Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

ЦУКАТЪ – солодощі за рецептами дореволюційного Києва

Якщо ви, як і я, ласун, і від таких апетитних назв як «Абрикос в чорному шоколаді», Цар-варення з горіхів або мандаринове Варення з мигдалем у вас теж течуть слинки, зверніть увагу на оригінальну продукцію від ТМ Цукатъ – найвища якість, ручна робота, для себе і на подарунок.

Мила дівчина, Олена Деньга, співвласник ТМ Цукатъ і її інвестор, маркетолог, іноді кур’єр, пакувальник, продавець і вантажник в одній особі, представила нам свою продукцію і відповіла на всі запитання про свій бренд і виготовленні незвичайних смакоти.

Під ТМ Цукатъ можна придбати солодощі, приготовані за стародавніми київським рецептурами. Як виникла ідея створення бренду, з чого ви почали відродження забутих кулінарних традицій і якими були ваші перші проби і експерименти?

Назва і концепція бренду виникли дуже раптово: ми готувалися до нашого першого маркету і потрібно було придумати назву для нашої продукції (тоді це було виключно варення). На швидку руку я намалювала першу вивіску і завела сторінку в Facebook – дороги назад вже не було. Насправді, ідея виробництва народилася з завдання придумати яке-небудь заняття, яке в той момент допомогло б моїй мамі впоратися з низкою проблем. Така собі трудотерапія.

Першою нашою продукцією було варення, але ми швидко вирішили додати в лінійку цукати, оскільки ринок крафтового варення вже був наповнений, а ось цукати ще ніхто не взявся робити. Любов до Києва і його історії наштовхнула нас на рецепти цукатів (сухого варення) від знаменитих Балабухів. Натхнення шукали в спадщині власника кондитерської фабрики Єфімова, а так само в загальному дусі того часу. Старовинні рецепти не тільки стали основою нашої продукції, а також додали колориту до нашого бренду: в комунікації ми любимо використовувати дореволюційні звороти і слова, а на ярмарках на нашому стенді можна зустріти дуже антуражных продавців.

Звичайно, було багато спроб і помилок: початкові і класичні рецепти довелося змінювати, підбирати інші пропорції інгредієнтів і звичайно ж, експериментувати. Ми навіть пробували варити фрукти в мідних тазиках, як це робили 100 років тому. Одним з таких експериментів стало використання шоколаду в наших солодощах і, здається, він вдався. Різні поєднання шоколаду, прянощів і фруктів приводять людей в повний захват.

ЦУКАТЪ – сладости по рецептам дореволюционного Киева

Як давно ви на українському ринку і чи змінився ваш асортимент за цей час? Який він зараз?

Почали ми в 2014 році, з декількох видів варення, через пару місяців почали робити перші цукати – класичний апельсин в шоколаді. Тоді на ринку цього ніхто не робив з крафтових виробників. Зараз більшу частину нашої продукції складають саме цукати. Крім апельсина, у нас можна придбати цукати з груші, вишні, черешні, абрикоса, райських яблучок і зеленого волоського горіха. Наші солодощі можна купити як в готових наборів, так і на вагу, або сформувати набір по своєму смаку.

Наша продукція все ж ближче до цукерок, ніж до класичних цукатам, тому що ми використовуємо шоколад.

Варення продовжуємо заготовляти, але невеликими і ексклюзивними партіями спеціально для тих, хто вже встиг полюбити цей продукт. Серед асортименту: варення з зеленого волоського горіха, груша і слива в шоколаді, варення з айви, спеціальне варення до зимових свят – мандарин з прянощами.

Ви продаєте цукати і в наборах, та на вагу. Яка цінова політика?

Так, у нас можна замовити хоч кілограм, хоч два, вподобаних цукатів. У наборах найчастіше купують на подарунок, або спробувати, а на вагу вже себе побалувати. Ціни на набори в коробках починаються від 110 грн. за 160 гр., великий набір вагою 400 гр. вже коштуватиме 320-380 грн., все залежить від складу. На даний момент, у нас досить демократичні ціни, навіть дешевше, ніж можна зустріти в столичних кондитерських. У Європі ціна на таку продукцію у кілька разів вище, приблизно 4,5-5 євро за 100 гр. апельсин в шоколаді, а набір вже обійдеться в 50 євро. Ми намагаємося тримати прийнятну для українського споживача ціну.

  • Актуальні ціни за 100 гр.:
  • Апельсин в чорному шоколаді — 60 грн.;
  • Горіх в молочному шоколаді — 110 грн.;
  • Черешня в молочному шоколаді — 75 грн.;
  • Груша в молочному і білому шоколаді — 60 грн.;
  • Абрикос в чорному шоколаді — 60 грн.

Вся ваша продукція — ручна робота. Я правильно розумію? Де ви готуєте і скільки людей задіяні в цьому процесі?

Вся наша продукція — це абсолютно ручна робота. Поки в процесі виробництва задіяний лише один людина — мама. Оскільки ми використовуємо виключно натуральні продукти, деякі процеси заготівлі проходять довше, ніж могли б з використанням різних добавок та консервантів. Тут дуже важливий особистий контроль виробництва і якості. До того ж, постійна робота на кухні надихає маму на нові рецепти.

