Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

5 хвилин і 30 за Цельсієм: як виробляють овочі і фрукти шокової заморозки в Дніпрі

Заморожені і практично готові до використання різноманітні фруктово-овочеві суміші – це швидкий і зручний спосіб приготувати смачний і здоровий сніданок, обід і вечерю.

Від 75 до 90% всіх корисних вітамінів і мінералів зберігається в заморожених ягодах, фруктах і овочах при умові, що вони заморожені шоковим методом. В домашніх умовах зробити це неможливо, тому ідея побудувати бізнес на холоді знайшла відгук в українських підприємців.

Про те, як починали свою справу і як заморожують овочі і фрукти, які страви можна з них приготувати і як правильно це робити, ми говоримо з Анною Шишлянниковой – представником регіональної ТМ і інтернет-магазину «Мороз» в місті Дніпро.

– Ідея робити бізнес на холоді не нова. Поділіться досвідом, яким був старт вашого проекту?

— Це було розвитком попередньої сфери діяльності. Наше підприємство займалося виробництвом заморожених овочів і фруктів раніше, але в кризу 2008 року припинило свою діяльність і ми були змушені шукати нові шляхи. А оскільки вже був досвід в цій сфері, то зайнялися продажем заморожених овочів для кафе і ресторанів, розширюючи асортимент і збільшуючи базу своїх клієнтів. Потім виникла ідея інтернет-магазину. «Мороз» – це регіональна ТМ і ми працюємо тільки в місті Дніпро.

— Як народилася назва ТМ?

— Перше що спадає на думку при думці про заморожених овочах і фруктах – це технологія їх створення, тому абсолютно логічним стало назва «Мороз». Воно легко сприймається на слух і просто відтворюється при пошуку сторінки нашого інтернет-магазину.

– Що знадобилося для організації роботи підприємства?

— Щоб організувати роботу потрібна команда професіоналів: керівники, менеджери з продажу, офісні працівники (бухгалтера, операціоністи), логісти, складські працівники. Зараз у нас працює 20 осіб. Кожен фахівець на своєму місці, і тому ми швидко, якісно і без перебоїв забезпечуємо наших клієнтів замороженими овочами і фруктами.

В активі компанії: складські приміщення для якісного зберігання продукції і транспортні засоби для доставки товару споживачеві.

Основний вид нашої діяльності – це продаж заморожених овочів і фруктів з доставкою клієнту. Але перш ніж продукція дійде до споживача, ми відбираємо сировину за високим стандартам якості, відстежуємо процедуру обробки перед заморожуванням (сортування, миття, бланшировка за необхідності) і безпосередньо заморожуємо.

Заморозку нашої продукції здійснюємо на кращих підприємствах України. Фрукти і овочі для шокової заморозки замовляємо у перевірених фермерських господарств.

Прагнемо дати споживачеві максимальний вибір. Тому пропонуємо заморожену продукцію не лише власного виробництва, але й інших торгових марок. Весь товар ретельно відбираємо з великої різноманітності безпосередньо у виробників.

5 минут и -30 по Цельсию: как производят овощи и фрукты шоковой заморозки в Днепре

– Розкажіть про процес виробництва та технології, яку застосовуєте для заморожування свіжих продуктів. У чому відмінність продуктів після шокової заморозки від заморожених звичайним способом в домашніх умовах?

— Про процесі виробництва і технології заморожування свіжих продуктів краще розповісти на прикладі.

Візьмемо смородину. Ягоду зібрали, поклали в ящики. Далі бажано доставити її на виробництво протягом 3-х годин. Смородину прийняли на заводі, потім її миють на одній або декількох мийках – в залежності від ступеня забруднення. Для смородини використовується спеціальна ягідна мийка (виглядає як транспортер з душем), щоб не пошкодити ніжні плоди.

Потім ягоди надходять на інспекційний транспортер з осушающей вентиляторної системою, на стрічці якого видаляється вода після миття. Далі — в швидкоморозильний тунель, де продукт заморожується в «киплячому» шарі повітря при температура — 30°C. протягом декількох хвилин температура всередині ягоди знижується до — 18°C.

