Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Медик Ведмедик – тільки справжній мед!

Сьогоднішнє інтерв’ю з тих випадків, коли моє багатослівність спочатку зайве – розмова був таким захоплюючим, що вийшов занадто довгим. Але я не хочу викидати з нього ні єдиного слова – настільки він цікавий і цілісний.

Скажу так: для всіх, хто любить мед і цінує його якість.

Знайомтеся: Стеценко Сергій – бджоляр, співзасновник пасіки і ТМ Медик Ведмедик.

Бджільництво передається у Вашій родині з покоління в покоління. Розкажіть про свою сім’ю і традиціях, пов’язаних з пасікою.

Історія проекту «Медик Ведмедик» почалася багато років тому. Успадкувавши любов до бджіл від батька та дідуся, ми вирішили – а чому б і ні … Чому б не створити унікальний продукт, корисний для нас і наших дітей — мед, в якості якого ми будемо впевнені.

Де знаходиться ваша пасіка?

Наш мед народився на Чернігівщині, село Заньки та Кіровоградщині, в селі Федирки. До речі, в селі Заньки народилася легендарна українська актриса Марія Заньковецька. Сам я родом з міста Світловодська Кіровоградської області. У нас знаходиться найбільше водосховище в Україні, дуже красиві місця. Батько розповідав, що раніше, до спорудження ГЕС у нас були такі заливні луки, що сюди приганяли худобу з південних областей України на все літо на пасовище. А бабуся часто любила згадувати, як риба сама вистрибувала в поділ, коли вони ходили прати білизну на річку.

Медик Ведмедик – только настоящий мед!

У вас велика пасіка? Багато вуликів, бджолосімей?

Так, у Заньках цього літа у нас було 150 бджолосімей, хоча підготовку ми зробили на 250 вуликів. На жаль, цей рік за спогадами старожилів-бджолярів був найважчим за останні 20-30 років, тому у нас стояло завдання не збільшити кількість сімей, а зберегти.

В Кіровоградській області нам вдалося з 70 сімей дорости до 100 і плануємо в наступному році вийти на 120-130 сімей в цьому регіоні.

У сезон медозбору, я так розумію, ви вивозите бджіл на поля або в сади. Це, напевно, не так вже і легко зробити?

У Федирках у нас дуже хороше постійне місце недалеко від села і в межах літа бджоли знаходиться великий ліс з акацією і липою, поля з луговими травами. Тому в цьому районі ми не виїжджали далеко.

У Чернігівській області ми вивозимо бджіл на великі відстані, іноді на 70-100 км від постійного місця зимівлі. Звичайно, це пов’язано з певними труднощами і витратами, але це необхідно для бджіл і для кращого медозбору.

Бджільництво займає весь Ваш час, або це тільки захоплення, заняття для душі і Ви маєте інше постійне місце роботи?

У нас з партнером є інші напрямки, які ми розвиваємо, одне з них це сільське господарство. Спочатку ми зробили пасіку як доповнення до нього. Ми хотіли отримувати мед максимальної якості, який зможемо з повною упевненістю давати своїм дітям, пригощати своїх друзів і партнерів. Ми з партнером обидва перфекціоністи, тому відразу придумали і зареєстрували ТМ Медик Ведмедик, розливали мед в унікальну банку зі своїм логотипом на ній, зробили під неї упаковку. Дуже швидко коло охочих купити наш мед переріс не тільки коло наших друзів і партнерів, а став збільшуватись набагато швидше, ніж ми були до цього готові. Звичайно, нас це дуже радує, приносить моральне задоволення і мотивує на розвиток.

А інші члени сім’ї Вам допомагають? Хто саме і як?

У моїй родині задіяні всі . Раніше допомагав мій батько, тепер брат керує пасікою в Федирках, дружина з тещею допомагають фасувати мед. Старший син (10 років) заробляє кишенькові гроші, допомагаючи клеїти етикетки на баночки. Якщо старається, то непогано отримує. Влітку збирається однокласників залучати.

