Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Organic Villa – органічні овочі, ягоди, фрукти та зелень

Органічне землеробство – це новий виток розвитку людства в його взаємодії з природою, усвідомлене відношення до навколишнього середовища і ощадливість до її ресурсів. Це вирощування рослин без пестицидів, гербіцидів, добрив, регуляторів росту та іншої хімії, яка вбиває землю. Це використання спрощених форм обробітку грунту. Це виконання законів, продиктованих самою матінкою-природою. А ще – це збільшення врожайності, корисності і смаку плодів, їх безпека, економія сил і засобів. Майбутнє, яке вже стало реальністю на маленькому клаптику землі в нашій прекрасній країні. Сьогодні ми поговорили з Валентиною Сабельниковой, співзасновником ТМ Organic Villa, яка удвох з чоловіком вже втілила цю казку в життя.

Ваша діяльність викликає величезну повагу і захоплення, але давайте почнемо з самого початку – коли виникла ідея зайнятися органічним землеробством?

Цей проект я виношувала давно, з 2005 року, з моменту набуття земельної ділянки у селі Миколаївка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

До того, як ми почали практикувати органічне землеробство на нашій ділянці, довелося докласти чимало зусиль, щоб вилікувати землю від нещадного забруднення засобами захисту від бур’янів та шкідників. Сіяли сидерати 3 роки, а потім навіть жито виростили. Забезпечили борошном на хліб усіх знайомих годуючих мам. Потім намагалися виростити овочі без обробки. Так вийшло, що мій організм перестав вживати продукти, в яких містилися різні хімікати. Їжа магазинна, з ринку мені не підходили. Тому варіантів не було, крім як вирощувати самим.

Organic Villa – органические овощи, ягоды, фрукты и зелень

Що послужило поштовхом кардинально змінити своє життя і, фактично, освоїти нову професію, почати свою справу, та ще таке, якого раніше в Україні не було?

Є люди, які вміють поєднати непоєднуване. До них я відношу себе. Я люблю реалізовувати найскладніші проекти. У цьому сенс мого життя. Основним видом моєї діяльності останні 16 років було проектування будинків, квартир, з точки зору організації гармонійного простору. Одним з проектів 4 роки тому був екологічний дитячий сад у Криму. Проект вдався. Дитячий садок був не тільки красивим, але і правильним з точки зору середовища проживання для дітей. В інтер’єрах використовувати екологічні будівельні матеріали, натуральні іграшки, в навчанні методи гуманної педагогіки з обов’язковим використанням екологічних історій і казок.

Але ось тут несподівано для всіх став запитання: а чим годувати дітей в такому чудовому садку? Вийшло, що у дітей є все, але немає здорового харчування. Не купувати продукти харчування в супермаркетах, про якість яких навіть говорити не хочеться. З цією проблемою одного разу я зіткнулася з-за свого здоров’я і тепер мене доля знову підвела до вирішення цього питання на новому витку, на більш високому рівні. Було прийнято рішення побудувати фермерське господарство, що забезпечує дитячий садок не тільки безпечним харчуванням, але і проведенням часу, взаємодіючи з природою. З раннього дитинства закладається турбота про довкілля, уважне ставлення до того, хто поруч, любов до землі, повагу до природних ресурсів. І тоді у дитини формується правильна життєва позиція – творця.

Було це ризиком побудувати відразу вегетарий і така кількість теплиць? Хто у вас повірив і підтримав?

Так. Це було ризиковано. Досить велика інвестиція. І справа не тільки в вегетарии і теплицях. А ще і в будівництві будинку/офісу, складських приміщень і вермифермы. Друзі, які стали партнерами, нас підтримали фінансами.

Organic Villa – органические овощи, ягоды, фрукты и зелень

Чим особливі ваші будови, і які переваги вони дають у порівнянні з звичайними теплицями?

Особливість в тому, що весь проект виконаний з точки зору професійного ландшафтного проектування і капітального будівництва. Ми – фахівці в цій області і весь комплекс влаштований терасами. Вони дають можливість раніше терміну вирощувати у відкритих грунтах овочі, виноград, ягоди. Це виглядає, як благоустрій і приносить врожай. На дахах розташовуються теплиці, малі архітектурні форми. Ми використовуємо майже всі види грядок: теплі, високі, в коробах, на підпірних стінах. Це, думаю, новий підхід в організації фермерсько-виробничого простору. У нас всім дуже комфортно, не хочуть йти.

Вегетарий теж наша авторська розробка. Це – цілорічна теплиця. Вона виконує роль маточника для 31 плівкової теплиці. Це багатофункціональне приміщення. Там є міні цех по переробці продукції, котельня і технічні приміщення для пророщування насіння. Ми не ризикуємо купувати розсаду для органічного виробництва продуктів, ми самі себе забезпечуємо всім необхідним посадковим матеріалом. Надлишки можемо продавати. Будинок/офіс може використовуватися як робоче простір, так і житлове. Біля будинку крита простір зі столами і лавками для проведення семінарів.

