Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

10 правил поведінки за столом

Уміння триматися за столом завжди було одним з критеріїв, за яким визначався культурний рівень людини. Більш того, елементарні правила дозволяють відчувати себе комфортніше і впевненіше за будь-яким столом.

Згідно з правилами хорошого тону приступати до їжі слід тоді, коли господиня наповнила свою тарілку, показує тим самим, що можна приступати до їжі.

Не допускається використання ножа при вживанні макаронів, вермішелі, локшини, солянки, мізків, омлетів, пудингів, желе.

Всі столові предмети, розташовані праворуч від тарілки, беруть і тримають під час їжі правою рукою, а всі ті, що розташовані зліва лівою рукою. І не можна їх перекладати з руки в руку. Коли їдять за допомогою ножа і вилки, їх постійно тримають у руках, навіть в той момент, коли користуються тільки однією виделкою. Їсти з ножа не пристойно.

Хліб з хлібниці беруть руками. Не можна кришити хліб, вмочати його в суп або соус. Хліб їдять, відламуючи по шматочку.

Якщо страва вам не подобається, не кажіть про це за столом. Подякуйте і відмовтеся від додаткових порцій.

Непристойно випльовувати кісточки від фруктів і дрібні кістки від м’ясних страв прямо на тарілку. Потрібно спочатку перекласти їх на ложку або виделку і тільки потім в тарілку. Кісточки від фруктів кладуть на блюдце, а кістки від м’яса — на край мілкої тарілки.

Чайна ложечка служить тільки для розмішування цукру. Залишати її в склянці або чашці під час пиття, брати в рот, выскребывать нею залишився на дні цукор негарно

Сіль із сільнички прийнято брати не пучкою, не виделкою або ложкою, а кінчиком ножа.

Якщо ви упустили ніж або виделку, не намагайтеся підняти їх. Просто, попросіть принести інший прилад.

Полотняною серветкою не прийнято витирати губи. Її лише злегка прикладають до них перед тим, як випити вино або воду, щоб не залишати на склі жирних плям. Паперовими серветками витирають тільки губи й руки.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code