Але найголовніший помічник – це молодший син, йому тільки виповнилося 3 роки, але від меду його не відірвати. Йому дуже подобається його пробувати, а коли фасуємо мед, він завжди подає нам баночки, намагається закривати кришки на них і взагалі намагається не відставати від старшого. Дуже смішно дивитися, як вони змагаються в перенесенні маленьких баночок з медом: старший узяв одну і молодший одну, старший дві і молодший дві, старший три – значить і молодшому треба три!

Медик Ведмедик – только настоящий мед!

Що саме Ви любите у своїй роботі? Що робите, щоб бджоли не кусалися?

Люблю виїздити за місто в ліс або на поле, спостерігати за бджолами, дивитися як заповнюються стільники нектаром, відчувати цей аромат на пасіці і набиратися сил для просування вперед. А бджіл головне не боятися, розуміти їх природні процеси і тоді все буде в порядку!

Багато людей працює у вашому господарстві? Це тільки члени сім’ї або і доводиться наймати людей на деякі види робіт?

На постійній основі у нас 4 людини, по 2 на кожну пасіку. Насправді, дуже багато людей задіяні в процесі, багато з них відносяться до наших іншими напрямами, але допомагають нам на пасіці.

Які проблеми є у локального українського бджоляра? Надає підтримку держава або навпаки, ставить палиці в колеса?

Основні проблеми – це зменшення диких медоносів і засаживание полів культурами, які не виділяють нектар, наприклад пшеницею або кукурудзою. Держава не допомагає на даному етапі бджолярам, хоча це могло б бути дуже перспективним експортним напрямом для нашої країни.

Я вважаю, що всередині країни потрібно створювати більш сприятливі умови для бджільництва, мотивувати на вирощування дико-рослих рослин, різних трав і інших медоносів, які можуть використовуватися як сидерати (сидерати – це зелені добрива; рослини, що вирощуються з метою їх подальшого закладення в грунт для поліпшення її структури, збагачення азотом і пригнічення росту бур’янів – ред.) у сільському господарстві або як корму в тваринництві.

Крім цього, потрібно вводити оплату пасічникам за запилення рослин. Як правило, це значно збільшує врожайність і на тлі загального економічного ефекту суми, витрачені на мотивацію бджолярів, будуть незначними.

А на світовій арені Україні треба підвищувати свій рівень як медоносної держави високої якості, тому що в основному в Європі і Північній Америці наш мед йде як сировина в кондитерську промисловість.

Останнім часом багато розмов йде про зникнення бджіл з планети Земля та зникнення рослинності (так як нікому буде її запилювати) і, як результат, зникнення самого людства. На вашу думку, цей сценарій реальний?

Так, я вважаю, що це реальна проблема, на яку не можна закривати очі.

Медик Ведмедик – только настоящий мед!

Купуючи мед, я не раз чула про проблеми з гречкою і ріпаком. Чим таким обробляють ці рослини і як від цього страждають бджоли?

Я думаю, що проблеми з гречкою малися на увазі трохи іншого характеру. Перше – це вирощування генномодифікованої гречки, для якої не треба запилення, та й сама бджола неохоче йде на таку гречку. Друга – економічна. Великим сільгоспвиробникам більш вигідно виростити пшеницю, кукурудзу або соняшник, ніж гречку, тому її стали саджати набагато менше. Хоча, в цьому році виник зворотний ефект – через відсутність гречки на ринку ціна на неї почала зростати, і багато фермерів повертаються до неї назад. Тим більше, що гречка покращує стан грунту, на відміну від інших культур.

Навіть не знала, що гречку корисно не тільки їсти, але і вирощувати! Сергій, зараз поля за фактом знаходяться у власності конкретних людей – фермерів, які або скупили землю або орендують у сільського населення так звані «паї». Важко з ними домовлятися? Зокрема, коли мова йде про обробку полів небезпечною для бджіл хімією?

