Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Авторські сири від ТМ Siri Сафронова

На відміну від промислового сиру, ремісничий сир ручної роботи виробляється невеликими партіями, з виключно натуральних і свіжих інгредієнтів. Саме такий сир несе максимальну користь для організму і має повний, насичений і неповторний смак. Засновник ТМ Siri Сафронова, Ігор Сафронов, має власну ферму і варить авторські сири, сьогодні він розповів нам про своє господарство і поділився секретами сироваріння.

Ігоре, розкажіть про себе, чому сироваріння обрали справою свого життя?

В житті я займався різними справами і планую ще багато здійснити. Але саме в сироваріння я закохався. Виготовлення сиру можна порівняти з подорожжю за великим лабіринту, коли кожен крок або поворот змінює смак, а смак – це ваші переживання насолод. Я відчуваю себе на сьомому небі, коли разом з вами відчуваю цю радість і блаженство. З одного боку, я отримую справжнє задоволення від самого сиру, а з іншого – я в захваті від ваших вражень і відчуттів! Будь-яких!

А ще, тварини моєї ферми випромінюють особливий емоційний фон. Для них я роблю все можливе, і, як мені здається, вони для мене теж.

Де ви вчилися сыроварению, і скільки часу знадобилося, щоб опанувати це вміння?

Я самоучка. З сирами познайомився в 2010 році у Райнера Сакса на біодинамічної фермі під Тернополем. Спочатку сироваріння було просто захопленням, але коли через чотири роки я купив корів і кіз, тоді все почалося всерйоз. Хоча, це було скоріше наслідком, ніж причиною, адже вже тоді у мене були досить масштабні цілі, до яких я продовжую йти і зараз. Але нехай вони поки залишаться таємницею.

Де територіально знаходиться ваша ферма?

Ферма знаходиться на Трахтемировском півострові, в Канівському районі Черкаської області. Це вниз по Дніпру, 130 км від Києва. Моє господарство складається з корів і кіз.

Ви робите сири самі, або у вас є помічники?

Сири я варю разом зі своєю дружиною Ольгою. Звичайно, є люди, які допомагають на певних етапах виготовлення. Але люди приходять і йдуть, а молоко є завжди.

Яке молоко ви використовуєте для виробництва сирів?

Як я вже згадував, наше господарство складається з корів і кіз. Отже, ми робимо сири з коров’ячого молока, козячого молока, а також сири з суміші козячого та коров’ячого молока.

А вже в залежності від виду майбутнього сиру, я заварюю сир зі свіжого, охолодженого або подкисшего молока.

Чим відрізняються сири, зроблені з коров’ячого і козячого молока?

Багатьом. Всім відомо про жирності і кальцие, але є також і більш глибокі нюанси: трава яку їдять тварини, їх родовід, кількість особин у стаді. Все це і багато інших факторів впливають на кінцевий результат – сир.

Наприклад, у минулому році на початку літа я варив сири в горах Карпат і помітив, що там тварини дають дуже «пухкое» молоко, що відбивається на пористості сирів. Це залежить від щільності трави. Коли стадо, не має значення корів, кіз або овець, проходить по горбах (а роблять вони це дуже стрімко, вони знімають вершки, колір трави. І на початку літа в цьому регіоні молоко має саме таку якість.

Авторские сыры от ТМ Сири Сафронова

Розкажіть, які сири можна придбати під ТМ Siri Сафронова?

Вибір великий, за власною рецептурою ми виробляємо понад 18 «стандартних» сирів протягом року: «Андріївський», «Кратер вулкана», «Голландець», «Степан» та інші. А ще, маса експериментів – також авторських сирів з абсолютно унікальними смаками. Це політ фантазії, волію говорити і при цьому дегустувати – всіх запрошую на Сирний вікенд на Всі Свої, який відбудеться вже в цю суботу і неділю, 29-30 липня. При зустрічі все розповім, покажу, і дам спробувати.

Поділіться своїми контактами і розкажіть, яким чином можна зробити у вас замовлення.

Є два способи взаємодії. Перший, це відвідати фестиваль чи ярмарок, продегустувати та придбати сир. Другий, запросити дегустацію до себе в гості: я приїду з асортиментом сиру в офіс, парк, до вас додому або на дачу, в ресторан або на паті.

Телефонуйте: 0635208980, Ігор. Або напишіть повідомлення на нашу сторінку у Facebook.

Що ви любите в своїй роботі і про що думаєте, коли виникають труднощі?

У своїй роботі я сам собі режисер, і кожне перешкоду для мене – це трамплін. Якщо я щось не можу подолати, значить потрібно відійти назад і взяти розгін побільше!

Дякую за цікаву розмову! Ваші побажання нашим читачам?

Спасибі Вам! А просте побажання: хочеш – бери і роби!

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code