Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Етикет за столом — Як з’їсти сніданок?

Этикет за столом — Как съесть завтрак?‘Було б що їсти, а як — справа десята’ — на жаль, дуже поширена серед наших співвітчизників точка зору. Дозвольте не погодитися. Людина, яка піклується про свою репутацію, не буде міркувати подібним чином. Мабуть, багатьом знайоме почуття незручності, викликане незнанням того, як за правилами етикету за столом є подане блюдо (мова йде в першу чергу про публічних застіллях типу банкету або обіду в ресторані). ‘Якщо ви не знаєте, як є те або інше блюдо, подивіться, як це роблять сусіди, — і зробіть так само’, — радять деякі книги. Мені здається, це не вихід з положення. По-перше, де гарантія того, що сусід по столу знає, як потрібно за правилами етикету за столом є страва (може бути, в цей же час він дивиться на вас в надії з’ясувати те ж саме), по-друге, якось несолідно дорослій людині ‘мавпувати’, копіюючи жести інших. Так що, як не крути, потрібно сподіватися тільки на себе. Але, перш ніж демонструвати оточуючим свої вміння, необхідно ознайомитися з теорією. Цим ми і займемося.

Хліб, який, як відомо, ‘всьому голова», подається на стіл порізаним на скибочки або ж — зазвичай на сніданок — подаються булочки. Як хлібниці краще використовувати плетені кошичок, на дно якої необхідно постелити серветку -щоб крихти не прокидалися на скатертину крізь прути.

Перед тим як почати їсти, покладіть кілька шматочків хліба на свою пиріжкову тарілку. Слід пам’ятати, що за правилами етикету за столом потрібно не відкушувати хліб, а відламувати пальцями невеликі шматочки від більшого шматка. Роблячи це під час їжі, прилади відкладають.

Вершкове масло, неодмінний атрибут будь-якого сніданку, подається за правилами етикету за столом на стіл у загальній маслянці (краще всього, якщо у неї буде плоске дно), поруч із якої кладуть спеціальний ніж для масла (лезо у нього дещо ширше, ніж у звичайного персонального ножа). По консистенції масло повинно бути не переморожені, але і не занадто талим.

Взявши маслянку в руки, відокремте спеціальним ножем потрібний вам за розміром шматок масла і, підхопивши кінчиком ножа, покладіть на край пиріжкової тарілки. Маслянку з загальним ножем поставте на місце, давши можливість скористатися нею іншим. Потім, відламавши від лежачого на пиріжковій тарілці невеликий шматочок хліба, кінчиком персонального ножа для масла намажте на нього трохи олії. Ваш бутерброд готовий.

Страви з яєць теж часто подаються сніданок. Розглянемо кілька способів того, як їх треба їсти.

Варені яйця з рідким жовтком (яйця некруто при кипінні варять 3-3, 5 хв., ‘в мішечок’ 4, 5-5, 5 хв.) подають завжди у спеціальній підставці, гострим кінцем вгору. Як розбити яйце? Я раджу скористатися для цієї мети досить масивною ручкою закусочного ножа, який лежав біля тарілки. Обстучите їй гострий кінець яйця так, щоб шкаралупа перетворилася на місиво. Відклавши ножа, маленькою ложечкою ‘зніміть’ м’яку верхівку шкаралупи разом з частиною білка. Очистивши далі пальцями шкаралупу до половини, з’їжте цю частину яйця, після чого знову очистити шкаралупу — вже до підставки, і доешьте його.

Этикет за столом — Как съесть завтрак?Яйця, зварені круто (час варіння 9-10 хв), подаються в загальній плетеними або дерев’яній тарілці, на дно якої краще покласти серветку — яйця будуть менше кататися і битися один об одного. Тримаючи яйце в руці, нанесіть з гострого кінця один-два легких удару ручкою ножа так, щоб порушити цілісність шкаралупи. Після цього, відклавши ножа, повністю очистіть яйце (шкаралупу покладіть на далекому краї тарілки). Потім, притримуючи яйце на тарілці лівою рукою, розріжте його вздовж на дві половинки. Є яйце круто допускається без ножа — з допомогою однієї вилки, тримаючи її в правій руці і відламуючи шматочок за шматочком.

Яєчня — це страва, в тому випадку, коли воно не пережарено, можна також є за правилами етикету за столом з допомогою однієї закусочної виделки. Але якщо це блюдо готується з різними ‘включеннями’ — беконом, перцем, помідорами і т. д., без допомоги закусочного ножа не обійтися.

Омлет — дуже ніжне блюдо, тому різати ножем за правилами етикету за столом не рекомендується. Найкраще їсти його з допомогою двох закусочних вилок: ребром вилки, яку тримають в правій руці, відокремлюють шматочок омлету, зрушуючи на вилку в лівій руці, якою і підносять до рота.

Інші статті до теми:

Розсаджуємо гостей

Сервірування столу — Столова білизна

Сервірування столу — Столовий посуд

Сервірування столу — Персональні прилади

Сервірування столу — Користування персональними приладами

Етикет за столом — Як з’їсти сніданок?

Етикет за столом — Як їсти страви з картоплі?

Етикет за столом — Як їсти страви з м’яса?

Етикет за столом — Як є курку?

Етикет за столом — Як їсти рибу?

Етикет за столом — Як є спагетті?

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code