Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Овечий сир, бринза, молоко, ягнятина і баранина від ТОВ Закарпатське руно

Молоко та молочні продукти є джерелом багатьох вітамінів і мінералів, у тому числі кальцію. Овече молоко надзвичайно корисне, добре засвоюється організмом, може вживатися людьми з алергією, його рекомендують пити вагітним та дітям. На жаль, зустріти овече молоко та продукти з нього у звичайному магазині дуже важко – вівчарство в Україні зараз таке ж, як і 100 років тому – отари овець, чабани, гори і полонини, ніяких промислових масштабів. З іншого боку, ми маємо змогу вживати дійсно натуральний, автентичний продукт від невеликих господарств.

З сьогоднішньої розмови з Давидом Азатяном, представником ТОВ Закарпатське руно, ви дізнаєтесь де можна придбати продукти вівчарства та багато цікавої інформації про нього.

Де територіально ви знаходитесь?

Господарство розташовується у самому серці Карпатських гір, наша адреса: Закарпатська область, Воловецький район, с. Нижні ворота, вул. Садова, 12.

Як починало свою роботу ТОВ Закарпатське руно?

У 2007 році мої близькі друзі організували підприємство «Закарпатське руно», а в 2009-му запросили мене  ним управляти. На даний час ми утримуємо біля 500 голів овець, з них 350 – племінне поголів’я, а також 150 кіз. В нашому господарстві є ще корови і свині, але це поки що для власного вжитку.

За досить короткий час з невеликого підприємства ми перетворилися на племінне господарство по розведенню Гірсько-карпатської породи овець. Це єдина порода овець, виведена на території вже незалежної України. Гірсько-карпатська вівця є невибагливою в утриманні та більш витривалою до екстремальних погодних умов.

Овечий сир, бринза, молоко, ягнятина і баранина від ТОВ Закарпатське руно

Чи цікавляться іноземці нашими вівцями?

Так, нас відвідують іноземці, цікавляться нашим досвідом по розведенню і утриманню овець, переробці молока в умовах Карпатських гір.

А як щодо продажу овечої шерсті?

На сьогоднішній день в Україні немає промислової переробки шерсті, тому ми реалізовуємо овечу шерсть малим селянським підприємствам, котрі виробляють з неї всім відомі автентичні карпатські шерстяні вироби: ковдри, пледи, шкарпетки, рукавиці, жилетки і інші речі.

Чим харчуються вівці і як змінюється їх раціон взимку у порівнянні з літом?

Влітку вівці харчуються лише травою, зокрема, біля 6 місяців вони знаходяться у так званих літніх таборах, на полонинах. Ми збудували там будиночок для ночівлі чабанів і вони позмінно випасають худобу, яка знаходяться на вільному випасі.

Взимку вівці також їдять траву, але суху – сіно. В період окотів і великих морозів ми підгодовуємо їх зерновими, в основному вівсом – біля 10% від загального об’єму харчів на день. Також, коли на вулиці дуже холодно, вівці полюбляють гілочки хвойних – це для них такі ж вітаміни, як для нас апельсини та мандарини. Вівці не вибагливі у харчуванні і їдять майже всю гірську рослинність. Взимку вівці також весь час знаходяться на свіжому повітрі, і тільки вночі сплять у приміщенні.

А яких кіз ви тримаєте?

У нас звичайні «аборигенні», тобто місцеві кози, більш схожі на альпійську або чеську породу. Вони теж не вибагливі і прості у догляді, те ж саме стосується корів.

Овечий сир, бринза, молоко, ягнятина і баранина від ТОВ Закарпатське руно

Розкажіть, як ви навчилися варити сири та коли саме почали цим займатися.  

Гірсько-карпатська вівця – це молочна порода овець, яка дає молоко з високою жирністю. Щоб ви краще розуміли, яке у нас молоко, скажу, що випити стакан овечого молока, це все одно, що випити стакан коров’ячих вершків, таку воно має жирність. Харчова цінність та засвоюваність овечого молока надзвичайно висока і всі його якості передаються продукту з нього – овечому сиру.

Сир – це ідеальний продукт для виробництва, він акумулює всі корисні властивості молока і водночас тривалий термін зберігання тільки покращує смак та підвищує його цінність. Але починали ми не з твердих сирів, а з автентичної закарпатської бринзи, готувати яку навчалися у місцевих жителів, і робили це від самого початку існування господарства.

Варити тверді сири я навчався по доступній інформації в Інтернеті, книгах та у школі сироварів Ірини Дем’янюк, але найголовніший вчитель – це досвід і інтуїція. Тварини знаходяться на вільному випасі і кожна партія молока має свій смак: вчора, наприклад, було надто жарко і вівці залізли в хащу, паслись там, а сьогодні прохолодно – пасуться на луках. Це різна рослинність, і від неї залежить смак молока і сиру. Тому кожна партія сиру буде особливою і неповторною.

Які саме сири виготовляєте?

На разі ми виготовляємо Закарпатську бринзу по власній рецептурі, а також напівтверді та тверді сири. Основні види сиру – це Овечий сир та сир Коза-Корова (з козячого та коров’ячого молока). Особлива пропозиція – сир Гірський.  

Наша мета – передати смакові якості молока, адже головне, що це справжній, натуральний сир, зроблений вручну з високоякісного молока із власного господарства.

Яку ще продукцію пропонуєте?

Окрім сирів та бринзи пропонуємо молоко овече та козяче, м'ясо баранини, ягнятини, сирокопчену ковбасу в обмежених обсягах.

Овечий сир, бринза, молоко, ягнятина і баранина від ТОВ Закарпатське руно

Як замовити та де можна придбати продукцію ТОВ Закарпатське руно?

Простіше всього зателефонувати мені по телефону 050 465 8577 та домовитися про доставку, або написати повідомлення на сторінці у Facebook. У Київ робимо доставку раз у 2 тижні, у четвер або п’ятницю, маємо для цього спеціальну машину з холодильною камерою.

Також, у Києві придбати наші сири можна у магазині «Cheesemania», який знаходиться за адресою: вул. Урловська, 4.

Присутні наші сири і у ресторанах міста, зокрема у ресторані «Канапа», Андріївський узвіз, 19, та «Кувшин», Івана Федорова, 10. В останньому окрім сирів можна спробувати і страви з нашої ягнятини.

Дякую за надзвичайно цікаву розмову, бажаємо подальшого розвитку і процвітання вашому господарству. Поділіться на останок своїми думками щодо перспективи розвитку вівчарства в Україні.

Вівчарство в нашій країні має свою історію і має велике майбутнє, якщо з’явиться культура споживання баранини та сирів ручного виробництва.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code