Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

На радість турофілам: 5 нових сирів від українських сироварень

Від початку проекту у розділі UaMade ми вже розказали десятки історій про крафтові сироварні України, які сири вони виготовляють та смакові особливості їхнього продукту. І продовжуємо слідкувати за героями наших інтерв'ю, щоб не пропустити нові смачні делікатеси.

І вже підготували Топ-5 сирних новинок, якими цієї весни радують споживачів українські сировари.

На радість турофілам: 5 нових сирів від українських сироварень

Сир Менчул

Не плутати з назвою гори в Карпатах. Новий сорт твердого сиру з унікальним смаком винайшли на Селиській сироварні в Нижньому селищі на Хустщині. Рецептура авторська. А виготовляли за технологіями варіння унікальних сирів з козячого та коров'ячого молока, якими користуються сироварні півдня Франції. 3 місяці сир дозрівав і ось наприкінці травня його презентували гурманам. Першими посмакувати новинку мали змогу жителі Ужгорода.

На радість турофілам: 5 нових сирів від українських сировареньКажуть, за властивостями «Менчул» схожий на Раклет. Так називають традиційний сорт сиру, який додається до однойменної швейцарської національної страви. Готують її з вареної картоплі, розплавленого сиру, корнішонів, маринованої цибулі, томатів, перцю і т.д. З розплавленим сиром страва нагадує фондю. Тож український «Менчул» теж можна плавити і взагалі споживати у всіх видах: на канапках, з чаєм або білим вином.

Твердий сир без назви

Новий сорт від ТМ «Магур» (компанії Еко-Газда) ще не отримав назви. Зате детально розписали для турофілів його смакові характеристики. Сир має тверду ламку структуру, різкуватий гострий смак та сильний післясмак, тому у сирній тарілці його варто куштувати останнім. Кажуть, найкраще смакує до міцних напоїв.

На радість турофілам: 5 нових сирів від українських сироварень

Сир «На огинь»

Новий сир для грилю презентували сировари Перечинської мануфактури. Унікальність в тому, що його неможливо розплавити, а тільки посмажити можна. Кажуть, що він пресмачнючий і чудово смакує з шашликом, як окрема страва або закуска.

На радість турофілам: 5 нових сирів від українських сироварень

Сир фіолетового кольору

Теж зварили в Перечинській мануфактурі. Щоб отримати такий ніжний колір, в процесі варіння до сиру додали особливий інгредієнт — квітки кліторії. Який він на смак — варто їхати дегустувати особисто, бо нам цей секрет не розповіли.

На радість турофілам: 5 нових сирів від українських сироварень

Сир з робочою назвою «Каводум»

Створили в творчій гастромайстерні «Коза Чка». І хоча остаточну назву ще не придумали, але гурманам вже анонсували, що новенький сорт сиру ніжний, кавовий, трішки із пікантним ароматом, у ньому відчуваються легкі грибні нотки.

Він поки вилежується. А посмакувати сиром вперше можна буде 9 червня на фестивалі локальних виробників Poltava Local summer Food fest. І якщо вирішите їхати в Полтаву на новими гастрономічними враженнями, то заодно відвідайте у цей день Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка».

Смачних дегустацій!

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code