Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Сміялися і знімали на телефон: «тортовий» скандал в школі Харкова

Здавалося б, які проблеми? У нас же ринкові відносини: заплатив — отримай, не заплатив — не ображайся. Але чи можна застосовувати цей жорсткий ринковий підхід до шкільній системі освіти?

Про все по порядку. З нагоди закінчення чверті у Харківській школі №151 в одному з 6-х класів вирішили з’їсти торт. Вірніше, батьківський комітет підготував торт-сюрприз. Після екскурсії діти зайшли в клас, і здивувалися солодкого сюрпризу. Три мами з батьківського комітету стали роздавати торт дітям.

Діані торта не дісталося. І, як виявилося, не випадково. Дівчинку виставили біля дошки і сказали, що так вийшло тому, що її батьки не принесли гроші на потреби класу.

«Дівчинку поставили біля дошки, і сказали, що їй нічого не дадуть, так як її батьки принципово не здають гроші на потреби класу. Нюанси багато міняють, чи не так? За словами мого сина, в класі «все іржали», і мій не був винятком», – повідомила мама одного з однокласників дівчинки Наталя.

Ось що розповіла мама скривдженої дівчинки: «Вони зайшли в клас і стали роздавати торт. Діані не дали, вона як дитина запитала, а мені? І тоді діти стали питати, а чому ви Діані не даєте? І мама з батьківського комітету заявила, що не даємо, тому що її тато не здає гроші.

Далі Діана запитала, чи може вона піти додому, але ця ж мама їй не дозволила. Не вчителька, яка тут була, а чужа мама. Тоді Діана стала плакати, хлопчики стали сміятися і знімати її на телефон. Дівчатка запропонували їй свою порцію, але вона відмовилася. Тоді дівчатка пішли з нею в туалет і стояли там, поки що це свято не закінчиться.

Вчителька весь цей час була в класі, вона навіть сама різала торт. Коли ми потім почали з’ясовувати, в школі сказали, що вчителька була зайнята якимись «пам’ятками», — розповіла мама Діани.

«Я знаю цю історію від подруги, у якої дочка навчається в цьому класі. Справа в тому, що цю «цькування» організувала мама з батьківської трійки, яка за сумісництвом і вчитель в цій же школі. Це було «покарання» за те, що батьки не здають гроші на фонд школи», – написала Вероніка Аспидова в групі «Бацьки SOS».

Цей випадок швидко став відомим у соцмережах, після того, як про нього написали в групу «Бацьки SOS». Цікаво, що про нього розповів вчитель інформатики цієї школи, який вирішив порадитися, як заспокоїти маму скривдженої дівчинки, яка сама винна, бо не здає гроші в фонд класу і тим самим накликала на доньку таку образу.

Несподівано неоднозначно відреагували користувачі соцмереж на цей випадок. Знайшлися й ті, хто порадив послухати бік класного комітету, а також ті, хто дивувався, що тут такого, мовляв, «немає грошей — немає торта, все логічно».

У Департаменті освіти Харківської міської ради повідомили, що займаються перевіркою школи, а також мають намір поговорити з активістками батьківського комітету та вжити заходів щодо класного керівника.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code