Я вважаю, що потрібно підвищувати орендну плату за землю, так як сільські жителі отримують дуже незначну плату за її використання. Потрібно створити такі механізми, які змусять фермерів зберігати землю, а не вичавлювати з неї останні соки, тоді і домовлятися буде простіше.

Часто чую такі історії про обробку полів шкідливої хімією і загибель бджіл. В даному випадку вина є на всіх: країна, в якій слабо працюють механізми захисту бджоляра від таких ситуацій, фермери, які обробляють такий хімією, і пасічники, якщо вони поставили вулика в зони ризику і не попередили про це фермера.

Які дії з боку держави могли б змінити ситуацію?

Захист у правовому полі через суди, реальні компенсації від фермерів в таких випадках. До речі, я чув про кількох успішних рішеннях для бджолярів, але поки це не системно.

Як спілкуються бджолярі України між собою? Є якісь організації, об’єднання, інститути?

Багато пасічників сповідує чисто український принцип «моя хата скраю».

Тим не менш, є обласні та районні товариства бджолярів, які проводять різні семінари, ярмарки та круглі столи. Останнім часом це стає більш організовано.

А підтримуються зв’язки з іноземними або міжнародними організаціями?

На скільки я знаю, це відбувається регулярно. Одна з таких організацій – Бджолярський круг під керівництвом Соломки Василя Олексійовича. Це відкритий, ідейний чоловік, який дуже багато робить для розвитку бджільництва в Україні та підвищення її іміджу за кордоном.

Медик Ведмедик – только настоящий мед!

Ваші відповіді, навіть соціальні сторінки і сайт пронизані любов’ю до бджіл і до власної справи. Розкажіть про своєї продукції.

Сьогодні «Медик Ведмедик» – це солодощі для тих, хто любить м’який смак і ніжний аромат. Наші бджоли по краплині збирають нектар з різнокольорових луків та степів вздовж Дніпра. Мед «Медик Ведмедик» народжується в дбайливих руках, які ввібрали в себе досвід прадідів і надихалися історією своєї землі. Це дійсно унікальний мед з історією, так як ми прагнемо створити продукт, якому немає аналогів, використовуючи власні рецепти для приготування медових сумішей, оберігаючи від зайвого обігріву, і підтверджуємо вищий сорт кожного виду меду сертифікатами якості від Інституту бджільництва імені П. І. Прокоповича.

На сьогодні ми пропонуємо акацію, липу, шавлія з буркуном з села Федирки Кіровоградської області і мед з різнотрав’я, гречаний і соняшниковий із села Заньки Чернігівської області.

Буркуновий мед — вважається еталоном меду в усьому світі за своїм корисним і смаковими якостями. Трохи шавлії, який цвів одночасно з ним, додав легкої і приємної гіркоти до ніжному ванільного смаку буркуну.

Акацієвий мед – один з найбільш вишуканих сортів цього корисного дару природи, тонкий аромат якого нагадує про білих суцвіттях, а смак зачаровує невимовною ніжністю. Легкі обволікаючі квіткові ноти розкривають свій потужний солодкий смак, несучи Вам всю користь цього акацієвого меду, дбайливо зібраного нашими бджілками.

Мед з різнотрав’я – це особливе поєднання смаку та аромату кращих лісових і лучних медоносів. Вишуканий смак нектарів липи, шипшини, кульбаби не залишить Вас байдужими, огорне ніжними ароматами шавлії і чебрецю, подарує чудовий суничний присмак.

Гречаний мед, на відміну від світлих сортів, містить більше заліза і білка. Смак його більш пряний, насичений, з терпкими нотами і вираженим стійким ароматом. До складу такого меду входить багато різних мікроелементів: кальцій, магній, фосфор, калій, мідь, цинк, марганець і алюміній.

