рік або які можна використовувати замороженими.

Наприклад, помідор. У нас є конфітюр «Томат з базиліком». Одна компанія замовила варення з помідорів в Іспанії на корпоратив, а весь замовлення застряг на митниці. Вони звернулися до нас, і у нас було 2 дні для того, щоб зробити 400 банок варення з помідорів. І зробити іспанську наклейку, як ніби це іспанське варення. І ми це все зробили. Варення виявилося дуже цікавим на смак, ми додали до нього базилік і, завдяки цьому замовленню, у нашій лінійці з’явився новий смак – «Томат+базилік». І це дуже круто.

Ще у нас є «Апельсин+віскі». Цей конфітюр вийшов дуже дивним чином. Директор однієї компанії їздив в Ірландію на завод Джемісон, де роблять віскі, і там спробував варення «Апельсин з віскі». Він розповідав всім своїм клієнтам і друзям, що у нас в Україні ніхто таке варення не робить, а потім звернувся до нас і поцікавився, чи можемо ми таке зробити. І ми з задоволенням погодилися. Він спробував, йому дуже сподобалося. Сподобалося і нам. І ми включили «Апельсин+віскі» в асортимент.

Також, у нас є «Яблуко з розмарином». Ми вважаємо, що воно добре підходить до м’яса. А Апельсин з лавандою» ми самі придумали. Це така французька штука: там готують варення з лаванди, а ми взяли і додали туди апельсин, вийшло круто! Потім виникла ідея додати до абрикосу алкоголь, і ми вирішили, що дуже добре він буде поєднуватися саме з ромом, так народився «Абрикос+ром».

«Зливу зі сливовим вином» це дуже природно. Смак сливи і сливового вина балансують, одне є продовженням іншого і виходить третій, дуже незвичайний смак.

Варення з полуниці і м’яти ми зробили тільки через 3 роки після того, як запустили виробництво. Вважали, що варення з полуниці – це якось дуже просто, ми думали тільки про незвичайних поєднаннях. І якось на виставці до нас підійшла маленька дівчинка, років восьми, і запитала: «Хлопці, а у вас є варення з полуниці?». Ми відповіли «Ні», а вона запитала: «А чому ви його не робите?». І ми задумалися. А чому б не зробити? І зробили «Полуницю з м’ятою» і вона зараз в топі продажів, тому що в нашій країні полуничне варення найпопулярніше після малинового.

І ось так дуже цікаво народжуються всі рецепти, і, здається, що насправді ми навіть не можемо на це впливати! Зараз ми готуємо близько 30 видів варення – про все не розповіси, ознайомитися з нашим асортиментом та його оформленням ви можете у нас на сайті.

Евгений Клопотенко: мы делаем самое лучшее и самое вкусное варенье в нашей стране!

Ви пишаєтеся своєю справою?

Так, ми робимо найкраще і найсмачніше варення в нашій країні, з найкращою упаковкою і найкращим сервісом. І як би амбітно і самовпевнено це не звучало, але це так. Тому, корпоративних замовлень з кожним роком стає все більше і більше, як і людей, які нам повністю довіряють. А ми вчимося робити все краще і краще, і у цьому сегменті ми, напевно, як акули.

Також, ми зробили напрямок ритейлов, і нарешті домоглися того, чого хотіли добитися 3 роки. Ми зайшли в «Сільпо» і в лютому нашу продукцію можна буде вже знайти в 100 магазинах «Сільпо». Це буде нова лінійка нашої продукції «7 емоцій Клопотенко». Це варення абсолютно інше, це більше варення, тому що в ритейлі його розуміють більше, ніж конфітюр. Ми будемо продавати варення з зображенням мого обличчя на етикетці. Напевно, воно пізнавано і, можливо, це допоможе нам підняти рівень споживання варення в цілому :)))

Завжди дуже приємно бачити стартап, який переріс себе і виходить на все нові і нові рівні. Розкажіть про інших напрямках свого розвитку: про корпоративних та весільні подарунки та кондитерських послуги.

Ну, ми ще себе не переросли, хоч і ростемо і переходимо на нові етапи. Іноді у нас це криво-косо виходить, але ми намагаємося. Насправді, корпоративні та весільні подарунки це те, де ми заробляємо більше всього, тому що у нас дуже гарне оформлення, і ми дуже швидко і чітко вміємо реалізовувати запити людей, нам подобається їх радувати. І тепер ми хочемо перейти в подарунковий сегмент і перестати асоціюватися тільки з варенням.

І якщо ви завтра зателефонуйте і скажете: «Хлопці, а ви можете зробити таку-то шоколадну чашку з дерев’яною лінійкою і покласти туди устрицю, варену в білому вині і ще якийсь вазон і упакуйте це все в дерев’яну коробочку, напишіть на ній «З Новим роком!» фарбою вручну», — і запитайте: «А ви могли б це зробити на післязавтра?» Ми скажемо: «Звичайно, могли б». А ви запитаєте: «А ви можете …». Ми відповімо, що звичайно зможемо. «А оплатити готівкою або безготівково, а доставку по всій Україні?» Ми скажемо:«так, так, Так».

Ми завжди відповідаємо «так», тому що ми можемо все. Може, це звучить офіціозно, але я не знаю завдання, з яким би ми не впоралися – ми справляємося абсолютно з усіма завданнями. Пам’ятаю, коли ми в’язалися зв’язати 200 пар рукавиць. Я підняв людей по всій Україні, які могли б в’язати і ми зв’язали ці 200 пар рукавиць. А ще ми малювали картини, купували дитячі книжки, які пов’язані з хімією, і робили поставки, ми зрізали дерева і в них вставляли варення.

