Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Крафтовое пиво Odd brew

Крафтовое пиво варять традиційним способом і воно має більш складний, цікавий, незвичайний, іноді навіть специфічний смак. Його роблять люди, а шанувальники крафтового пива знають своїх пивоварів поіменно, часто навіть особисто. Саме людський аспект робить кожну партію пива унікальною, адже, погодьтеся, приємно їсти те, що популярно десь на іншому кінці світу. Про своє пиво Odd brew нам розповіли його творці, Георгій і В’ячеслав. Георгій варить, В’ячеслав продає, а ще завжди поруч велика кількість друзів, рідних і шанувальників їх пивного творчості.

Скільки років вашому виробництву і з чого все починалося?

Георгій: Ми побудували власну пивоварню в травні 2017 року. До цього, як і багато крафтовые пивовари, починали з домашніх варок. З часом, коли відчули, що хобі починає переростати в щось більше, спробували так зване «циганське пивоваріння» – на контрактних потужностях. Все було поступово.

Що означає назва Odd brew?

В’ячеслав: Все дуже просто, і в той же час складно. Odd – це абревіатура і окреме слово. У перекладі з англійської Odd – дивний. Абревіатура, в свою чергу, говорить про походження: Od – Одеса, а друга d – скорочення від decent (правильний, належний, пристойний).

Ще, якщо звернути увагу на наш логотип, то можна помітити, що кожна з літер нашого назви має різний стиль. У кожній з цих букв є щось від готичного, британського, новозеландського, австралійського, бельгійського та слов’янського шрифтів. І це теж символічно, адже ми варимо пиво кожен раз по новому рецепту і використовуємо інгредієнти зі всього світу, щоб хоч трохи відповідати стилю пива, який популярний у нашій «шрифтовий країні». Що для будь-якого жителя зазначених країн «правильно і пристойно», для жителя іншої країни дивно. Ось така дивовижна гра літер, слів та емоцій!

Крафтовое пиво Odd brew

Дуже незвично! А розкажіть, як ви вчилися варити пиво?

Георгій: Інформація черпалася буквально з усіх можливих джерел – з інтернету, особистого спілкування з професіоналами і любителями, книг, відео-уроків, екскурсій по броварнях в Україні та за кордоном. А випробувальним полігоном виступала домашня кухня!

Скільки літрів пива вдається зварити за місяць?

Георгій: крафтовом пивоварінні багато змінних. До 4000 літрів на місяць, це якщо дуже орієнтовно.

Кожна нова партія звареного пива завжди різна?

Георгій: За минулий рік ми спробували близько 40 рецептів. Чи потрібно говорити, що всі вони різні?!

Думаю, багатьом буде цікаво, з яких інгредієнтів варять пиво?

Георгій: Класичний набір інгредієнтів виглядає так: вода, солод, хміль, дріжджі. Іноді ми дозволяємо собі додати в пиво щось дивне для класичного сприйняття, наприклад, лакрицю, ваніль, коріандр, лактозу або кірки цитрусових.

А скільки весь процес займає по часу?

Георгій: Ми варимо пиво за класичною технологією і намагаємося не гнатися за прибутком. А так як нам нікуди поспішати, на варіння пива йде майже цілий день. Але з того моменту, як ми зваримо пиво, до моменту, коли він опиниться в келиху, пройде не один тиждень, а іноді навіть місяць.

Крафтовое пиво Odd brew

Чому крафтовое пиво істотно дорожче звичайного?

В’ячеслав: Імпортна сировина, технологія і ручна праця. Ціна визначає якість.

Як просуваєте своє пиво?

В’ячеслав: В соціальних мережах. Ми пишемо в досить жартівливій формі, оперуємо вигаданими іменами, приказками, робимо дивні фотографії і часом намагаємося створювати інтригу. Але слава про нашому пиві крокує і поза електронних закутків соціальних мереж.

Які види пива ви варите? Розкажіть про них.

Георгій: Все дуже різне. В основному, це охмеленные сорти американського пива, пряні, яскраві бельгійські елі, класичні німецькі представники стилів, а іноді і зовсім вільні інтерпретації, які так не люблять знедолені шанувальники пива (биргики).

Хто працює над рецептурою?

Георгій: Цілий аналітичний відділ. Жартую! Всі ми прикладаємо руку до того або іншого рецепту, а іноді інгредієнти самі говорять нам, що варити. Деколи крокуєш по місту і раптом розумієш, що саме зараз хочеться випити валлонського сэзон: в міру пряного, фруктового, з м’якою, приємною гіркотою пива. Доводиться йти на базар, купувати ялівець, коріандр, діставати бельгійські дріжджі, солод і варити.

Як довго може зберігатися ваше пиво?

Георгій: Все залежить від умов зберігання та рецептури. Як правило, високо-хмеленные сорти зберігаються довше, адже їх придумували саме для цього. Легенда свідчить, що стиль IPA (India pale ale) був придуманий у часи Ост-Індської компанії для того, щоб британські солдати пили рідне пиво навіть у далекій Індії. Звичайне англійське пиво просто пропадало при досить складних умовах транспортування, а ось IPA з його підвищеною міцністю 5-7,5% і великою кількістю доданого хмелю, який є природним консервантом, з легкістю впорався з цим завданням.

Крафтовое пиво Odd brew

Чи можлива конкуренція між великими виробниками пива і крафтовимі виробниками?

В’ячеслав: Крафтовое пивоваріння ніколи не зможе конкурувати з масовим пивом. Адже воно втратить через це весь сенс свого існування. Але рік за роком популярність крафтового пива зростає в геометричній прогресії. Пивні гіганти в гонитві за популярністю намагаються створити щось схоже – крафти (з англ. crafty – крафтонутый (жартівливо)), але у них часто не виходить. Засмучені своїми невдалими спробами, вони просто купують крафтовые пивоварні. Наприклад, у США (а Америка – родоначальниця крафтового революції), пивні гіганти щотижня купують кілька крафтових пивоварень. Але це вже зовсім інша історія.

А як ставитеся до таких же виробникам крафтового пива, як і ви?

Георгій: Позитивно, ми вчимося один у одного, часто дружимо і просто поважаємо один одного.

Скільки пива в день п’єте?

Георгій: Трохи менше, ніж хотілося б!

Де можна придбати крафтовое пиво Odd brew?

В’ячеслав: 19 липня цього року ми відкрили свій бар в Одесі на Міському ринку їжі (Рішельєвська, 9А). Там ми зібрали найкращий український та імпортний крафт, а також класичних представників світової пивної культури.

Стежити за новинками в нашому асортименті зручно на нашій сторінці в Facebook.

Як плануєте розвивати свою справу?

В’ячеслав: Час покаже. В нашій країні тільки зароджується крафтовое пивоваріння, і часом дуже важко пояснити пересічному споживачеві пива, в чому ж власне різниця, чому така вартість і смак. Ми постараємося зламати стереотипи, здивувати смаком, знайомити з новим, проводити відкриті варіння пива в своєму барі, загалом, внести свою лепту в епічний підйом української крафтового революції. Все на пивні барикади!

Крафтовое пиво Odd brew

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code