Липовий мед має надзвичайно сильний і насичений смак. Аромат дбайливо зібраного меду дуже тонкий і вишукано запашний, прозорий. Липовий мед характеризується ніжним кольором: від блідо-жовтого до зеленуватого відтінку. Він володіє сильною бактерицидною дією, тому ефективний при лікуванні ран і опіків.

Кристали соняшникової меду легко тануть у роті, залишаючи після себе приємний фруктовий присмак з кислинкою. Запах соняшникового меду нагадує свіже сіно, квітковий пилок після дощу, зрілі абрикоси. Цей вид меду – чемпіон за вмістом глюкози, він є важливою добавкою для дітей шкільного віку, адже в ньому багато поживних речовин.

Медик Ведмедик – только настоящий мед!

Також, ви справляєте медові суміші. Які саме?

Про цілющі властивості і відмінних смакових якостях меду відомо з давніх часів. Цей унікальний за своїм складом продукт завжди вважався найкращим для зміцнення імунітету, підтримки життєвих сил організму і прекрасним лікувальним засобом як дорослих, так і дітей. Аналогів цього продукту немає, тому мед не втратив своєї цінності в сучасному світі.

Придумуючи власні рецепти та ідеї, на основі різних сортів меду з додаванням таких продуктів як імбир, лимон, какао, кориця та інші ми створили унікальні медові суміші, які приємні на смак і підсилюють цілющі властивості меду. Лимон, імбир, кориця і ваніль, волоський горіх, какао боби, білий трюфель – ці інгредієнти вже розбурхують уяву.

Суміші з ними ми готуємо, збиваючи звичайний мед до стану крем-меду, а потім ретельно перемішуємо.

Лимон – імбир. Мед має відмінні бактерицидні якості і наповнює енергією ослаблений організм. Лимон, за рахунок вітаміну С і різних фітонцидів, має загальнозміцнюючі і антисептичними якостями. А імбир, завдяки своїм ефірним маслам, нормалізує дихання та покращує кровопостачання. Разом ці три компоненти створюють ідеальне поєднання, яке приємно на смак і корисно для здоров’я!

Кориця – ваніль. Медик Ведмедик вирішив трохи зануритися в дитинство, створивши чудову суміш з меду, кориці і ванілі. Мед – це бальзам для зміцнення нашого тіла; кориця, завдяки своєму аромату – це джерело гарного настрою і бадьорості; ваніль – це потужний афродизіак, який розслаблює, дарує душевний спокій і комфорт.

Какао боби. Цю суміш слід спробувати всім, хто небайдужий до натурального какао! По-перше, наш продукт набагато корисніше, так як натуральний, по-друге, суміш прекрасно гармонує з будь випічкою або просто з чаєм. І не забуваємо, що саме какао сприяє виробленню гормону щастя, а мед стимулює нашу мозкову діяльність.

З білим трюфелем. Вишуканий аромат і особливий м’який трюфельний смак наділяє цей мед особливою шляхетністю. Білий трюфель має тонкий мускусний аромат, за рахунок чого його вважають сильним чоловічим афродизіаком. Така медова суміш ідеально підходить для сирів, також її можна використовувати для виготовлення соусів на основі оливкової олії і бальзамічного оцту.

Волоський горіх. Мед з волоськими горіхами – це мегаполезная комбінація, яка здатна протягом декількох хвилин відновити сили і повернути бадьорість духу. Мед з горіхами відмінно поєднується не тільки з випічкою, але і з фруктами або сирами. Ця суміш прекрасно різноманітить чаювання, і світ не буде здаватися таким сумним і сірим!

Медик Ведмедик – только настоящий мед!

Оскільки ви маєте власну пасіку, то також пропонуєте і продукти бджільництва. Розкажіть про їх цілющі властивості.

У нашому арсеналі ви знайдете такі продукти бджільництва, як пилок, забрус та маточне молочко.

