Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Молочні продукти в нашому раціоні: користь кожен день

Молочні продукти завжди були в раціоні українців. Дійсно, уявити наш традиційний стіл без молока, ряжанки, кефіру та сиру просто неможливо. Щоб ще раз переконатися в правильності такого вибору, варто нагадати собі про основні корисні властивості молока та його похідних.

Молоко

По праву вважається одним з найбільш цінних продуктів в раціоні тих, хто стежить за своїм харчуванням, бо на ньому зупинимося грунтовно. Це унікальний за своїм складом продукт: вода є основним його «компонентом» – її тут 87%, решту 13% складають близько 80 мінеральних елементів, необхідних для нормального росту і функціонування організму людини. Серед них – цілий комплекс вітамінів (А, групи В, С, D, Е, H), білки, вуглеводи, жири і мікроелементи (кальцій, фосфор, рибофлавін, калій, ніацин, йод, магній). Коров’яче молоко впевнено лідирує за змістом унікального білка казеїну – джерела 8 незамінних для людини амінокислот. Є він і в інших молочних продуктах, але в набагато меншій кількості.

Молочные продукты в нашем рационе: польза каждый день

Якщо говорити про властивості молока, підвищення імунітету, нормалізація обміну речовин, зниження кров’яного тиску, поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, допомога організму при отруєннях – це лише деякі з них. Цей напій рекомендується також вживати людям, що займаються важкою фізичною працею, адже молоко містить велику кількість вуглеводів, так званого «м’язового палива», і білків, необхідних для підтримки м’язів у відмінній формі.

Де ж знайти гарне молоко? Краще віддати перевагу пройшов правильну термічну обробку. Вона необхідна, оскільки молоко – продукт швидкопсувний. Сьогодні великі виробники застосовують новітню технологію очищення молока, яка дозволяє видалити з нього всі шкідливі бактерії, включаючи спори (за рахунок швидкого нагрівання до 140°С), зберігаючи при цьому максимум корисних речовин (за рахунок короткостроковість воздейтсивя температури – всього 4 секунди – і миттєвого охолодження). Провернути такий «трюк» в домашніх умовах неможливо, тому краще не ризикувати здоров’ям, купуючи молоко на стихійних базарах і ринках.

Молочные продукты в нашем рационе: польза каждый день

Значення має і упаковка, в якій молоко зберігатися. Щоб продукт залишався свіжим і безпечним, вона повинна бути виключно стерильною, герметичною і надійно захищати продукт від будь-яких зовнішніх впливів – механічних пошкоджень, зміни температури, перепади світла і, що важливо, не надавати впливу на властивості молока. Всіма цими якостями в комплексі має багатошаровий картонний пакет Тетра Пак, в який упаковують ультрапастеризоване молоко. Його бар’єрні властивості – на межі «космічних технологій».

Кефір

Цей напій придумали горяни, які називають його «білим киснем» за освіжаючий смак. Нам звичний турецький аналог назви, який в перекладі означає «добре почуватися». Схоже, дивна властивість кефіру зберігати здоров’я людини закладено в самій назві. А за приємним смаком ховається цілий арсенал цілющих «здібностей»: кефір зміцнює імунітет, сприяє зниженню ваги, лікує гастрити, нормалізує мікрофлору кишечника, омолоджує шкіру. При цьому дуже важливо пити правильний, натуральний кефір – тільки в такому разі він принесе користь організму.

Молочные продукты в нашем рационе: польза каждый день

Вибираючи кефір, переконайтеся, що називається саме «кефір», а не «кефірний продукт», «кефірний напій», «кефір». Справжній кефір роблять, використовуючи тільки два інгредієнти: молоко і кефірну заквасочную культуру – ніяких добавок в ньому міститися не повинно. Словом, уважніше читайте упаковку.

Сир

Сир є, мабуть, одним з найбільш універсальних продуктів. Ми його любимо солодким і солоним, зі сметаною або медом, просто так або в більш складних стравах, таких як запіканки, сирники, вареники, сирні торти і кекси. Сир – джерело вітамінів, мікро і макроелементів. Міцні кістки, білозуба посмішка, блискуче волосся – всіма цими атрибутами здоров’я та краси можна отримати, вживаючи лише кілька ложок якісного сиру в день.

Молочные продукты в нашем рационе: польза каждый день

Для створення такого сиру потрібно виключно молоко вищого сорту. Сам процес його виготовлення дуже складний і трудомісткий, вимагає дотримання всіх норм санітарії та гігієни. Якщо якийсь з цих пунктів не виконується, правильного сиру не вийде. На сучасних молочних заводах сир виробляють з перевіреного домашньому принципом, тільки вдосконалена технологія тут, сировину перевірене, а найсуворіший контроль якості.

Ряжанка

Ряжанка має дуже ніжним і легка солодкуватим смаком, тому вона подобається навіть тим, хто не любить кефір. Її регулярне вживання сприяє поліпшенню травлення, зміцненню імунітету, засвоєнню жиророзчинних вітамінів. В одній склянці ряжанки міститься чверть добової потреби організму в кальції і 20 відсотків добової норми фосфору – її рекомендують для зміцнення зубів та кісток.

Молочные продукты в нашем рационе: польза каждый день

Щоб зробити правильну ряжанку, потрібно використовувати молоко з термостабільним білком, тобто таким, що не згортається при нагріванні в процесі тривалого томління. В домашніх умовах визначити термостабільність не можна, це складний лабораторний аналіз, який виробники молочної продукції проводять з використанням спеціальних реагентів. Поетом якщо ви не готові до несподіваного кулінарного повороту, краще купуйте готову ряжанку від надійного виробника. Точно буде смачно, корисно і безпечно.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code