Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Українські стартапери винайшли їстівні пакети

З кожним роком погіршується екологічний стан наше планети змушує вчених шукати методи боротьби з основними її причинами. Одна з них — велика кількість пластмасового сміття на Землі.

Про те, що українці вже намагалися привернути увагу до цієї проблеми foodandmood писав не так давно. Пораділи ми і того, як красиво переходять на еко-пакети в Ужгороді.

А нещодавно своє слово в цьому питанні вирішили сказати студенти Сумського національного аграрного університету — вони створили їстівні пакети! І хоча розробка була цілеспрямованою, результат перевершив очікування.

Дослідники мали намір зробити екологічний аналог звичайного поліетиленового пакету. І якось помітили, що крапля розчину полісахариду при висиханні дає плівку. Потім її перевірили її на міцність, і виявилося, що вона досить еластична і схожа на поліетилен.

Украинские стартаперы изобрели съедобные пакеты

Перші пакети швидко висихали і ламалися. Але вдосконалювали технологію, і досягли бажаного результату. А ось перші вдалі пакети, які зберігають в лабораторії вже більше місяця, за цей час не втратили ні зовнішніх, ні практичних властивостей.

«Оскільки ці пакети складаються з натуральних компонентів, барвники теж натуральні, тому їх зазвичай можна з’їсти, але їх треба замочити, щоб вони стали такі набряклі», — розповів доцент кафедри харчових технологій Дмитро Бідюк.

Завтра, 10 жовтня перші зразки так званої «вкусотары» вчені прелставят в Копенгагені на світовий конкурс стартапів University Startup World Cup.. до Речі, продати свою розробку і почати масове виробництво вчені згодні тільки в Україні.

У разі перемоги команда з СНАУ отримає $25 тис. на розвиток свого проекту і $1 тис. за найбільшу кількість голосів.

Підтримати співвітчизників (FoodBIOPack) аж до 11 жовтня можна тут.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code