5 минут и -30 по Цельсию: как производят овощи и фрукты шоковой заморозки в Днепре

Природно, після такої шокової заморозки в смородині збережеться 75-90% всіх корисних вітамінів, мінералів і інших елементів на відміну від заморожування в домашніх умовах, коли температура не така висока і ягода охолоджується набагато повільніше. В ній збережеться колір, смак, аромат і форма.

Потім смородину, в залежності від якості сировини і вимог до якості кінцевого продукту, пропускають через спеціальне обладнання: шліфувальну машину, повітряний сепаратор і сепаратор для видалення плодоніжок, апарат sortex (оптичний сортувальник ягоди за розміром та кольором). Потім належить упаковка в картонний ящик, мішок або пакет.

Продукція обов’язково пропускається через металодетектор, щоб виключити потрапляння сторонніх предметів. Упакований продукт відправляється на зберігання при температурі від -18°C до -24°C. У домашніх умовах неможливо настільки швидко заморозити ягоди або фрукти.

При шокового заморожування клітини овочів і фруктів, що містять воду, замерзають настільки швидко, що кристали льоду не встигають вирости і розірвати клітини продуктів. Ось чому при розморожуванні такий продукт не стає калюжкою на тарілці, він втрачає найменше вологи і краще зберігає форму.

5 минут и -30 по Цельсию: как производят овощи и фрукты шоковой заморозки в Днепре

– Де берете придатні для заморозки свіжі фрукти, ягоди, овочі і гриби?

– Більша частина продукції українського виробництва. Овочі для нас вирощують у Дніпропетровській, Черкаській, Херсонській та Харківській областях. Гриби ростуть у Волинській області та Львівської. Ягоди і фрукти теж закуповуємо у Волинській та Херсонській областях. Є традиційно заморозка польського виробництва – це квасоля стручкова різана, картопля фрі і шпинат. Манго буває індійське або мексиканське, ананас – вʼєтнамська або китайський, журавлина садова – канадська або виробництва США. Сировина ми відбираємо за кількома критеріями – зовнішній вигляд, смакові характеристики, екологічність вирощування. Якість обов’язково перевіряємо.

5 минут и -30 по Цельсию: как производят овощи и фрукты шоковой заморозки в Днепре

Що стосується гарантій якості, то заморожені ягоди та фрукти не втратять свої корисні властивості, якщо виробник дотримується ці умови:

1) Для заморожування використовують якісне та свіже сировину.

2) Правильно і якісно проводить процес заморозки.

3) Коректна логістика продукту від виробництва до клієнта.

Збій на якомусь з етапів впливає на якість і користь цих продуктів. Я вважаю, що заморожені овочі, фрукти і ягоди – корисні продукти. Я ніколи не бачила, щоб при заморожуванні в овочі або ягоди додавали якісь шкідливі речовини.

– Як визначаєте, що можна заморожувати цілим, а що потрібно подрібнювати?

– Формуючи асортимент продукції, ми прислухаємося до побажань клієнтів.

– Анна, на ваш погляд, з якими продуктами легше чи складніше працювати: дрібними, великими, з кісточкою або без неї?

– У кожного продукту є свої особливості. Їх просто необхідно знати. Основна складність полягає в збереженні та контролі ланцюжка холоду від заводу до покупця.

5 минут и -30 по Цельсию: как производят овощи и фрукты шоковой заморозки в Днепре

– Який найбільш напружений період для виробництва?

– Оскільки ми працюємо з дарами полів, садів і лісів, то найбільш напружена пора для заготівлі продукції – літо і осінь. А що стосується продажу, то найінтенсивніший період з січня по квітень.

– Дивлячись на вітрину вашого інтернет-магазину, здається, що в холодильниках є все для повноцінного меню на тиждень – навіть морепродукти. А м’ясні вироби плануєте включати в асортимент?

– Так, наявність товару в нашому інтернет-магазині постійно поповнюється, а асортимент – розширюється. Що стосується м’ясних продуктів, то плани є, але поки це тільки плани.

– Найкраща упаковка для заморожених фруктів і овочів – це…

– Прозорий щільний пакет, щоб покупець не отримував кота в мішку, відразу міг візуально переконатися в якості продукту.

