Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Етикет за столом — Як їсти страви з м’яса?

М’ясні страви умовно можна розділити на дві групи: страви з рубленого м’яса (котлети, зрази і т. д. ) і страви з кускового м’яса (наприклад, печеня). Різати рубане м’ясо ножем — грубий моветон, хоча у ряді випадків етикет допускає виняток з правила: наприклад, якщо шматки гуляшу занадто великі, їх бажано з допомогою ножа і виделки розрізати навпіл, перш ніж покласти в рот. В інших випадках за правилами етикету за столом страви з рубленого м’яса їдять виделкою, але тримають її в лівій руці (не забувайте, що є ще гарнір, який їдять з допомогою ножа).

Страви з кускового м’яса можна є двома способами. Перший, званий ‘американським’, наказує їсти гаряче м’ясне блюдо з гарніром так: шматок м’яса відразу розрізають ножем і виделкою на дрібні шматочки, після чого ніж відкладають на правий край тарілки, вилку перекладають у праву руку й приступають до їжі. Цей варіант, без сумніву, має право на існування, грішить великим недоліком: м’ясо, відразу розрізане на шматочки, швидко остигає і тому втрачає ряд смакових якостей. Тим не менш, цей спосіб — просто знахідка для тих, хто не дуже-то спритно вміє поводитися з ножем і виделкою.

Відповідно до другого, класичного способу, такі м’ясні страви слід їсти, ні на хвилину не відкладаючи ножа і вилки (нагадую, їдалень), відрізаючи від великого шматка м’яса шматочок за шматочком. Цей варіант правила етикету за столом вважають більш світським, і я рекомендую вам дотримуватися саме його.

Соус — частий супутник м’ясних страв, він може як входити до складу страви, так і подаватися окремо в соуснику. До речі, користуючись соусників, потрібно лити соус безпосередньо на шматок м’яса і ні в якому разі-на гарнір, адже соус потрібен для того, щоб надати м’ясу специфічний, пікантний смак. Можна доїдати залишки соусу в тарілці? На урочистих публічних застіллях цього, безумовно, краще не робити. Але я не бачу причин, щоб відмовляти собі в подібному задоволенні в менш офіційній обстановці. Від шматка хліба, лежачого на пиріжковій тарілці, відламайте маленький шматочок і покладіть в тарілку із залишками м’ясного соусу. Потім виделкою, зубці якої повернені вниз, притисніть цей шматочок і зробіть ножем кілька легких надавливающих рухів, просочуючи хліб, як ‘промокашку’, соусом.

Ковбаса — її слід їсти за правилами етикету за столом так само, як кускове м’ясо — ножем і виделкою (закусочними). Звичка робити бутерброд з ковбасою виправдана тільки на неофіційних, дружніх застіллях.

Паштет, подається як самостійне блюдо, краще є закусочною виделкою або десертною ложкою. Крім того, допускається намазувати паштет на тости (шматочки хліба, злегка підсушені в тостері). Для цього невелику порцію паштету кладуть на край тарілки, після чого намазують персональним закусочним ножем на хліб, який утримується пальцями лівої руки на тарілці, а не тримається на вазі. Тост з паштетом, що лежить на тарілці, за правилами етикету за столом їдять ножем і виделкою.

Інші статті до теми:

Розсаджуємо гостей

Сервірування столу — Столова білизна

Сервірування столу — Столовий посуд

Сервірування столу — Персональні прилади

Сервірування столу — Користування персональними приладами

Етикет за столом — Як з’їсти сніданок?

Етикет за столом — Як їсти страви з картоплі?

Етикет за столом — Як їсти страви з м’яса?

Етикет за столом — Як є курку?

Етикет за столом — Як їсти рибу?

Етикет за столом — Як є спагетті?

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code