Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Шоколатьє Ілля Широков: коли став займатися шоколадом, вирішив — мої цукерки будуть іншими, не схожими ні на що

Авторськими цукерками з незвичайним смаком і чарівної конфігурацією Ілля Широков радує українців протягом 6 років. Його шоколадні шедеври з бельгійського шоколаду – це вишуканий подарунок коханим, нестандартний подарунок партнерам і елітне частування на презентаціях. «Неперевершений смак! Неможливо втриматися» – такі відгуки пишуть йому вдячні клієнти з усього світу.

Food&mood запросив Іллю поговорити про нюанси виробництва цукерок ручної роботи і про те, що робить його щасливим. Виявилося, що створюючи солодкі цукерки, шоколатьє думає про м’ясі, мріє про ательє шоколаду, будує плани і розмірковує. А якщо б йому запропонували відправитися на безлюдний острів і взяти з собою улюблені цукерки, то він не взяв би жодного з видів.

— Ілля, як і коли з’явилася ідея працювати з шоколадом, відкрити інтернет-магазин цукерок ручної роботи?

— Бажання займатися шоколадом виникло ще, коли я працював кухарем у ресторані французької кухні, закритого типу, де шеф-кондитер з Франції виготовляв цукерки ручної роботи. Це було в 2003 році.

А робити солодощі сам вирішив через 9 років. Чітко пам’ятаю: 1 січня 2012 року. Прокинувшись о 8 ранку, я точно вирішив, що треба починати і що хочу в цьому році займатися шоколадом. Все закрутилося швидко. За день створив групу в соцмережі, за тиждень – сайт для замовлень і через два тижні отримав перше замовлення.

Я згадував усе, що бачив і чув, що шеф-кондитер робив з шоколадом. Начинки придумував сам. Оформлення придумувала дружина.

Мій принцип тепер – тільки я автор все, що виготовляю. Не дивлюся і не читаю, що роблять інші. Тому що мозок буде тут же шукати варіанти, як скопіювати те, що придумав хтось. Цей підхід я вважаю в корені невірним.

Шоколатье Илья Широков: когда стал заниматься шоколадом, решил - мои конфеты будут другими, не похожими ни на что

— Чому саме з бельгійського шоколаду?

— Бельгійський шоколад обраний тому, що він найкращий! Його замовляю в офіційного представника в Україні. Хоча, у мене є рецепти для всіх сортів та видів шоколаду більш дорогих колекційних, але по-моєму ринок України поки що не готовий до таких смакам і цінами.

— Що було найважчим спочатку?

— Перша трудність в початку – це пояснювати покупцям, чому цукерки ручної роботи «так дорого коштують.

Коко Шанель, коли сказала «Вироби ручної роботи — розкіш, мати їх кожному не обов’язково. Хто хоче їх отримати-небудь платить майстру за працю, або робить це сам». Та й зараз нелегко, під все потрібно вкладати душу і свою працю.

Кожне замовлення індивідуальне, і кожен з них складний. Ми взагалі обрали найскладніший шлях з можливих. При цьому особисто я вважаю, що неможливого у виготовленні чого-небудь немає. Я знаю, що завжди знайду рішення завдання у вкрай малі терміни: будь-то створення плитки будь-якої форми, розміру або зовнішній вигляд цукерок.

— Як народилася така назва ТМ — SunChocolate?

— Це окрема історія. У той час, коли я працював в ресторані, я бачив, що ми виготовляємо цукерки тільки одного-двох кольорів – це чорний і молочний шоколад. Проходячи повз вітрин кав’ярень або кондитерських, я завжди бачив тільки ці кольори: чорний і молочний. Так однотипно. А я люблю яскраві кольори. У мене багато одягу жовтого, помаранчевого, червоного та інших кольорів.

Коли став займатися шоколадом, вирішив, що мої цукерки будуть інші. Не схожими ні на що. Як у смаках, так і в зовнішньому вигляді. Я придумую яскраві смаки. Варіанти назви були різні. Але навіть «Веселка в шоколаді» – не так звучить.

А Sun Chocolate навіть дуже співзвучні. Види шоколаду яскраві, смаки різні, начинок різнокольорових понад 100+, що не Сонце в шоколаді? Адже сонце, пішовши через різні фільтри і скла вітражів, може грати різними фарбами. Ось і назва марки яскраве і під різними кутами огляду має свій унікальний зовнішній вигляд.

Шоколатье Илья Широков: когда стал заниматься шоколадом, решил - мои конфеты будут другими, не похожими ни на что

— Скільки часу присвячуєте власної справи?

— Коли є замовлення на цукерки і шоколад, весь час присвячую справі. Коли є трохи перерви – то відпочиваю, міркую, шукаю нові смаки.

— Не шкодуєте, що взялися за цю справу?