– Ціни в інтернет-магазині розраховані за 0,5 кг фруктів і ягід, а овочевих і фруктових сумішей за 1 кг. Чому такий поділ по вазі?

– Ми пропонуємо в інтернет-магазині заморожені продукти в зручній розфасовці по 0,5 кг для ягід, фруктів і грибів і 1 кг для овочевих сумішей і овочів – тут це мінімально допустимий обсяг продукції, який легко поміститься навіть в невелику морозилку.

Спочатку у нас вся продукція була розфасована по 1 кг. Але зіткнулися з тим, що в морозилку домашніх холодильників не поміщається все, що клієнти хотіли б спробувати. І за порадою покупців ми зменшили фасовку до 0,5 кг.

Якщо ж наші споживачі захочуть ознайомитися і спробувати продукцію, так сказати в живу – ласкаво просимо до нас в магазин на вулиці Журналістів, р. Дніпро. Тут вони можуть придбати нашу продукцію на вагу від 100 гр.

5 минут и -30 по Цельсию: как производят овощи и фрукты шоковой заморозки в Днепре

– Ви пропонуєте споживачам 24 варіанти овочевих сумішей. Хто і як розробляє складу кожної суміші?

– У нашому асортименті представлені як традиційні суміші, так і особливі суміші, склад яких спеціально розроблений на підставі побажань покупців, після експерименту і тестування.

– Можете запропонувати споживачеві ексклюзивний продукт?

– В асортименті нашої компанії поряд зі звичними і необхідними овочами – томат, перець, баклажан і інші, є ексклюзивні продукти׃ заморожені манго, ананас, інжир, маракуя, нечищене маслюки, унікальні суміші. А також заморожені чаї і десерти, хлібобулочні вироби.

– Ваші рекомендації від проффіт: як правильно використовувати заморожені ягоди та фрукти, щоб вони не втрачали корисні властивості?

– Докладно всі рекомендації по використанню заморожених овочів і фруктів ми дали на нашому сайті.

Мої рекомендації при приготуванні наступні: 1. Розморожувати в холодильнику. 2. Овочі, які потребують теплової обробки, не розморожувати перед нею. 3. І не готувати з заморожених овочів запас: їх треба приготувати і з’їсти.

– Які страви можна приготувати на основі апетитною суміші заморожених овочів?

– На основі суміші заморожених овочів можна приготувати величезну кількість корисних і смачних страв, рецепти деяких з них розміщені на нашому сайті. Наші суміші можна смажити, додавати в суп або кашу, запікати.

– Поділіться смачним рецептом від ТМ Мороз?

– Важко вибрати. Я використовую практично всі наші заморожені овочі і фрукти. Люблю чилі кон карне. Для приготування потрібні такі продукти: цибуля, яловичина, заморожений перець Тріо, заморожений томат кільце, 1 банку консервованої червоною квасолі, сіль, цукор, спеції за смаком.

Яловичину нарізати невеликими кубиками й обсмажити на рослинному маслі, окремо обсмажити цибулю. Додати цибулю до м’яса і тушкувати, потроху додаючи воду або бульйон, до готовності м’яса. Потім додати заморожені томати і згасити. Потім перець тріо, червоний гострий перець (якщо любите гостре), квасоля. І сіль, цукор і спеції за смаком. Згасити 5-10 хвилин. Можна його їсти суп і тоді розбавити бульйоном, а можна як м’ясне блюдо – тоді залишаємо густим. Я люблю як суп.

5 минут и -30 по Цельсию: как производят овощи и фрукты шоковой заморозки в Днепре

– Яким бачите майбутнє ТМ Мороз?

– На даному етапі українці стали більше купувати заморожені овочі і фрукти. Я думаю, це пов’язано з загальним прагненням людей до здорового харчування. Всім хочеться поповнити запас вітамінів і урізноманітнити стіл в зимовий час – це загальносвітова тенденція. Хотілося б, щоб ТМ Мороз гідно вносила свій внесок у реалізацію цієї тенденції на рівні міста Дніпра та області.

– Що побажаєте нашим читачам?

– Бажаю миру, удачі і любові. Будьте щасливими в будь-яких умовах, а міцне здоров’я допоможе зберегти здоровий спосіб життя і правильне харчування.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code