Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Етикет за столом — Як правильно їсти спагетті?

Спагетті, або макарони — соломка, улюблене блюдо темпераментних італійців, користуються популярністю і у нас в Росії. Але, на жаль, багато росіяни забувають, що це самостійне блюдо, а не гарнір до м’яса. Спагетті подають у глибоких тарілках. Існує кілька способів вживання цієї страви, ми ж розглянемо два найбільш поширені — класичний і ‘італійський’.

Яким би способом ви не їли спагеті, потрібно дотримуватися головне правило етикету за столом: за один раз на виделку потрібно набирати не більше двох-трьох ниток макаронів. В іншому випадку утворюється занадто великий клубок, є який буде вельми проблематично.

Відповідно до класичного способу, спагетті їдять столовою ложкою, яку тримають у лівій руці і столовою виделкою, яку тримають у правій. Виделкою піддягають дві-три нитки макаронів і ‘витягають’ їх до рівня грудей. Після цього починають намотувати, обертаючи вилку рухом ‘себе’ і одночасно опускаючи в тарілку. Закінчують намотування, майже опустивши в тарілку спагетті, — в підставлений ложці, роль якої полягає в тому, щоб спагетті на вилці були відокремлені від спагетті в тарілці.

‘Італійський’ спосіб не вимагає використання ложки. Набравши на вилку дві-три нитки макаронів, їх витягують’ до рівня грудей, після чого, продовжуючи тримати виделку на цьому ж рівні, ‘намотують’ на неї спагетті, які ‘самі’ повзуть вгору.

Як вже говорилося вище, за правилами етикету за столом спагетті подають як самостійну страву. Єдиним його ‘прикрасою’ є всілякі соуси. Ми Росії віддаємо перевагу банальний пляшковий кетчуп з магазину, італійці ж визнають тільки соус домашнього приготування-зі свіжих томатів, з пікантними приправами. Але якою б соус ви воліли, його в будь-якому випадку потрібно подавати в соуснику, і обов’язково теплим (якщо використовуєте готовий кетчуп, перелийте його з пляшки в соусник, попередньо трохи підігрів).

Інші статті до теми:

Розсаджуємо гостей

Сервірування столу — Столова білизна

Сервірування столу — Столовий посуд

Сервірування столу — Персональні прилади

Сервірування столу — Користування персональними приладами

Етикет за столом — Як з’їсти сніданок?

Етикет за столом — Як їсти страви з картоплі?

Етикет за столом — Як їсти страви з м’яса?

Етикет за столом — Як є курку?

Етикет за столом — Як їсти рибу?

Етикет за столом — Як є спагетті?

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code