Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Сервірування столу — Столовий посуд

Сервировка стола — Столовая посудаЙмовірно, найпершою посудом на Землі були морські раковини і шкаралупа кокосових горіхів. Але вони не годилися для варіння їжі, по цьому люди навчилися робити посуду з глини і обпалювати її. Початок було покладено, хоча пройшло ще понад сім тисяч років, поки в побут людей увійшла кераміки (фарфор, фаянс, майоліка) — матеріал, з якого виготовляють і всю сучасну посуд.

Тарілки, такий звичний для нас предмет сервірування столу, з’явилися досить пізно, набагато пізніше, ніж ножі та ложки. У VIII столітті в багатьох королівських дворах Європи страви накладали в заглиблення, вирізані в дубових столах; в XIII столітті аристократи брали їжу трьома пальцями з срібних блюд і клали на круглі шматки хліба; і тільки в XIV-XV століттях у вжиток увійшли тарілки з олова та дерева. Саме слово ‘тарілка’, запозичене з німецької мови, прийшло на зміну давнім словом ‘миска’ — у російській мові в середні століття було навіть слово ‘мисенное’ (так називали страву, яка подається в мисках).

Всі персональні тарілки, які використовуються сьогодні для сервірування столу, діляться на глибокі і дрібні. Глибокі тарілки діаметром 240 мм служать для подачі гарячих і холодних заправних супів (щів, борщу, окрошки і т. д. ). Прозорі супи (бульйони) подаються в бульйонних чашках.

Дрібні тарілки для сервірування столу відрізняються великою різноманітністю. Розрізняють столові мілкі тарілки діаметром 240 мм (для основних гарячих страв), закусочні діаметром 200 мм (для холодних і гарячих закусок), пиріжкові тарілки розміром 175 мм (для подавання хліба, булочок, тостів). Закусочні тарілки можуть також використовуватися в якості десертних (для десертів: свіжих і консервованих фруктів, пудингів).

Сервировка стола — Столовая посудаЯкі тарілки будуть подані для сервірування столу залежить від меню. Для сніданку, коли кількість страв невелика, зазвичай ставлять тільки одну тарілку-закусочну. Для обіду та вечері сервіровка складніше: дві-три дрібні тарілки, поставлені одна на іншу в порядку зменшення діаметра плюс глибока тарілка, яка подається після того, як будуть з’їдені закуски. Ставлять їх строго проти спинки відповідного стільця так, щоб відстань від краю обіднього столу до найближчого краю нижньої тарілки було 1, 5-2 див.

Персональні тарілки для хліба (або пиріжкові), неодмінний атрибут сервірування будь-якого столу в більшості європейських країн, у нас в Росії використовуються дуже рідко — як правило, тільки в ресторанах і на солідних офіційних обідах. Пиріжкова тарілка ставиться зліва від основних, на відстані 5-15 див. Часто на цю тарілку кладуть персональний ніж для масла.

Про те, як користуватися пиріжкової тарілкою, ви дізнаєтесь у розділі ‘Як це з’їсти?’.

Говорячи про персональну посуді, необхідно згадати і такий екзотичний для нас прилад, як полоскальницю для пальців. Подається вона в тих випадках, коли в меню є страви, які їдять руками. Як полоскательниц використовують невеликі мисочки з мельхіору, порцеляни, скла, срібла, які наполовину заповнюють теплою водою і опускають в неї часточку лимона (для найбільш ефективного видалення жиру з кінчиків пальців). Полоскальницю ставлять зліва від основних тарілок, за виделками, трохи зсунувши вгору пиріжкову тарілку.

Інші статті до теми:

Розсаджуємо гостей

Сервірування столу — Столова білизна

Сервірування столу — Персональні прилади

Сервірування столу — Користування персональними приладами

Етикет за столом — Як з’їсти сніданок?

Етикет за столом — Як їсти страви з картоплі?

Етикет за столом — Як їсти страви з м’яса?

Етикет за столом — Як є курку?

Етикет за столом — Як їсти рибу?

Етикет за столом — Як є спагетті?

Етикет за столом — Порядок сервірування столу

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code