Які умови ви створюєте для пророщування рослин: який грунт використовуєте, де вони ростуть, яке світло отримують?

Весь процес пророщування насіння і розсади відбувається в приміщеннях вегетария в будь-який час року. Насіння проращиваются в ґрунтосуміші з кокосового торфу і органічного біогумусу, який проводять земляні хробаки – старателі. Ми використовуємо натрієві і люмінесцентні лампи підсвічування. Без них не отримати хорошу розсаду.

Скільки чоловік працює на органічній фермі, і чи легко було знайти людей, адже ваші методи вирощування рослин сильно відрізняються від загальноприйнятих в нашій країні?

Здебільшого у нас помічники, звані волонтерами, від 3-х до 6 осіб. До нас приїжджають вчитися і, навчаючись, допомагають. У різний час – різну кількість. Це наш закордонний досвід. Місцеве населення теж вчиться новим методам господарювання.

Organic Villa – органические овощи, ягоды, фрукты и зелень

Ви вирощуєте овочі, ягоди та зелень, насіння використовуєте? Розкажіть, будь ласка, детальніше про своєму асортименті свіжої продукції.

Використовуємо тільки органічні насіння. Здебільшого VITALIS, одне з підрозділів голландського ENZA ZADEN.

Асортимент продукції на даний момент можна подивитися у нас на сайті. Він великий – 52 позиції свіжою і більше 10 переробленої ексклюзивної (песто, конфітюри, пульпа томатна, морська сіль зі спеціями).

Які цілі ставите для розвитку своєї справи і про що мрієте?

Побудувати майстерні, де будуть навчати дітей ручним ремесел (ткацтва, писанкарства, мозаїці, різьбі по дереву, гончарної справи, лозоплетіння, валяння з вовни, в’язання, вишивання) і азам органічного землеробства. Запропонувати дітям альтернативу: заміну комп’ютерної залежності спілкування з живою природою, з дитинства прищеплювати любов, дбайливе ставлення і вміння піклуватися про тих, хто цього потребує. Долучати всіх приїжджають у гості дітей і дорослих до охорони навколишнього середовища. Облагородити місця, де живемо і відпочиваємо. Розчистити прибережну зону річки Рось, поблизу села, організувати еко туризм. Відродити стагнуючу місцевість – село Миколаївка допомогою розвитку органічного землеробства, будівництва фермерського господарства. Створити духовно-просвітницький центр для дітей і людей похилого віку.

Як відрізняється асортимент взимку і влітку? Що саме можна придбати зараз? Коли саме навесні ви вже починаєте пропонувати свіжу зелень і овочі, і що саме?

Взимку працюємо під замовлення. Зараз в наявності свіжий базилік і томати. У квітні почнемо продавати редис, шпинат, рукколу і свіжу капусту.

Organic Villa – органические овощи, ягоды, фрукты и зелень 

Прекрасні мрії і цілі! Розкажіть, як замовити у вас продукцію, і в яких магазинах її можна придбати.

Замовити можна безпосередньо у нас, особливо свіжу. Зробити це можна на сайті або написавши нам на Facebook. Ми доставляємо свою продукцію раз в тиждень в Київ за своєю клієнтською базою.

Також можна в мережі магазинів: «ІМБИР», «НОВИЙ ЧАС», «НАТУР БУТІК», інтернет-магазині «ФЕРМЕР ГРІН». Зовсім скоро відкриємо спільно з виробниками органічної продукції магазин в рамках кластера (об’єднання). Там буде асортимент вітчизняної органічної продукції в 400 найменувань з цінами від виробників. Це новий проект, який ми робимо заради того, щоб наша продукція стала доступна для споживача в асортименті, в одному місці і без націнки.

Дякую, за цікаву розмову і вашу працю. Що побажаєте українцям?

Мудрості. Дарувати дітям в першу чергу не рахунок у банку, а здоров’я, яке за гроші не купиш. Бажаю усвідомити, що до 5 років формується шлунково-кишковий тракт у дитини. Сформований на органічне харчування, він є фундаментом на все життя. Фільтри організму, печінка і нирки, повинні бути здоровими з раннього дитинства. Печінка відповідає за волю людини. Вольова людина – конкурентоспроможна особистість. Піклуючись про дітей, ми дбаємо про здоров’я українців, зберігаючи навколишнє середовище, рідну землю. Підтримувати важливо той бізнес, який створює майбутнє. Органічне землеробство – це не данина моді, це майбутнє, яке може наступити вже завтра.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code