Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Віднесені вітром: поліетиленові пакети повсюдно забороняються

Тривалість використання одного пакету становить в середньому 25 хвилин. На звалищі він може розкладатися від 100 до 500 років.

А до 2050 року в океані і зовсім може виявитися більше пластику, ніж риби. До такого висновку прийшов Фонд Еллен Макартур. Один з основних постачальників пластикового сміття — пакувальна галузь, яка за останні роки піддається різкій критиці практично по всьому світу.

  • Франція

Розповсюдження одноразових пластикових пакетів в супермаркетах було оголошено поза законом у Франції ще в липні 2016 року. Через пів-року на законодавчому рівні заборонили використовувати поліетиленові пакети для пакування фруктів та овочів.

А через 2 роки Франція повністю відмовиться і від пластикового посуду. Прийнятий закон, згідно з яким всі пластикові тарілки, чашки і столові прилади будуть заборонені до 2020 року. Їх замінить одноразова посуд, зроблений з біологічно натуральних, екологічно чистих матеріалів, які можна перетворити в органічні добрива.

  • Америка

В країні немає національного закону, який регулював би продаж пакетів. Але подібні нормативні акти є в деяких штатах. Вперше за документ, спрямований на обмеження споживання пластикової упаковки, проголосували в Сан-Франциско. Згодом аналогічні закони прийняли й інші штати, а Гаваї стали першою американською територією, де заборонили поліетиленові пакети для поширення в магазинах.

  • Великобританія

В Англії успішно діє закон про мінімальну ціну на пакет: 5 пенсів за штуку. За перші півроку використання пластикової упаковки в країні знизилося більш ніж на 85%, а це цілих 6 мільярдів невикористаних пакетів!

Раніше аналогічні ініціативи реалізували в Північній Ірландії, Шотландії та Уельсі. А за 10 пенсів британцям у супермаркетах пропонують багаторазові «сумки на все життя». Порвані, до речі, міняють на нові безкоштовно.

  • Туніс

Туніс став першою арабською країною, що заборонила пластикові пакети для покупок з 1 березня 2017 року.

  • Туреччина

Використання поліетиленових пакетів обмежена вже з початку цього року. Влада мотивує покупців використовувати тканину або інші, непластиковые пакети. Поліетиленові пакети в магазинах — тільки за гроші.

  • Кенія

У цій країні набув чинності найжорсткіший у світі закон, спрямований на скорочення пластикових відходів. Він дозволяє застосовувати заходи навіть щодо тих, хто просто через недогляд скористався одноразовою пакетом: навіть туристи, які привезли у валізі взуття в мішку з поліетилену, ризикують заробити величезний штраф.

  • Україна

Петицію про заборону використання та продажу поліетиленових пакетів підписало 10 415 киян, підтримала і мерія. В кінці минулого року відповідне звернення було направлене у Верховну Раду, але відповіді поки немає.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code