Незабаром, з переїздом у нове приміщення, ми плануємо підключати найманих працівників. Звичайно, з цим пов’язано багато ризиків. Для нас якість продукції – це дуже важливий орієнтир, від якого ми не маємо наміру відступати і пускати наші солодощі в фабричне виробництво.

До речі, якщо раптом ці рядки читає наш ідеальний орендодавець і може запропонувати нам приміщення – будемо вдячні.

ЦУКАТЪ – сладости по рецептам дореволюционного Киева

Про якість кондитерської глазурі можна сказати нічого хорошого. Як ви готуєте шоколад для своїх цукатів?

За ці роки ми перепробували чимало видів шоколаду. Зараз ми використовуємо виключно спеціальний бельгійський кондитерський шоколад. Він відмінно піддається обробці, має прекрасні смакові якості і різне процентний вміст какао. Ми використовуємо білий шоколад вмістом какао 33,6% , а також чорний шоколад – 70,5%.

Наскільки це тривалий процес — приготування цукатів з рецептурами 100-річної давності? Адже ваші цукати дуже відрізняються від всіх відомих базарних сухофруктів …

Сухофрукти та цукати – це зовсім різні речі, процес приготування яких сильно відрізняється. Для цукатів дуже важливо не пересушити фрукти і ягоди, зберігши всі їхні корисні якості, а також природний смак і соковитість.

Наприклад, для приготування цукатів з апельсина потрібно близько години підготовки плодів, 3 години проварювання в цукровому сиропі, далі 1-2 години сушіння, заливка шоколадом і час на застигання. У середньому виходить 6-7 годин. Всі цукати ми виготовляємо виключно зі свіжих сезонних фруктів. Проварені в сиропі і підсушені плоди консервуються і відкриваються по міру потреби. Якщо вважати всі етапи підготовки цукатів, той самий тривалий процес в горіхів: плоди очищаються від зовнішньої шкірки і на 3 тижні поміщаються у воду, яку потрібно міняти кожен день по 2 рази, а вже потім варяться і покриваються шоколадом. Дуже трудомісткий процес, що стоїть свого результату. Всі, хто хоч раз пробував наше варення або цукати з волоського горіха – в дикому захваті!

Ті цукати, що можна зустріти на ринку і з працею намагатися відгризти засохлий шматочок фрукта – це не наша історія.

Розкажіть про вибір сировини для своєї продукції: які фрукти використовуєте, як перевіряєте їх якість?

У нас є ряд перевірених і надійних постачальників фруктів і ягід, з якими ми працюємо постійно. Оскільки мама багато років займалася органічним господарством, вона з легкістю може визначити, в який спосіб були вирощені фрукти і ягоди. Тут грає роль все – запах, форма, розмір, смак фрукта, а також сезонність та інші зовнішні умови. Так що, одним сертифікатом якості постачальникам від нас не відбутися. Часто ми робимо закупівлі прямо у дрібних фермерів, які вирощують овочі та фрукти для масового продажу. Це знижує ризики використання різних допоміжних засобів при вирощуванні, які роблять фрукти і ягоди гарними на вигляд, але водянистими і позбавленими смаку.

На даному етапі ми можемо собі дозволити дуже ретельно підбирати кожну партію сировини.

Складніше з зеленим волоським горіхом. Це дуже специфічний продукт, який не так просто дістати. Ми вирушали по селах і запитували у місцевого населення, хто б продав нам горіхи. Спочатку люди не дуже розуміли нас, кому взагалі можуть знадобитися недостиглі горіхи?! Але нам таки вдалося знайти кілька постачальників.

ЦУКАТЪ – сладости по рецептам дореволюционного Киева

Який термін зберігання мають ваші цукати, і які для цього краще за все створити умови?

Ми рекомендуємо зберігати цукати не більше 25 днів і строго у холодильнику, оскільки вони максимально зберігають свіжий вигляд і смак. Звичайно, вони можуть пролежати набагато довше, так і без холодильника, але почнуться абсолютно природні процеси, при яких знижуються смакові якості продукту і псується зовнішній вигляд. А для нас дуже важливо, щоб покупці отримували продукт вищої якості і насолоджувалися смаком, як ніби він був приготовлений кілька годин тому.

Які смачні сюрпризи готуєте для своїх шанувальників?

Кожен рік ми розширюємо лінійку, додаємо нові види цукатів і поєднання. Думаю, в цьому році ми теж зможемо чим-небудь здивувати наших шанувальників, але нехай сюрприз залишиться сюрпризом.

Розкажіть читачам, як і де можна замовити і придбати продукцію ТМ Цукатъ?

Замовлення ми приймаємо на нашому сайті, а так само за телефоном (050) 444 88 08. Також, ми беремо участь в різних маркетах, наприклад Всі.Свої, там можна скуштувати і придбати нашу продукцію. За новинами та анонсами участі в маркетах можна стежити на наших сторінках в соціальних мережах — Facebook і Instagram.

В цьому році плануємо виходити в роздріб, так що дуже скоро нашу продукцію можна буде зустріти на полицях магазинів.

Дякую за цікавий розмова, бажаємо подальшого розвитку вашої справи. Ваші побажання читачам нашого смачного порталу?

Хочемо побажати вашим читачам не боятися братися за щось нове!

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code