Квітковий пилок – один із самих цінних продуктів бджільництва, адже склад цього корисного дару природи вражає своєю різноманітністю: амінокислоти, вітаміни і ферменти – всього більше 300 мікроелементів. Вона є ефективним засобом при лікуванні коліту, діабету і недокрів’я. Вживаючи квітковий пилок, Ви обираєте найкращий природний вітамін – ідеальне поєднання всіх корисних компонентів для Вашого здоров’я!

Забрус – це мед в «природній» упаковці. Воскові кришечки з медом, зрізані з стільників не піддаються обробці, а значить несуть максимальну користь і мають підвищений бактерицидну дію. Кілька незвичайний сучасній людині забрус широко відомий у народній медицині, яка радить вживати цей продукт у міжсезонний період, адже він підвищує стійкість до простудних захворювань, нежиті і навіть гаймориту.

Маточне молочко – відноситься до природних адаптогенів сприяє підвищенню стійкості організму людини до несприятливого впливу різних факторів зовнішнього середовища. За своєю харчової і біологічної цінності маточне молочко не тільки значно перевершує мед, бджолиний пилок та інші продукти бджільництва, а також і коров’яче молоко (зокрема, маточне молочко містить вітамінів, білків, жирів і вуглеводів в кілька разів більше, ніж молоко корови).

Які плани на розвиток? Чим порадуєте любителів меду?

Найближчим часом ми оновимо сайт, і я можу з упевненістю сказати, що він буде один з найкращих в Україні за медової тематики. Звичайно, будуть різні акції для наших гостей, подарунки і приємні сюрпризи.

Також, спеціально під Новий рік ми створили обмежену партію нового крем меду Обліпиха – лайм. Це сезонний продукт, ми робимо його тільки зі свіжих ягід обліпихи, тому навряд чи зможемо пропонувати його постійно. Наші «тестові» випробування мали величезний успіх!!! Друзі, які були в ролі «тестують» забирають наші баночки з обліпихою, не чекаючи етикетки та спеціальної подарункової упаковки, а передзамовлення почали надходити вже по сарафанному радіо, хоча ми ще не закінчили всі приготування.

Цей варіант буде доступний для замовлення через сайт, на виставках і в деяких наших партнерів.

Медик Ведмедик – только настоящий мед!

Вже хочеться спробувати! Після розмови з Вами я впевнена в якості меду від ТМ Медик Ведмедик, а судячи по сайту — у Вас дуже демократичні ціни. Розкажіть мені і читачам, яким чином його можна придбати.

Ви можете знайти нас на Facebook. Пишіть, нам дуже потрібна Ваша зворотній зв’язок, ми хочемо бути найкращими для наших клієнтів і раді будь-кому порадою, не забувайте ставити лайки, тоді бджілки стають щасливішими.

Також замовити мед можна через сайт www.medyk-vedmedyk.ua

А можна просто зателефонувати нам за номером 38(067)238-20-00, Сергій

Також ми дуже вдячні тим магазинам, які повірили в нашу ідею, в наш якість і нашу любов до своєї справи.

Нам довіряють: Good Wine, Wine Time, Ok Wine, Wine House, UA Made, Музей Сиру, Щедре Село, З Села, Vegafood, Vega маркет, Tea House, мінімаркети Бджілка, Гойда, Наша Лавка, Коко Щавель, Дари Макоші, фреш бар Росток, Ласка store, Аюрведа кафе, Cinus, Small Talking.

Є ще ряд партнерів, які просувають ідеї здорового харчування і способу життя. Ми постараємося на сайті www.medyk-vedmedyk.ua вказати всіх, щоб нікого не забути.

Я дякую за знайдене для розмови час і напередодні Нового року бажаю Вам здоров’я і здійснення всіх Ваших бажань! Нехай таких людей як Ви на світі буде більше!

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code