Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Поширені помилки при правильному харчуванні

Правильне харчування – це спосіб життя, і вибудовування цієї «техніки» — процес довгий і кропіткий, з величезною кількістю нюансів і дрібниць. І саме це викликає труднощі у тих, хто стає на цей шлях – вони занадто довго зациклюються на якихось етапах, обмеження, не дозволяючи собі вчинити неправильно. Але правильне харчування передбачає комфорт, це таке харчування, яке передбачає зайняти все твоє життя. І важливо, щоб воно було максимально комфортним.

  • Постійний підрахунок калорій

Постійно судорожно рахуючи калорії, намагаючись вписатися в щоденну норму, ми доводимо себе до невротизації і втрачаємо інтерес до цього підходу. Хоча він вважається найбільш ефективним для зниження і підтримки ваги. До того ж, враховуючи тільки калорії, ми забуваємо, що їх якість і джерела також відіграють важливу роль.

  • Зацикленість на КБЖУ

Саме правильне співвідношення білків, жирів, вуглеводів і калорій є основою правильного харчування. Намагаючись зрушити це співвідношення в ту чи іншу сторону, ми позбавляємо себе важливих речовин – вітамінів від жирів, енергії від вуглеводів, наприклад.

  • Занадто багато води

Пити воду не менше певної кількості в день – так вселяють зі всіх сторін. Забуваючи сказати, що і бажання пити також має враховуватися. Випиваючи воду всупереч потребі ми змушуємо наші нирки працювати в посиленому режимі, з’являється відраза до такої банальної процедури. Прагнути заповнити свій водний баланс – справа хороша, але і добровільне.

  • Щоденний контроль ваги

Щоб переконатися в правильності свого харчування, багато починають свій день з ваг і сантиметрової стрічки. І дуже розчаровуються, коли вага та параметри танцюють в різні сторони. Ці показники залежать від безлічі факторів, навіть від того, яким був сон цієї ночі, а після занять в спортзалі тіло «набрякає» і збільшується. Проводить контрольні зважування та вимірювання раз в тиждень або краще в дві – отримаєш більш об’єктивну цифру.

  • Жорсткі обмеження у виборі продуктів

Мало того, що раціон твій апріорі бідніє і «обростає» правильними продуктами, так ще й відмовляючи собі в улюблених стравах, ти стаєш на шлях поганого настрою і невдоволення. Рано чи пізно неминучий зрив. При правильному харчуванні можна відійти від строгих правил і дозволити собі щось улюблене, головне – вписати його у свій калораж.

  • Введення в раціон спеціального харчування

Спортивне харчування, різноманітні снеки без цукру і шкідливих добавок – це гарне доповнення харчування, в яких ти не отримуєш необхідних речовин. Набрати необхідну кількість білка – завдання не з легких, і протеїн стане твоїм спасінням. Але не можна харчуватися тільки такою категорією продуктів. По-перше, вони досить калорійні. По-друге, спрямовані на вузькі елементи. Тобто, добравши білка, ти напевно втратиш у вуглеводах і жирах.

  • Погане самопочуття

Погане самопочуття – це симптом, який багато ігнорують, записуючи такий стан в жертву заради краси і здоров’я. Але твій стан – це і є здоров’я. І харчування повинна приносити задоволення, тоді процеси схуднення будуть йти своєю чергою. Якщо ти відчуваєш дискомфорт, це сигнал про те, що потрібно щось змінювати у твоєму раціоні. До того ж, зверни увагу на свій питний режим і аптечні вітаміни, можливо, тобі не вистачає якихось елементів.

  • Тільки зниження ваги

Переходячи на правильне харчування, важливо зрозуміти, що низька вага – не самоціль. Мета цього способу життя – твоє здоров’я і довголіття. Переходячи на правильне харчування тільки перед відпускним сезоном, а після захоплюючись шкідливими продуктами, ти піддаєш своє тіло і здоров’я різким перебудов, які ні до чого доброго не призводять. Вибери комфортні звички і підтримуй свою вагу цілорічно.

  • Ігнорування спорту

Сподіваючись стати здоровішими лише з допомогою правильного харчування, ти робиш помилку. Вага буде йти, але якість тіла при цьому знижуватися – обвисла шкіра, слабкі м’язи, зморшки. Для того, щоб мати сили займатися фізичним навантаженням, твоє харчування має бути збалансоване і грамотно побудовано.

  • Захоплення дієтами

Перестрибування з однієї харчування в інше, ти піддаєш організм стресу. Тільки він адаптується під одні критерії, як ти тут же, не чекаючи стійкого результату, даєш йому інші інколи абсолютно протилежні завдання. Так, дотримуючись певного харчування, потрібен час, щоб зрозуміти, чи підходить тобі це чи ні. Правильне ж харчування ґрунтується на принципі: споживаєш менше, ніж витрачаєш. І цей принцип працює у всіх, хто його дотримується.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code