— Ні. Хоча питання «Навіщо я цим займаюся, невже мені нудно раніше жилося?» ставив собі на третій рік після початку. Я вибрав саму складну сферу діяльності – шоколад, цукерки ручної роботи. А вже пізніше зрозумів фразу «Завжди вибирайте найважчий шлях — тільки на ньому ви не зустрінете конкурентів»— Шарль де Голль. І зрозумів, що це мій шлях. Жилося не нудно, а стало ще веселіше).

— Що вам потрібно для створення шоколадного шедевру?

— Бажання знайти щось нове або просто втілити в життя давно придуманий рецепт. Я постійно експериментую з рецептами шоколаду і начинки, формою і оформленням цукерок. В даний момент у нас більше 100 видів начинок цукерок. І робота триває постійно.

Ось вже третій рік не можу скласти пазл з двома дуже впізнаваними смаками, знайомими кожному, незалежно від віку. Задумку вкрай складно реалізувати, тому що я не використовую хімічні добавки, а в натуральному вигляді поки не виходить виготовити так, щоб продукт зберіг оригінальний смак.

— У вас є помічники?

— У мене найкращий помічник – моя дружина. І її величезна заслуга в тому, як виглядають готові цукерки. Я придумую і виготовляю начинку, а вона всьому надає гарний зовнішній вигляд.

Шоколатье Илья Широков: когда стал заниматься шоколадом, решил - мои конфеты будут другими, не похожими ни на что

— Цікаво, про що думає і що відчуває шоколатьє, коли робить цукерки і віддає замовникові готовий продукт?

— Про що думає? Про м’ясо. Я кожного дня працюю з великою кількістю шоколаду, і мені хочеться іншої їжі.

А коли відправляємо замовнику, хвилююся про те, щоб вантаж добре доїхав і замовлення сподобався одержувачу. Навіть при тому, що замовник особливо при великому замовленні, пробує те, що хоче замовити. Все одно хвилювання залишається до самого кінця. Поки замовник сам не напише, що всім все сподобалося.

— Ілля, що вас надихає і чим особливі цукерки ручної роботи?

— Особливість виготовлення цукерок ручної роботи в уяві автора. Часто натхнення приходить через сни. Я розробляю і придумую смаки самостійно або беру ідею з підказок друзів.

У мене є така опція: індивідуальне замовлення. Що це означає? Ви, приміром, десь пробували певний смак, але приїхавши в Україну, не знайшли точно таких або схожих цукерок. Тоді ви можете описати мені смак, і я його виготовлю в точності або краще, ніж ви пробували.

Особливість авторських цукерок в тому, що вони, дійсно, можуть стати приємною несподіванкою, викликати яскраві спогади і змусити мріяти. І не важливо, подарували вам коробочку ексклюзивного шоколаду, або ви купили його самі. Вас обов’язково чекає сюрприз.

— Авторські натуральні вироби з шоколаду, напевно, і вимагають особливих умов зберігання? Які рекомендації даєте клієнтам?

— У нас цукерки не зберігаються. Кожне замовлення індивідуальне, виготовляємо і відразу відправляємо замовнику. Термін зберігання наших цукерок півроку (за Дст). Шоколад зберігається понад 100 років.

Рекомендую зберігати при температурі не вище 22 градусів і подалі від нагрівальних приладів. У замовника цукерки не лежать більше 1-3 доби. Все швидко з’їдають або роздають під час презентацій.

— З чим добре поєднуються авторські цукерки?

— Всім замовникам я рекомендую їсти цукерки з будь-яким улюбленим напоєм: чай, кава — на вибір. Але напій повинен бути без цукру, так як смак і післясмак цукерок буде не уловимим. Сам я їм цукерки з несолодким чаєм. У кожного свої уподобання. Приміром, з вином поєднуються смаки з фруктовими і ягідними начинками, з коньяком – начинки з сиром рокфор, пармезан.

Шоколатье Илья Широков: когда стал заниматься шоколадом, решил - мои конфеты будут другими, не похожими ни на что

— Давайте пофантазуємо, які б цукерки з усього вашого асортименту взяли б зі собою на безлюдний острів?

— Не взяв би! Жоден з видів. Якщо на острові раптом якимось дивом будуть рости какао-боби, то я нові смаки придумаю на місці. Більше люблю фрукти, вони дають унікальні ноти, які пізніше можна втілити в смаках начинок цукерок.

А ще й тому, що зберігати все ж треба в прохолодному місці. А на безлюдному острові ніхто перед моїм приїздом не встановить холодильник або будинок з кондиціонером.

— Що побажаєте нашим читачам?

— Бажаю вам завжди мати можливість є тільки якісний шоколад, а не його підробку. І знати, що в Україні є ті, хто всю душу вкладає в свою справу. І не обов’язково везти з Бельгії плитку шоколаду або коробочку цукерок. Кращі в Україні цукерки ви можете знайти і у нас.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code