Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Названо переможців конкурсу українських крафтових сирів

В Україні варять до 500 видів різноманітних сирів: молодих та м'яких, зрілих напівтвердих та твердих, унікальних авторських та за европейськими технологіями. Є українські сири з благородною білою та голубою пліснявою, з коров'ячого, козиного, овечого та буйволиного молока. А от які з них найбільше прийшлися до смаку споживачам? Ми вже маємо відповідь на це запитання.

На другому фестивалі українських крафтових сирів Cheese Awards Day 2018, який відбувся наприкінці вересня у Києві, сировари та сиролюби спільно визначили переможців і назвали улюблені сири українців.

У всеукраїнському конкурсі на кращі домашні сири взяли участь багато національних виробників крафтових фермерських сирів і власників приватних міні-сироварень. Для дегустацій вони представили щедрий асортимент сирів. І кожен сир являв особливий витвір мистецтва. Тож вибір кращого був складним.

Названо переможців конкурсу українських крафтових сирів

Крафтові сири-переможці, які обов'язково радимо скуштувати:

1. Сир «Мотанка» від сироварні Добрий Пастир (сировар Світлана Загуба). Це твердий сир з коров'ячого молока, віком до 3-х місяців (низька температура другого нагрівання).

2. Сир «Лавандер» від сироварні Solodkiy’s — маркет фермерских продуктов (сировар Юлія Солодкая). Це твердий сир з коров'ячого молока, віком понад 3-и місяці (низька температура другого нагрівання).

3. Сир “Медовий” від Приватна сироварня «Козеріг». Це твердий сир з коров'ячого молока, віком до 3-х місяців (висока температура другого нагрівання).

4. Сир «Легенда» від сироварні Доообра Ферма / Dooobra Ferma. Це твердий сир з коров'ячого молока, віком понад 3-и місяці (висока температура другого нагрівання).

Названо переможців конкурсу українських крафтових сирів

5. Сир «Чемер» від еко-ферми «Диво». Це м'який непресований сир з коров'ячого молока.

6. Сир «Сулугуні» від сироварні Solodkiy’s — маркет фермерских продуктов. Це сир типу паста-філата, виготовлений з коров'ячого молока. 

7. Сир «Франциск» ТМ Dorian Gray від Дубровицький Ферм Продукт. Це сир з блакитною пліснявою, виготовлений з коров'ячого молока. 

8. Сир Брі від сироварні Pastourelle. Це сир з коров'ячого молока, що дозріває за участі поверхневої (білої) плісняви.

9. Сир «Характерник» від фермерського господарства «Зарянівське» (сировар Alena Zaryanova). Це сир з коров'ячого молока з митою скоринкою, дозріває за участі мікрофлори поверхневого слизу.

10. Сир «Лабне» — це свіжий кисломолочний сир з коров'ячого молока від сироварні Сміляночка (сировар Вадим Слободяник).

11. Сир «Шевр»— м'який свіжий кисломолочний сир з козячого молока від сироварні Лісова Ферма / Forest Farm.

Названо переможців конкурсу українських крафтових сирів

12. Сир “Ніжність”, виготовляється з козячого молока і дозріває в розсолі. Виготовляють сировари у Крафтові сири від «Сімейної ферми «ПаніКоза».

13. Сир «Козеріжка» — твердий сир з козячого молока з низькою температурою другого нагрівання. Виготосляють у Львівській сироварні Джерсей.

14. Сир «Капра» — твердий сир з козячого молока з високою температурою другого нагрівання від Сімейної сироварні Козуля.

15. Сир «Валок» — м'який непресований сир з козячого молока від Сімейної сироварні Козуля. 

16. Сир кротен у золі, виготовляється з козячого молока і дозріває за участі поверхневої (білої) плісняви. Представили сировари з Крафтові сири від «Сімейної ферми «ПаніКоза».

17. Сир «Ворожка» від сироварні StreKoza — натуральний сир з митою скоринкою, варять з козячого молока. Сир дозріває за участі мікрофлори поверхневого слизу.

18. Твердий сир з козячого молока з блакитною пліснявою від сироварні StreKoza (сировар Катерина Приходько).

19. Найкращим сиром з наповнювачами став Сир Шевр з буряком, часником, горіхами від сироварні Смачні потоки.

20. Сир “Золоте Руно” — це твердий сир з овечого молока від Львівської сироварні Джерсей.

Названо переможців конкурсу українських крафтових сирів

21. Сир “Брюност” — це десертний (солодкий) сир від сировара Олени Бойченко.

22. Сир Tomme d A'ltine — це напівтвердий сир з коров'ячого молока, що зріє за участі поверхневої білої плісняви, від сироварні Pastourelle. 

23. Сир «Поцілунок», виготовляється з козячого молока і зріє за участі бреві бактерій. Сир представили сировари фермерського господарства «Зарянівське».

Купуйте українське! А ми бажаємо вам яскравих сирних вражень цієї осені.

Фото з офіційної сторінки організаторів фестивалю у Фейсбуку. 

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code