Ми робимо абсолютно все, що хоче наш клієнт і в цьому наш плюс і тому ми вже переросли просто варення вкрите тканиною і стрічкою.

Кондитерськими послугами ми починали займатися і 8 місяців ними займалися, але повинен вам зізнатися чесно, у нас не вийшло… На ринку існують компанії краще нас в цій справі і вони нас обіграли, тому в січні цей напрямок закриємо. Ми інвестували гроші, отримали досвід і зрозуміли, що це, на жаль, не наш напрямок, наш напрямок трохи інше. Але без помилок не буває ніяких нових досягнень.

Евгений Клопотенко: мы делаем самое лучшее и самое вкусное варенье в нашей стране!

У вас дуже красива подарункова упаковка. Ви самі робите або замовляєте?

Ми все робимо самі. 85 % людей, які працюють в нашій компанії – це люди творчі. Ми придумуємо різні круті речі і це нас живить, змушує нас жити, розвиватися і в цьому наша сила. А якщо ми нічого не вигадуємо, ми починаємо нервувати.

Скільки людей на даний момент зайнято в гастромастерской? Чи Легко знайти працівників?

Людей знаходити важко. Напевно, тому, що немає HR-менеджера це питання одвічне для нас. Наприклад, менеджера по продажам ми шукали 9 місяців, технолога ми шукали півроку, але ми не здалися і ми знайшли. Ми знаходимо своїх людей, просто потрібно час, напевно. Це філософське питання для нас і кожен раз, коли ми когось шукаємо, проходить тривалий період і тривалі трансформації перш, ніж людина приступить до роботи.

Скільки в нас людей працює? Ну, у нас працює 20 осіб у звичайний сезон, а у високий сезон у нас працює приблизно 45-50 осіб. Зараз у нас, напевно, людина працює 45. Ну, це тому, що у нас багато замовлень. В звичайний час у нас поменше замовлень, тому 20-25 людина справляється з цим.

Які плани на майбутнє щодо розвитку гастромастерской? Чого чекати шанувальникам?

Як я вже і говорив, у планах заявити про себе як про справжнього подарунковому агентстві, яке буде робити практично все, а не тільки гастрономічні замовлення – це раз. Друге – зайти все більше і більше мереж магазинів. Думаю, що вже через рік в будь-якому магазині Сільпо можна буде придбати нашу продукцію.

Далі, ми розробили лінійку соусів, які теж будемо поставляти в магазини. І ми розробляємо новий продукт – рідку карамель і ще деякі продукти, про які я не можу говорити, тому що конкуренти швиденько ці всі нові тренди ловлять.

Які принципи лежать в основі роботи «Гастромастерская ‘Confiture’»?

Принципів не багато. Основний принцип – це те, що ми любимо їсти. Ми називаємо це «еданизм». Напевне, це дуже дивно, смішно, але це лежить в основі нашої роботи – без любові до їжі ти не можеш займатися їжею.

Другий принцип – це чесність. Ми завжди наймаємо людей чесно і завжди розлучаємося з людьми чесно. Ми ніколи нікого не обманюємо, тому що це закладено в нас всередині. Ми чесно говоримо, що не встигаємо з замовленням і чесно платимо наші штрафні санкції, якщо проштрафилися. Ми чесно робимо все і це наш основний принцип.

І звичайно – це любов до своєї роботи. Приміром, людина хоче одну баночку варення з каштанів, ми говоримо: «Зробимо, але це буде в 5 разів дорожче, тому що потрібно запустити цілий процес». Якщо людині потрібно – ми це зробимо з любов’ю і не скажемо: «Він замовив 1 банку, ми на цьому нічого не заробимо, це не має сенсу». Поспілкувавшись з нами, ви зрозумієте, що ми все робимо від душі і з любов’ю, і це теж наш фундаментальний принцип.

Евгений Клопотенко: мы делаем самое лучшее и самое вкусное варенье в нашей стране!

Поділіться контактами, щоб наші читачі могли замовити рідним і друзям найоригінальніші подарунки в переддень новорічних свят.

Заходьте на наш сайт http://confit.com.ua/, дивіться асортимент, контакти і робіть свій вибір. І, звичайно ж, ми є в соцмережах Facebook, Instagram, ВКонтакте.

Пам’ятайте – ми можемо все!

Євген, велике спасибі Вам за цікаву і змістовну розмову. Порадьте на прощання деякі свої конфітюри і цікаві смакові поєднання з ними.

Спробуйте Яблуко з розмарином, воно ідеально підходить до буженини. Апельсин з лавандою краще всього поєднується з сиром Рокфор і з іншими сирами з цвіллю. Апельсин з віскі перенесе вас у незвичайний світ, тому, що спробувавши його, у вас буде відчуття цієї приємності. З’ївши ложечку Томата з базиліком, ви спочатку зі здивуванням запитаєте: «Чому помідор солодкий?». Якщо ви візьмете Абрикос з ромом – додайте його в йогурт. Якщо у вас Полуниця з м’ятою – спробуйте її з м’яким сиром Брі або просто з маслом.

Це тільки маленька частина того, що я раджу. Але тільки експерименти, і ще раз експерименти, дозволять розширити ваші смакові кордону.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code