Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Класика і сміливі експерименти від пивоварні Varvar brewery

Крафтовые пивоварні формують навколо себе спільноти люблять і знають у пиві толк людей. Об’єднані бажанням добре провести час за келихом кращого в місті пива, вони приходять до закладу знову і знову. Персонал, у свою чергу, знає багатьох клієнтів не тільки в обличчя, але й поіменно. Звичайно, в наш час відчути смак улюбленого напою можна де завгодно, адже крафтовое пиво продають і в пляшках, але особливе ставлення, невидимий зв’язок між пивоваром і споживачем явно відчувається завжди і скрізь. Такий він, світ крафтового пива – паралельна всесвіт зі своїми законами і правилами, морями і океанами стилів, сортів, видів і смаків справжнього пива.

Лана Свитанкова, ідейний генератор, райтер та інтернет-особа пивоварні Varvar brewery, починала як шанувальник і любитель варварівського пива, а потім приєдналася до команди. З Ланою ми говорили про пиво і внутрішньої «кухні» крафтового пивоварні.

Як з’явилася ідея організувати пивоварню?

Один з співзасновників Varvar Brew, Василь Микулин, захопився пивний культурою кілька років тому і захопився настільки, що вирішив розвивати цей рух і в нашій країні. З приводу назви ходить багато легенд: і те, що Варвар – співзвучно «варити-варити», і що це похідне від «Василь Васильович»… Але все це, звичайно, такі чутки. Насправді, Василю цікава скандинавська культура, а особливо нова скандинавська традиція пивоваріння. Та й спільні історичні корені теж є, згадаємо Рюриковичів, шлях з варягів у греки і так далі. Так, загалом, і з’явився Varvar.

Классика и смелые эксперименты от пивоварни Varvar brewery

З чого починали і як вчилися варити пиво?

Починали, звісно, з проб. Складно створити щось, не маючи ні найменшого поняття про те, що ж повинно вийти. Тому спочатку багато пива було випито, а потім вже зварено. Базових рецептів пива достатньо, але щоб зварити щось своє, потрібно розуміти суть процесу та імпровізувати. Але в певних рамках, тому що саме цими рамками – стилями, пивовар повідомляє тому, хто буде пити пиво, що його чекає в келиху. Це як негласний договір, обопільну угоду, напрямок, а не жорсткі умови.

Самого першого пива, звареного на зібраної для нас в Білій Церкві маленькій пивоварні, вистачило рівно на два тижні після відкриття. Так що навчалися ще швидше. Хоча, «вчилися» – це, напевно, не зовсім правильне слово. Ми з кожним новим пивом вчимося, бо стилів неймовірно багато, у кожного свої особливості, а враховуючи, що крафтовое пиво в Україні тільки починається, – все нове. Абсолютно всі, і ми вчимося кожен день. Нове технологічне рішення? Треба спробувати. Пиво з витримкою в бочках? Давайте подивимося, що з цього вийде. Нові обсяги? Ну що ж, поїхали вивчати. Чергова божевільна ідея? Давайте її сюди, будемо розбирати!

Чим крафтовое пиво відрізняється від масового?

Відношенням, в першу чергу. Коли пивовар пишається тим, що зварив, сам п’є своє пиво з задоволенням і просто любить свою справу – це крафт, ремесло, покликання. Розміром – чим менше пивоварня, тим легше їй експериментувати, спілкуватися безпосередньо з любителями пива, вкладати максимум старання і якості в свій продукт. І ідеєю. Тому що без ідеї не буде нічого.

Але при всьому при цьому, в кінцевому підсумку вирішувати, крафт якесь пиво або не крафт, буде людина, яка його п’є. Адже у кожного є свій погляд і розуміння цього терміна, якого досі у нас не прийняли офіційного тлумачення. Можна хоч на кожному вільному сантиметрі етикетки написати «крафт», але якщо людина п’є пиво його таким не вважає, то…

Классика и смелые эксперименты от пивоварни Varvar brewery

Що є запорукою якості продукту?

Совість пивовара і засновника компанії (незалежно від того, це людина або різні люди). Не економити на складових, на упаковці, на знаннях, на розвитку, ні на чому. Совість – це мати сміливість визнати, що якийсь експеримент не вдався або результат виявився не настільки видатним, як заплановано спочатку, і не намагатися виправдати його «це ж крафт, він повинен бути незвичайним». Ну і любов, звичайно. Той, хто любить свою справу, не випустить у світ неякісний продукт.

Які сорти пива ви варите?

