Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Треті в світі за волоським: все більше українців ведуть горіховий бізнес

Виробництво волоських горіхів в останні роки радує несказанно. І погода, і нові законодавчі норми тільки сприяють цьому. А в поточному році виробники і зовсім очікують рекорду — 134 тис. тонн. Якщо все буде так, як очікується, цей показник виведе Україну на третє місце по урожаю волоських горіхів в світі. Позаду залишаться Китай і США.

Як розповіли в Української горіхової асоціації, причин такого горіховий бум кілька. По-перше, бажання зайнятися горіхівництвом виявляють багато воїнів АТО, які отримали земельні ділянки для ведення господарства. Також за вирощування горіхів беруться кооперативи, окремі фермери з бажанням зміцнити свій бізнес.

По-друге, обіцяється бюджетна підтримка. У 2018 році уряд планує компенсувати 80% вартості саджанців при закладанні нових садів. А вже з лютого цього року розпоряджатися ділянками будуть на місцях..

По-третє, рентабельність вирощування горіхів близько 400-450%. А рентабельність інвестицій у переробку складає 299%, тобто на кожен вкладений долар повернеться три. Чим не привід полюбити горіхи?

Ну і, нарешті, горіхи відмінно купуються. Причому, зростання врожаю не зменшить вартість горіхів, вважають в Асоціації. У сезон масового збуту, який припадає на жовтень і листопад, горіх будуть продавати по 25-35 грн/кг, навесні ціни піднімуться до 50-55 грн.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code