Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Етикет за столом — Як правильно їсти курку?

Страви з курки, вважають багато, треба їсти руками. На жаль, це досить поширена помилка. Етикет суворо наказує користуватися для цього ножем і виделкою, хоча у ряді випадків можна допомогти собі кінчиками пальців.

Отже, уявімо, що нам потрібно з’їсти курячу лапку. Спочатку очистимо кісточку від м’яса за допомогою столового ножа і вилки: виделкою, поверненою зубцями вниз, притримують лапку на тарілці, а обережно ножем зрізують м’ясо тонкими скибочками-до тих пір, поки воно не буде, наскільки це можливо, зрізано з кісточки.

А тепер згадаємо про полоскательнице для пальців (див. розділ ‘Столовий посуд’). У тому випадку, якщо полоскательница (невелика порцеляновий або скляний мисочка з водою, в яку кинуто скибочку лимона) подається на стіл, можна відкласти прилади і, взявши кінчиками пальців курячу кісточку із залишками м’яса, доїсти його. Після цього слід опустити кінчики пальців в полоскальницю — вода з лимонним соком швидко очистить їх від курячого жиру і усуне специфічний запах. У деяких ресторанах замість полоскательниц подають на підносі вологі серветки.

Этикет за столом — Как есть курицу?Крім того, на кінці курячих лапок часто надягають паперові ковпачки (‘папільотку’), що дозволяє не забруднити пальці, коли їдять залишки м’яса на кісточці.

Якщо ж перераховані вище ‘пристосування’ не подаються, кісточку із залишками м’яса, які вже неможливо зрізати з допомогою ножа і виделки, бажано за правилами етикету за столом залишити на тарілці.

Інші статті до теми:

Розсаджуємо гостей

Сервірування столу — Столова білизна

Сервірування столу — Столовий посуд

Сервірування столу — Персональні прилади

Сервірування столу — Користування персональними приладами

Етикет за столом — Як з’їсти сніданок?

Етикет за столом — Як їсти страви з картоплі?

Етикет за столом — Як їсти страви з м’яса?

Етикет за столом — Як є курку?

Етикет за столом — Як їсти рибу?

Етикет за столом — Як є спагетті?

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code