Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Щоб «чай» дорівнював рахунку: новий інста-тренд

Скільки ви зазвичай залишаєте чайові в кафе чи ресторані? Десь близько 15%, як і прийнято, правда?

Нові правила в цю систему подяки між відвідувачем і офіціантом внесли учасники нового інтернет-челлендж «Tip the bill challenge». Ініціатори тренда закликають людей залишати чайових стільки ж, скільки відвідувач заплатив за випите і з’їдене в закладі.

Як розповідають учасники челлендж в соцмережах, причин до того — кілька. По-перше, важку працю офіціантів недооцінений: адже практично весь день вони проводять на ногах, при цьому змушені нести лише позитив, бути послужливими. По-друге, цією щедрістю відвідувачі зможуть компенсувати недоліки цієї складної роботи, в якій кожен день офіціант може зіткнутися і з грубістю, і з чиїм-то поганим настроєм. Ну і по-третє, багато кажуть, що вирішили допомогти 100%-вими чайовими навіть тому що «від них не убуде».

Окрема категорія учасників — колишні офіціанти, які вже змінили профіль діяльності і хочуть хорошими чайовими підбадьорити тих, хто змушений працювати у сфері ресторанного обслуговування.

Учасники челлендж не закликають взяти 100%-ві чайові за правило, скоріше мова йде про разової спонтанної щедрості. Вони активно діляться в своїх соцмережах фотографіями чеків і залишених на чай сум.

Чтоб чай был равен счету: новый инста-тренд

Скільки де залишають чайових

Україна. Загальноприйнята практика – 10-15% від суми рахунку. В дешевих кафе чайові залишають менше, наприклад, округлюють рахунок в більшу сторону і не вимагають з офіціанта здачі.

США і Канада. У цих країнах розмір чайових починається з 15%. У дорогих ресторанах прийнято залишати до 25%. Якщо клієнт залишив мало чайових або не дав їх зовсім, адміністратор закладу вправі запитати, чим викликане його невдоволення.

Швейцарія, Нідерланди, Австрія. Туристи залишають 3-10% чайових тільки в солідних дорогих закладах, занадто великі суми вважаються недоречними і ознакою поганого тону.

Великобританія. Якщо чайові не входять у вартість обслуговування, потрібно залишити 10-15% від суми замовлення. Давати чайові англійською барменам не прийнято, зате їх можна пригостити кухлем пива або іншого випивкою.

Франція. Чайові називаються «пурбуар», і одразу включаються у вартість обслуговування. Зазвичай це 15% за вечерю у вибраному ресторані.

Італія. Чайові називаються «каперто» і включаються у вартість обслуговування, зазвичай це 5-10%. Кілька євро можна залишити особисто офіціантові на столику.

Швеція, Фінляндія, Норвегія, Даниния. У скандинавських країнах оплата строго по чеку, чайові давати не прийнято, обслуговуючий персонал їх не чекає.

Німеччина і Чехія. Чайові включені у вартість обслуговування, але персонал розраховує отримати від клієнта невелика винагорода. Зазвичай його вкладають в рахунок, оскільки відкрито давати гроші не прийнято.

Болгарія і Туреччина. Чайові називаються «бакшиш», їх включають у вартість обслуговування, але офіціанти чекають ще і додаткової винагороди. Так, клієнту доводиться платити двічі. Готівкою можна залишати 1-2 долара, цього буде достатньо.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code