За час існування, а це два роки з хвостиком, ми зварили близько 50 різних сортів пива. У нас є постійна лінійка і експериментальна, зовсім скоро запустимо ексклюзивну бочковую. Тяжіємо, в основному, до охмеленным сортам, але ними не обмежуємося, варимо як класику, так і зовсім нестандартні речі, як наприклад один з останніх наших експериментів з помідором. Нам цікаво пробувати свої сили в нових напрямках, багато сортів ми варимо раз і рухаємося далі. 50 – це взагалі не межа, адже ще стільки незвіданого. Навіть один і той же стиль можна варити в різних варіаціях.

Які незвичайні інгредієнти додаєте в експериментальні сорти пива?

Простіше сказати, чого ми ще не додавали! Серед незвичайних інгредієнтів і дубова тріска, копчений перець чилі, і той же згаданий помідор, нещодавно був кокос, але, мабуть, наш фаворит цього літа – Captan Salt, це пиво у стилі гозе, пшеничне кисло-солоний.

Классика и смелые эксперименты от пивоварни Varvar brewery

Залежить популярність того чи іншого виду пива від пори року?

Деяка сезонність, звичайно, є. Влітку воліють пити щось легке, освіжаюче, пшеничні сорти з типовою їм легкою кислинкою, неагресивні IPA, а на осінь і зиму популярність знаходять щільні, більш насичені і міцні сорти. Це приблизно як з їжею – влітку всі перестрибують на салати і фрукти, а взимку хочеться чогось суттєвішого. Хоча, знову ж, є люди, яким завжди цікаво все нове, незалежно від сезону, а є ті, хто свій улюблений сорт готовий пити цілий рік.

Смак пива абсолютно ідентичний від варіння до варіння, або все ж різні партії дещо різняться?

Насправді, довести рецепт пива до ідеалу, і бути здатним відтворити його в точності необмежену кількість разів – це майстерність пивовара. Але тільки тоді, коли він знайшов свій ідеальний рецепт. Адже пиво можна міняти і шліфувати до досконалого стану дуже довго, факторів і можливостей для цього величезна кількість, взяти хоча б температуру бродіння: зміни її на градус і профіль у пива буде іншим.

В цілому, постійну лінійку намагаємося тримати на одному рівні, але завжди є зовнішні фактори – сировина, яка змінюється від сезону до сезону і залежить від регіону і погоди, примхливість дріжджів – вони ж живі організми, і часом досить примхливі.

Классика и смелые эксперименты от пивоварни Varvar brewery

Де можна придбати пиво Varvar brewery?

Розливне пиво можна спробувати в наших закладах – барі Lisopylka (вул. Старосельська, 1е, Київ, Лівий берег, Дніпровський район) при пивоварні або в Varvar Bar (Саксаганського, 108/16, Київ), а також у закладах-партнерах. Пиво в пляшці завжди знайдеться в холодильнику наших закладів, його можна купити через інтернет-магазин на сайті, і в мережах FozzyGroup (деяких магазинах Сільпо, Фоззі), а також у Гудвайне.

Як плануєте розвиватися далі?

Дуже просто – продовжувати варити цікаве і якісне пиво, відкривати співвітчизникам світ цього фантастичного напою, розвивати пивну культуру в цілому всіма можливими способами. Наприклад, днями ми ввели поради по сполученню пива і їжі в меню Varvar Bar, думаємо про серії освітніх дегустацій, в жовтні стартує Школа Пивовара.

У далекоглядних планах – довести світові, що в Україні є хороше пиво, і це ми вже потихеньку почали робити, буквально місяць тому два наших пива отримали в своїх категоріях бронзові медалі на міжнародному конкурсі International Beer Challenge в Лондоні.

Классика и смелые эксперименты от пивоварни Varvar brewery

В чому полягає ваш успіх, і які поради дасте початківцям пивоварам?

Якщо б можна було зрозуміти, у чому криється успіх якогось починання… Ми просто чесні перед собою і всіма іншими: варимо таке пиво, яке хотіли б пити самі, вкладаємося в інгредієнти, обладнання, знання, а не маркетинг і розкручування, слухаємо коментарі, а не відмахуємося від них. І вся команда, від засновників, головного пивовара (який перфекціоніст ще той), до повелителя складу та провідного сторінки – любить свою справу і своє пиво. І, напевно, це відчувається.

А рада буде коротким – рухатися вперед. Ніколи не зупинятися на досягнутому, кожен день дізнаватися нове, вкладати сили і час у знання і практику, і це обов’язково буде винагороджено.

Классика и смелые эксперименты от пивоварни Varvar brewery

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code