Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Правила етикету в ресторанах світу

Правила етикету в ресторанах світу

Час прийому їжі:

Більшість жителів туманного Альбіону воліє триразове харчування. Протягом робочого тижня сніданок зазвичай швидкий і легкий, це найчастіше вівсяна каша, різні пластівці, легкі тости, смузі та фруктові салати. Що стосується традиційного англійського сніданку з яєць, бекону, томатів і бобів, то його іноді готують по вихідним. У будні дні з 12 до 14 годин робочий день переривається на ланч, під час якого англійці воліють супи, сендвічі, салати та інші легкі страви. У вихідні дні в цей же час родина збирається для основного прийому їжі, під час якого подається кілька страв, в основному складаються з м’яса або риби з гарніром, наприклад, овочами, рисом або картоплею. Вечірній прийом їжі зазвичай проходить з 17 до 20 годин. Найчастіше на ньому подають рибу і м’ясо з чіпсами або овочами, а також будь-які інші ситні страви.

Спілкування за столом:

Англійці вкрай болісно ставляться до того, що за столом хто-небудь спілкується між собою пошепки. Прийнято вести спільну розмову, щоб кожен міг почути і підтримати його. Тема вибирається або абстрактна (новини на порядку денному, загальний свято, плани на вихідні), або задовольняє інтересам всіх присутніх. Вважається непристойним вибирати тему, яка буде незрозуміла або маловідома хоча б одного із співрозмовників.

Манери за столом:

Не кладіть лікті на стіл, навіть під час бесіди — це вважається дуже поганим тоном. Не можна плямкати і розмовляти з набитим ротом, тому необхідно різати їжу на маленькі шматочки, щоб її можна було легко і швидко прожувати. Не потрібно збирати залишки соусу хлібом і вибирати фрукти з спустошеного коктейльного келиха.

Спілкування з офіціантом:

Англійці гранично ввічливі з метрдотелем і офіціантами. Якщо ви хочете звернути на себе увагу офіціанта, то не потрібно клацати пальцями або кликати його, досить стриманого жесту — піднятої руки. Якщо офіціант не прибирає зі столу страву, з яким ви вже закінчили, то не варто думати про низький рівень обслуговування. Справа в тому, що в Англії прийнято подавати знак офіціантові – потрібно разом скласти прилади на тарілці, але не варто кидати на неї використані серветки, зубочистки і фантики, так це вважається поганим тоном. Якщо ж ви хочете перервати прийом їжі, але збираєтеся продовжити його пізніше, то покладіть ніж і вилку по сторонах своєї тарілки. У деяких закладах і зовсім не прийнято прибирати зі столу до тих пір, поки все не закінчать їсти.

Запізнення:

Перше, що варто знати про англійців це те, що вони нетерпимі до запізнень. Справа в тому, що англійці не дозволяють собі спізнюватися навіть на вечерю у власному будинку, що вже можна говорити про зустрічах під час традиційного п’ятигодинного чаювання. Тому якщо ви забронювали столик, то вам просто необхідно бути вчасно, інакше бронь знімуть і без роздумів віддадуть затишне містечко іншим гостям.

Чайові:

Якщо на рахунку немає позначки «Послуги включено», то прийнято залишати 10% від рахунку. Якщо ви залишите значно менше, то це буде вважатися навмисним образою, говорить про некомпетентність офіціанта. Так само варто пам’ятати про те, що англійці не люблять жестів напоказ, тому вони акуратно залишають чайові під серветкою або під тарілкою, якщо не передбачена книжка з рахунком. Не варто відкрито класти гроші на стіл, щоб усі бачили вашу щедрість і вже точно не варто давати їх особисто в руки.

Паління:

В Англії куріння заборонено у всіх закритих громадських місцях (у пабах, кафе, ресторанах тощо). Ви можете палити на відкритому повітрі. Штраф за куріння в недозволеному місці становить 50 фунтів стерлінгів.

Час роботи:

З понеділка по суботу паби і бари працюють до 23 годин. У недільні дні до 22:30. Можна знайти заклади, які мають ліцензію для роботи в більш пізній час, а деякі мають цілодобову ліцензію. Найчастіше бармен сповіщає відвідувачів за 10-15 хвилин до закриття фразою «Останні замовлення!», коли ви почуєте «Час!» то це означатиме, що напої більше не розливають. Після цієї фрази у вас буде ще близько 20 хвилин для того, щоб ви насолодилися напоєм, перед тим як покинути бар.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code