Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Правила етикету: як є хитрі продукти?

Деякі відомі страви, в тому числі делікатесні, їдять абсолютно певним чином. На жаль, багато хто з нас може зіткнутися з певними труднощами в цій області. Давайте поговоримо про те, як правильно їсти артишоки, спаржу, устриці, омари і деякі інші делікатеси.

• Артишоки

Їх зазвичай подають з соусом з розтопленого вершкового масла або з холодною приправою, основу якої складають рослинна олія з винним оцтом або лимонним соком. Відривайте по одному листу, тримаючи їх за гострий кінець, вмочуйте м’яку білу частину в соус/приправу і зіскрібайте зубами смачну м’яку білу основу. Зазвичай поряд ставиться тарілка, на яку можна відкладати жорсткі зелені частини листя. Якщо ні, тоді просто кладіть їх на край вашої тарілки. Волохаті серцевину потрібно відрізати, але не є (у деяких ресторанах її видаляють до подачі страви на стіл). Ви побачите чудове біле сердечко/основу. Їжте її з ножем і виделкою і отримуйте задоволення.


• Спаржа

Пагони можна брати пальцями. Їдять тільки м’які верхівки, опускаючи їх у соус (зазвичай голландський), а решта відкладають. Якщо пагони тонкі і кволі, користуйтеся ножем і виделкою.


• Омар

Панцир розколюють спеціальними ножицями, схожими на щипці для горіхів. М’ясо дістають спеціальної крючкоподібною виделкою, для якої зазвичай ставиться підставка. Якщо омари або раки подаються гарячими, їх не можна їсти руками.


• Устриці

Їх подають по шість, дев’ять або дванадцять штук. Розміри коливаються від «королівських» — найбільших — до номера; найпоширеніші — номер два. Ви можете або вийняти устрицю з раковини і взяти її виделкою, або просто підняти раковину і витрусити устрицю в рот.


• Форель (риба)

Спочатку їдять верхню половину. Потім ножем і виделкою відокремлюють хребет і голову, кладуть їх на край тарілки, після чого можна їсти іншу половину риби.


• Дрібна птиця

Ножем і виделкою зрізайте м’ясо тільки з крилець і грудки (ніжки не їдять). Не перевертайте і не розрізайте тушку (то ж саме відноситься до куріпок).• Зелений горошок

Тримаючи вилку опуклою частиною догори, проткніть кілька горошин зубцями і постарайтеся утримати ще кілька штук поверх перше (це нелегко); або зачерпывайте горошини виделкою, як совком.


• Краб в панцирі

Це-краб, якого подають, поклавши назад у власний панцир (без клішень). Їдять його виделкою.


• Великі креветки

Руками очистіть креветку від панцира, а потім виделкою занурюйте в майонез, покладений на тарілку збоку.


• Спагетті

Взявши вилку в руку, якою ви зазвичай пишете, а ложку в іншу руку, зачерпніть не надто повну ложку спагетті, притискаючи зубці виделки майже під прямим кутом до центру ложки. Крутите вилку, не відриваючи її від ложки, і тримайте останню до рота, поки не відчуєте, що можна ложку прибрати і з’їсти спагетті з вилки. Потренувавшись, ви навчитеся є спагеті без ложки — це і відрізняє експерта від новачка!


• Паштет

Зазвичай подають з тостом і вершковим маслом (французи найчастіше обходяться без масла, так як вважають паштет і без того досить жирним). Відріжте шматок тосту ножем для масла, намажте його маслом і покладіть зверху трохи паштету. Продовжуйте таким же чином є по шматочках.


• Чашка для ополіскування

Немає жодної манірності в тому, що їх звичайно ставлять поруч. Коли ви закінчите є руками, ви будете тільки ради занурити кінчики пальців у воду. Як правило, у воду кладуть скибочку лимона: це допомагає відмити жир.

Джерело: http://www.menslife.com/ration/pravila-etiketa-kak-est-khitrye-produkty.html

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code